Преглед на казино Зодијак 2023 година

Казино Зодијак ја започна својата активност во 2001 година и за сето ова време ја освои довербата на многу играчи од целиот свет. Меѓу главните карактеристики на страницата, особено се издвојува – лиценциран софтвер, голем избор на системи за депонирање/повлекување, целосно оптимизирана мобилна апликација и одговорна корисничка поддршка. И, поради фактот што страницата за коцкање обезбедува прилично дарежлива програма за лојалност, помага да се привлечат новодојденци и да се задржи интересот на редовните играчи.

Бонус:Бонус до 480 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
До 480 долари за првите пет депозити
Бонус за добредојде
Добијте бонус

зодијак сајт

Зодијак казино бонус

Зодијак казиното нуди многу интересен подарок за добредојде за своите нови клиенти. Така, кога отвораат сметка, коцкарите можат да добијат дарежлив поттик во форма на готовински бонус. Но, на самиот почеток, корисниците можат да сметаат на 80% шанса да учествуваат во борбата за поголеми награди. Оваа опција е оригиналниот аналог на бесплатните вртења. После тоа, бонусите ќе бидат достапни за следното надополнување. Шемата во такви случаи е обезбедена на следниов начин:

 • втор депозит – 100% бонус, до 100 долари;
 • трет депозит – доплата од 50%, 80 долари;
 • четврти депозит – доплата од 50%, 150 долари;
 • петто надополнување – доплата од 50%, 150 долари.

зодијакбонус

По регистрацијата, на клиентите ќе им бидат достапни и други онлајн казино промоции, кои може да се најдат во соодветниот дел. Било кој од презентираните бонуси се обложува во согласност со поставениот мултипликатор. И, за правилно да ги обложите бонусните средства, треба внимателно да ги проучите правилата на казиното Зодијак. Табела – подарок за добредојде, услови за негово примање и обложување

Надополнување Прво Второ Трето Четврто
Големината 100%, до 100 долари. 50%, 80 долари. 50%, 150 долари. 50%, 150 долари.
Минимален износ на депозит 10 долари 10 долари 10 долари 10 долари
Фактор × 30 × 30 × 30 × 30
Периодите на важност 30 дена 30 дена 30 дена 30 дена
Достапни игри Сите Сите Сите Сите

Приемот на пакет за добредојде за еден клиент се случува еднаш. Доколку испрати второ барање до администрацијата, тоа ќе биде одбиено. Исто така, забрането е да се креираат повеќе страници од иста IP адреса. Покрај тоа, администрацијата може самостојно да ги откаже сите натрупани подароци без да објасни каква било причина.

Какви бонус програми има во казиното

Зодијак Казиното има голем број на промоции кои играчите можат да ги бараат. Подарокот за добредојде е само една опција, а програмата за лојалност е доста обемна. И, секој коцкар кој се приклучува на коцкарница веднаш автоматски се поврзува со системот за лојалност. На овој начин корисниците можат да заработат специјални поени, кои потоа се разменуваат за различни награди. Според ВИП статусот, на играчот му се доделуваат поени и колку повеќе е, толку попрестижни се наградите. На пример, Зодијак нуди бесплатен поврат на готовина, еднократни награди, лични банкарски менаџери и многу повеќе. Но, за да станете член на ексклузивната програма, ќе треба да аплицирате. Каде што можете сами да ги изберете условите и, доколку е потребно, да разговарате за нив со администрацијата.

 • користење на услугите на личен менаџер;
 • учество во ексклузивни промоции;
 • примање разни гаџети, патувања за одмор и други интересни подароци во извлекувања;
 • можност за играње ексклузивни игри;
 • примање оригинални подароци.

А, за оние кои претпочитаат да играат на високи влогови, обезбедени се специјални бонуси. Но, дополнително, корисниците ќе можат да користат и специјален промотивен код кој дава ексклузивни подароци при регистрација и многу повеќе. Додека повлекувањето на добивките од платформата не зазема многу време и се врши со користење на популарни платежни системи.

Регистрација и верификација

За да започнете да играте за вистински пари во казиното Зодијак, прво ќе треба да креирате сопствена сметка. Па, предностите на страницата за коцкање го вклучуваат фактот дека регистрацијата е погодна и трае неколку минути. Така, онлајн казиното нуди три главни начини за регистрирање нови клиенти:

 • преку е-маил;
 • преку мобилен телефон;
 • користење на социјална мрежа.

За да се регистрирате по е-пошта, ќе ви требаат:

 1. Посетете ја официјалната страница за казино Зодијак.
 2. Одете во делот “Регистрација”.
 3. Внесете ја вашата адреса за е-пошта и смислете силна комбинација на лозинка.
 4. Пополнете краток формулар за регистрација.

За да го завршите процесот на регистрација, треба да ја следите врската содржана во е-поштата. Тогаш само треба да поминете низ овластување и да го потврдите вашиот идентитет. Меѓутоа, за да започнете да правите парични трансакции на вашата сметка, треба да поминете низ идентификација. За ова ви треба:

 • одете на официјалната страница на казино;
 • помине овластување на страницата;
 • внесете ја вашата лична сметка;
 • додадете скенирање или фотографија од пасошот во наведената колона.

Покрај тоа, новите корисници ќе можат да поминат верификација преку видео врска, за ова само треба да го прикажете оригиналниот документ на услугата за поддршка. После тоа, постапката се смета за завршена, а играчите ќе можат да ги повлечат своите чесно заработени средства.

Мобилна верзија и апликација за казино Зодијак

За сопствениците на паметни телефони и таблети, обезбедена е прилично удобна мобилна верзија на онлајн казиното. Која ги поддржува сите модерни уреди и целосно ја повторува десктоп верзијата на страницата. Но, администрацијата на казиното Зодијак нуди и преземање посебна апликација за оперативни системи (Windows, Mac, Android, IOS) за играчите да имаат постојан пристап до платформата од нивниот уред.

зодијакапк

Сите игри претставени во мобилната апликација се оптимизирани за мали екрани и покрај тоа, тие се со добар квалитет. Исто така, за оние кои сакаат да добијат специјален бонус, можете да го поканите вашиот пријател на апликацијата. А, благодарение на силната SSL шифрирање, казиното ја осигурува веродостојноста на мобилната верзија и апликацијата, како и безбедноста на сите лични податоци на платформата.

Слот машини за казино

Делот за коцкање во казиното Зодијак содржи голем број игри, вклучувајќи:

 1. Слотови – во категоријата можете да најдете класични машини со три и пет ролни, како и видео слотови и модерни формати на игри. Исто така, овде можете да најдете мала инструкција која им помага на почетниците да ги научат основните принципи на играта.
 2. Различни варијации на блек џек – во делот има прилично широк избор на варијации на играта, што ви овозможува да го задоволите дури и најпребирливиот клиент. А, со цел да се зголеми удобноста на играта, администрацијата додаде мал речник на термини за игра.
 3. Рулет – овде можете да најдете европски, француски и други видови рулет. Онлајн казиното обезбедува и кратка белешка која ги содржи карактеристиките на варијациите на оваа игра.
 4. Видео покер – делот содржи листа на најпопуларните слотови, услови за игра, како и неговите карактеристики.
 5. Прогресивен џекпот – Погоден за оние кои претпочитаат формат на прогресивен џекпот.

зодијачки слотови

Така, онлајн казиното Zodiac нуди многу обемна листа на слот машини, што привлекува нови клиенти на платформата. И, поради фактот што редовно се додаваат нови производи, ова помага да се задржи интересот на редовните клиенти.

Меки

Платформата за коцкање е развиена врз основа на софтверот Microgaming, кој е доста популарен низ целиот свет. Во поново време, официјалната веб-страница е надградена во верзијата „Viper“, што значително ја подобри интеракцијата со клиентите. Сега корисниците имаат дополнителни функции, како и побрзо и непречено функционирање на страницата. Благодарение на современиот софтвер, играчите можат безбедно да уживаат во најновите слотови за игри и навреме да добиваат повратни информации од установата за коцкање. Покрај тоа, веб-страницата за казино Зодијак има многу креативен дизајн и практично управување, што им овозможува удобно користење и на компјутер и на паметен телефон. Па, софтверот Microgaming е гаранција за доверливост и безбедна игра.

Казино во живо

Ако сакате да ја почувствувате вистинската возбуда од играњето во казино, тогаш Зодијак нуди посебен дел од игри во живо. Каде што ќе најдете и варијации на игри со карти и табла. А, за да се додаде максимален реализам, сето тоа ќе го пренесуваат во реално време вистински крупиери. Овде можете исто така да комуницирате со други играчи и да ја направите играта уште поинтерактивна.

Предности и недостатоци на казиното

Зодијак Казино работи под официјална лиценца и е во сопственост на многу добро познат оператор. Има само двајца развивачи во колекцијата за игри, имено Microgaming и Evolution Gaming. Значаен недостаток е тоа што корисниците немаат пристап до бесплатен демо-режим и прилично слаба бонус програма. Предностите на установата за коцкање ги вклучуваат следните точки:

 • давање услуги во согласност со издадената лиценца;
 • можност за играње оригинални слотови од Microgaming;
 • дел за игри во живо од Evolution Gaming;
 • минималниот депозит е само 1 долар.

Меѓу другите недостатоци, може да се забележи инфериорен превод на руски јазик и мала колекција на игри. Но, повеќето корисници на клубот Зодијак позитивно зборуваат за институцијата. На крајот на краиштата, токму тука најдоа висококвалитетна услуга и можност за повлекување на заработените пари. Така, можеме да заклучиме дека казиното Зодијак е погодно и за почетници и за искусни коцкари.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Неколку од најпопуларните системи се достапни за депонирање и повлекување средства од платформата за коцкање на играчот:

 • е-паричници (Skrill, Neteller);
 • банкарски картички (Visa, Mastercard);
 • платежни системи (EcoPayz, PaysafeCard).

Повлекувањето на електронски паричници се врши исклучително брзо и се врши во рок од 1-2 дена. Додека за подигање средства со банкарски картички треба да почекате малку од 3 до 5 дена.

Услуга за поддршка

Со цел користењето на официјалната страница за казино Зодијак да биде уште поудобно, администрацијата разви посебен дел – ЧПП. Во кои можете да ги најдете најпопуларните прашања и одговори на нив. Но, ако поради некоја причина играчот не може да го најде својот одговор, може да ја контактира техничката поддршка на платформата за помош. Така, на пример, можно е да им пишувате на операторите во разговор во живо или преку е-пошта. Казиното има и функција за повратен повик, но во овој случај, клиентот мора да има познавање на англискиот јазик. Поддршката за корисниците на казино работи деноноќно и ви овозможува да се справите дури и со најсложените задачи. На крајот на краиштата, постојат исклучително одговорни специјалисти кои го разбираат полето на коцкањето.

Достапни јазици на страницата

Официјалната платформа за казино поддржува само неколку јазични формати, што не може да биде пречка за професионалните играчи. Така, на клиентите им се достапни англиски, германски и француски верзии на страницата. Префрлувањето помеѓу кое може да се случи и независно и со помош на самиот играч.

Валути

Можете да отворите сметка за игри во 5 популарни формати на валута, вклучувајќи го и еврото. Како резултат на тоа, на корисниците ќе им бидат достапни и канадскиот долар, американскиот долар, кинескиот јуан и британската фунта. Што треба да биде сосема доволно за удобна и сигурна игра.

Лиценца

Лиценцата е многу важна точка при изборот на одговорна и доверлива установа за коцкање. Затоа Zodiac Casino има соодветна лиценца за давање ваков вид на услуга. Ќе можете да се запознаете со бројот на лиценцата или да го погледнете сертификатот на официјалната платформа, која повторно станува гарант за добивање квалитетни услуги.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали Zodiac Casino е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?

Табела – општи информации за казиното Зодијак

Сопственик Technology Services Trading Ltd
Официјален сајт https://www.zodiaccasino.com/en/
Датум на создавање 2001 година
Регистрација и верификација По е-пошта, пополнување кратка форма и обезбедување пасош до администрацијата (скенирање или слика).
Бонус програма Бонус за првите 5 депозити.
Јазици англиски, германски, француски.
Валута Американски и канадски долар, евро, кинески јуани, британска фунта.
Игри Над 450.
Депозит/повлекување Електронски паричници, банкарски картички, платежни системи.
Поддршка Работете деноноќно (разговор во живо, е-пошта, повик назад).
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да ја потврдите вашата сметка во казиното Зодијак, само треба да обезбедите скенирање или фотографија од вашиот пасош. Можете да испратите апликација со документ преку е-пошта или да ја прикажете преку видео повик.
Барања за бонус и обложување
За да може бонусните средства да се кредитираат на вашата сметка, мора да ги обложите во согласност со утврдените правила на институцијата. Така, на пример, се даваат 30 дена за обложување од моментот на кредитирање на бонусите и одреден облог ×30.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
За жал, оваа опција не е обезбедена во онлајн казиното Зодијак. Но, можете да ја испробате играта во оваа или онаа машина со мал облог.
Дали Zodiac Casino е пријателски за мобилни телефони?
Да, управата на клубот дава можност за преземање специјална апликација за уреди со Android или iOS, како и добро оптимизирана мобилна верзија. Во него ќе ги добиете сите исти функции како во десктоп верзијата на страницата.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Во просек, потребни се 1-2 дена за повлекување во електронски паричници, а од 3 до 5 дена за банкарски картички.