Преглед на казино CosmicSlot: октомври 2023 година

Казиното CosmicSlot е онлајн куќа за коцкање, која работи од 2020 година. На своите гејмери ​​им нуди над 8.000 игри од секаков вид, преку 50 провајдери на игри (од кои многу се со светски гласни имиња), неверојатен бонус систем за нови и постоечки играчи и поддршка на огромен број јазици на интерфејсот за игри. Нашите читатели ќе бидат исто така воодушевени кога ќе дознаат дека нуди преку 20 канали за надополнување и повлекување. Денес, таа има отворени врати за речиси секоја светска земја.

Бонус:252% до 3500 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
До 3500 $ + 200 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјалната веб-страница

Cosmicslot.com стандардно се отвора на англиски. Може да се менува (во зависност од локацијата на обложувачот, можеби не е дозволена промена) на полски, норвешки, германски, португалски, француски, италијански, грчки или фински (меѓу другите) и неколку регионални варијанси (на пример, канадски англиски).

космичка-веб-страница

Местото за коцкање е управувано од мајка компанија регистрирана во Курасао. Лиценцата за коцкање се издава на Холандските Антили.

Забавниот објект нуди игри на вештини и среќа. И има одлична придружна програма (13aff.com). Затоа, добредојдовте да дознаете повеќе детали.

Софтвер

Главниот фокус на CosmicSlot се видео слотови. Слотовите прават повеќе од половина од вкупниот број на игри споменати во краткиот опис погоре. Остатокот е окупиран од игри со карти, игри на маса, игри со дилери во живо и неколку видови инстант лотарии (на пример, Keno).

космички-слотови

Во зависност од локацијата на играчот, списокот на достапни игри и нивните даватели ќе се разликува. Во некои земји, второто може да има повеќе од 50 имиња, додека во други, ќе има 20-30 од нив. Најгласните имиња вклучуваат такви провајдери:

 • Игдрасил
 • Прагматична игра
 • NetEnt
 • BetSoft
 • Том Хорн
 • Спиноменални
 • Играње
 • Играј n’ GO.

Што се однесува до слотови, тие се поделени во овие категории:

 • Ново
 • Популарни
 • Топло
 • Падови и победи
 • Џекпот
 • Мегавејс.

Опцијата за брзо пребарување е имплементирана за да се најдат имињата на играта или давателот. Списокот на достапни провајдери се наоѓа веднаш под брзото пребарување. Освен сите, постои и мени наречено ‘Aviator’, кое е за мегапопуларната игра денес со истото име, која веќе ги воодушеви главите на милиони гејмери ​​ширум светот. Некои од нив сметаат дека е најлесниот и повозбудлив начин да се освојат и растат купиштата пари на нивните салда.

Меѓу слотови, игра на месецот е прикажана, која овозможува освојување на внатрешна казино валута, која потоа се разменува во бесплатни вртења (FS) во продавницата во казиното.

Казино во живо

Казино игрите во живо вклучуваат 120 имиња (и тие се надополнуваат). Додека играњето видео слотови е главно можно за пари и за камата, игрите во живо се играат само за вистински пари. Гејмерот може да најде на списокот опции како бакара, блек џек, монопол, рулет, глупости, кено и плејада од нивните варијанси.

космичко-жив

Спортско обложување

Во моментов нема спортско обложување во CosmicSlot. Ќе ги информираме нашите читатели доколку нешто се промени во иднина.

Мобилна верзија на CosmicSlot

Веб-страницата совршено се репродуцира на мобилни платформи благодарение на мудриот дизајн на интерфејсот во технолошките и визуелните делови.

космичко-мобилен

Го пробавме на повеќе од десетина резолуции на екранот, и на таблет и на обичен телефон и изгледаше мазно. Мобилната апликација за преземање на казиното сè уште не е достапна на App Store или Google Play. Претплатете се на нашите ажурирања за да дознаете прво кога апликацијата ќе биде достапна.

Процес на регистрација

За да се регистрирате како нов играч, треба да се притисне копчето Sign Up (горе десно во интерфејсот) и да се пополнат два екрани со податоци. На првиот екран, потребно е да се наведат е-поштата, корисничкото име, лозинката (+ потврдете ја) и да наведете промотивен код (ако има). По одобрувањето дека сте постари од 18 години, се преминува на вториот екран, каде што треба да се пополнат овие полиња со податоци: име, презиме, датум на раѓање, земја, претпочитана стандардна валута (не може да се менува во иднина), град, поштенски број, адреса, телефонски број и пол. После тоа, само притиснете го копчето „Заврши ја регистрацијата“.

космичка-регистрација

Дозволено е да се игра целата разновидност на игри веднаш по потврдувањето на регистрацијата со кликнување на врската во e-mail пораката што се препраќа на наведената е-адреса. Човек исто така може да депонира пари во овој момент, но запомнете дека за да повлечете пари, неопходно е да поминете низ процесот на идентификација врз основа на официјалните документи за лична карта.

Надополнување и повлекување во CosmicSlot

За надополнување и повлекување, некои од 20+ користените методи се: EcoPayz, банкарски картички и трансфери, NeoSurf, Interac, Neteller, Jeton, WebMoney, Zimpler, Skrill, Sofort и неколку криптовалути + гео-локални методи кои зависат од локацијата.

космичко-депозит

Има минимум депозит од 20 евра, максимумот е 10.000 евра по трансакција и/или дневно (оператор за плаќање може да има други активни ограничувања, затоа имајте ги на ум).

Границите за повлекување се исти и ќе зависат и од границите на каналите – некои од нив може да имаат помали максимални ограничувања.

Бонус систем во CosmicSlot

Сите бонуси во CosmicSlot се врзани за депозит. За првите 4 од нив, гејмерот добива +252% од депонираниот износ (до 3.500 €) плус 200 FS. Меѓу нив постои поделба во томови.

космички-бонус

Бонусите за викенд работат за надополнување во одредени денови од неделата, додека бонусот за повторно вчитување работи само секој ден. Исто така, постои програма за лојалност, која додава 7% од Cosmic Coins (внатрешната валута на CosmicSlot) за секој вложен депозит, кои подоцна се заменливи за унапредување на игри во продавницата.

Последно, но не и најмалку важно – Неделен поврат на готовина, кој враќа 10% од неделните загуби (ограничени со 300 евра), исто така може да се реализира по депонирањето. Друга неодамнешна карактеристика на казиното е ВИП скалата со 5 нивоа, која е фокусирана на такви особини како подобрено враќање на готовина, повеќе монети и FS, помали облози и поголеми неделни уплати.

Видео преглед на CosmicSlot

Во овој видео преглед, може да се дознае за карактеристиките на казиното CosmicSlot кажано на информативен и пријателски начин, прикажувајќи слики од екранот и некои процеси на играње. Уживајте!

Предности и недостатоци на CosmicSlot

Најдовме такви предности и минуси на CosmicSlot.

Плус:

 • Огромен список на игри, провајдери, поддржани валути и канали за плаќање
 • Достапност на демо режими на игри
 • Официјална лиценца за коцкање
 • Кул интерфејс во космички стил
 • Пријателска поддршка за клиентите функционална 24/7

Внатрешна продавница за размена и купување функции во играта.

Минуси:

 • Некои земји се ограничени (до 10)
 • Ограничувања на максималните повлекувања месечно/недела
 • Само бонуси засновани на депозит, без оние без депозит.

Најчесто поставувани прашања

Што е лиценцата на CosmicSlot?
Што да направите ако веб-страницата е недостапна?
Дали има некои сајбер-спортски облози?
Како да се игра бесплатно?
Кој може да ги користи бонусите на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Што е лиценцата на CosmicSlot?
Тоа е лиценца #8048/JAZ2019-049 издадена од Централната влада на Холандските Антили.
Што да направите ако веб-страницата е недостапна?
Обидете се со услугата VPN и избегнувајте ги ограничените земји каде што не функционира.
Дали има некои сајбер-спортски облози?
бр.
Како да се игра бесплатно?
Обидете се со демо режими на игри, кои ги има во голем број. Но, повлекувањето на добивката во вистински пари не е можно во ова сценарио.
Кој може да ги користи бонусите на казиното?
Секој новорегистриран обложувач кој прави депозит и оние постоечки коцкари кои депонираат случајно.