Преглед на онлајн казино Slottica 2023 година

Сајтот за коцкање започна со работа во 2018 година под раководство на Atlantic Management BV. Во исто време, ресурсот ја доби соодветната лиценца од Курасао, што само ја потврдува неговата сигурност и безбедност. Платформата е заштитена со современиот протокол TSL, кој спречува кражба на кориснички информации и хакирање на самата страница. Главните разлики помеѓу казиното Slottica и другите слични претпријатија се исклучително едноставно и во исто време разбирливо управување. Нема да има премногу светли елементи или сјајна позадина, што, се разбира, помага да се фокусираме на играта колку што е можно повеќе. Па, за да добиете пристап до која било игра или лична сметка, само треба да кликнете на соодветното копче во горниот панел.

Promo Code: WRLDCSN777
200%
бонус за добредојде
Добијте бонус

slottica

Slottica казино бонус

За почетници кои штотуку создадоа сметка, казиното Slottica има три интересни понуди за избор:

 • 200% за надополнување од 7 долари;
 • 150% за надополнување од 65 долари;
 • 100% за надополнување од 72 долари.

За прецизно да го добијат потребниот подарок од установата за коцкање, играчите ќе треба да направат депозит во рок од 7 дена по регистрацијата. После тоа, бонусот ќе се исчисти во согласност со обезбедениот x45 мултипликатор и минималниот облог од 2 $. Сепак, треба да разберете дека можете да ги вратите средствата само во одредени автомати!
slottica-промоции
Комплетната листа на дозволени игри можете да ја најдете во условите на самата промоција. Покрај бонусот за надополнување, корисниците можат да очекуваат бесплатни вртења од 20 парчиња дневно за 10 дена. Постои и специфичен готовински бонус кој ќе се кредитира во последователен формат. Односно, прво треба да го вратите првиот подарок, а потоа да го искористите другиот.

Шема за пресметување на доплата во зависност од бројот на надополнување

Депозит Добиена камата
еден 200%
2 100%
3 и 4 педесет%
5 25%

За да се обложи секој бонус, коцкарот ќе има рок од една недела, додека средствата мора да се тркалаат x2 пати. Така, вкупниот износ на подарокот за добредојде може да биде 1.450 долари, што е прилично добро за понуда за добредојде.

бонус програма

Со цел да привлече нови клиенти и да ја поддржи возбудата на редовните играчи, казиното Slottica редовно одржува разни промоции и турнири. Исто така, тековната програма за лојалност ви овозможува да стимулирате веќе регистрирани коцкари:

 • до 200% бонус за првите 3 депозити;
 • подароци во понеделник – 87 долари;
 • среќни часови за зголемување на исплатите;
 • рефундирање во форма на готовина;
 • оригинални подароци за роденден;
 • 125 бесплатни вртења во популарните слотови за игри при депонирање од 87 долари.

Особено активните играчи можат да добијат можност да учествуваат во ВИП програмата. Благодарение на овој специјален статус, на корисниците им се гарантира учество на ексклузивни турнири, комуникација со личен менаџер, сметаат на зголемени исплати, зголемено враќање на готовина итн.

Како да се регистрирате во казино

Дали сакате да започнете да играте за вистински пари на официјалната страница на Slottica? Тогаш дефинитивно треба да се регистрирате! Прво, кликнете на копчето „Регистрирај се“ во горниот десен дел од екранот. Потоа следете ги кратките упатства:

 1. Ве молиме внесете валидна е-маил адреса.
 2. Измислете силна лозинка за да се најавите на платформата во иднина.
 3. Одлучете за една од 22-те достапни валути за игри.
 4. Потврдете ја вашата возраст и прочитајте ги правилата на ресурсот.

slottica-регистрација

Исто така, за да заштедите време, можете да се најавите преку популарните социјални мрежи. Но, пред да ги повлечете заработените пари, ќе треба да внесете вистинити информации за себе:

 • Име и презиме, како и датум на раѓање.
 • Наведете ја земјата, градот, поштенскиот број и домашната адреса.

Верификација

Потоа ќе треба да ги потврдите вашата е-пошта и телефонскиот број. Со цел брзо да се најавите, поврзете ја вашата сметка со која било од достапните социјални мрежи. И, се разбира, не заборавајте да поминете низ идентификација за да можете да ги повлечете добивките во иднина. Постапката е следна и се состои во испраќање фотографии/скенирање на одредени документи:

 • првата страница од пасошот или возачката дозвола;
 • страница за регистрација или ново плаќање за комунални услуги.

Откако корисникот ќе ги постави документите на страницата, потребни се само неколку часа за да ги провери. Успешната верификација ви овозможува не само да го надополните салдото, туку и да повлечете средства без да се грижите за вашите пари.

Мобилна верзија и апликација на казиното „Slottica“

Можете да играте разни слот машини не само на персонален компјутер, туку и на кој било модерен мобилен уред со интернет конекција. Бидејќи казиното Slottica ја прилагоди својата платформа за различни уреди, благодарение на што коцкарите имаат можност да играат на кое било погодно место и време.

slottica мобилен

Мобилната верзија се разликува од десктоп верзијата по покомпактен дизајн и поедноставен дизајн, што ја прави погодна за употреба дури и на мали екрани. Покрај тоа, играчите ќе можат да преземаат посебен софтвер базиран на оперативниот систем Андроид и од официјалниот ресурс и од тематските страници. За инсталирање на софтверот, клиентите на казино може да сметаат на дополнителен бонус без депозит. За жал, платформата сè уште нема развиено специјална апликација за iOS, но сопствениците на iPhone и iPad можат безбедно да ја користат мобилната верзија преку кој било удобен прелистувач. Исто така, вреди да се напомене дека мобилната верзија доби добра оптимизација и сличен сет на автомати.

Слот машини за казино

За оние кои ќе одлучат да ја посетат онлајн платформата Slottica, се отвораат голем број разновидни забави. Презентираните модели беа развиени исклучиво од врвни провајдери, кои се подредени во следните групи:

 • Популарни – најпопуларни позиции меѓу играчите;
 • Разно – други видови на забава;
 • слотови – автомати со класичен и повеќелиниски формат;
 • Игри на маса – голем избор на игри како што се: рулет, блек џек, покер итн.;
 • Казино во живо – игри со вистински крупиери и други коцкари;
 • Омилени – способност да додадете какви било симулатори што ви се допаѓаат.

slottica-слотови

Филтрирањето се врши и по име, развивач, азбука и популарност на одредена игра. Секоја машина за казино Slottica може да се тестира бесплатно, за ова организацијата нуди да го користи демо-режимот.

Софтвер

Установата за коцкање има поставено голем број слотови за игри, од кои секој е создаден исклучиво од врвен провајдер на софтвер. Бројот на програмери на официјалниот ресурс е веќе повеќе од 100, бидејќи операторот се обидува да соработува не само со популарни производители, туку дури и со млади студија. Меѓу најпознатите и најпроверените брендови особено може да се издвојат: NetEnt, Microgaming, Endorphina, Quickspin и многу други. Исто така, вреди да се напомене дека казиното Slottica се обидува да соработува исклучиво со сигурни локации. Така, целиот презентиран софтвер има соодветна лиценца и сертификати од независен ревизор. Што значи чесност на сите предложени позиции.

казино во живо

Некои коцкари понекогаш доживуваат непријатност во однос на комуникацијата, бидејќи целото слободно време го поминуваат на компјутер или паметен телефон. Во такви ситуации, делот за игри во живо ќе биде спас, каде што можете да ги најдете вообичаените формати на игри на маса со вистински крупиери. Така, клиентите добиваат можност да играат рулет, бакара, блек џек и во исто време да комуницираат со вистински дилери и, се разбира, со други играчи. Но, само регистрираните корисници можат да играат во делот, а се прифаќаат само облози со вистински пари.

Предности и недостатоци на казиното

Зошто играчите од целиот свет играат во казиното Slottica? Прилично е лесно да се објасни таквата одлука ако ги знаете предностите на платформата. Покрај тоа, можете да нагласите некои точки за себе или да научите нешто интересно! Предности:

 • удобна и интуитивна контрола;
 • голем број на возбудливи турнири;
 • светла и убава графички дизајн;
 • можност за играње од мобилен уред;
 • исклучително брза и едноставна регистрација;
 • огромен избор на забава за коцкање;
 • достапни се голем број системи за депозит и повлекување.

Недостатоците го вклучуваат фактот дека сите игри нема да бидат достапни во мобилната верзија, бидејќи не сите развивачи на софтвер се префрлија на нови технологии. Покрај тоа, некои корисници го припишуваат вообичаениот дизајн без никакви дополнителни детали на негативните поени. Но, за некои таквиот дизајн може да биде спротивен на предноста!

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Администрацијата на казиното Slottica се обидува да обезбеди најзгодна услуга за своите клиенти и затоа нуди голем избор на системи за депонирање/повлекување средства. Најпопуларните од нив:

 • банкарски картички: Visa и Master Card;
 • електронски паричници: Piastrix и Webmoney;
 • Криптовалути: Биткоин, Литкоин, Етереум.

Можете да подигнете пари денес користејќи Piastrix, банкарска картичка Visa и Bitcoin. Постојат одредени ограничувања и услови за повлекување, кои можете да ги дознаете директно на официјалната страница на казиното. Вообичаено, по креирањето на апликацијата, средствата се добиваат на платниот инструмент најдоцна во рок од 36 часа.

Услуга за поддршка

Секоја локација за коцкање мора да има техничка поддршка која ќе помогне во случај на разни видови проблеми или прашања. Со цел да се избегнат ваквите неточности, казиното Slottica регрутираше исклучиво квалификувани специјалисти за да го поддржат. Најбрзиот начин во овој случај е да контактирате преку онлајн разговор. Наоѓањето копче за разговор на официјалниот ресурс е прилично лесно! Се наоѓа во долниот десен агол на екранот. Каде што можете детално да го опишете вашиот проблем на специјалист и ќе ви биде одговорено без да успее. Повратните информации обично траат околу две минути. Исто така, постои уште една опција за контактирање со специјалисти за поддршка, ова е е-пошта – [email protected]. И, ако не можете да го опишете вашиот проблем во разговорот, во овој случај, ви препорачуваме да испратите соодветно писмо до поштата,

Кои јазици

Онлајн казиното Slottica е наменето за коцкари од целиот свет, но одредени земји ќе имаат одредени ограничувања. Затоа, за сите играчи да се чувствуваат исклучително удобно, претставени се неколку формати на меѓународни јазици. Така, на пример, можете да се префрлите на: англиска, португалска, украинска, шведска, јапонска, чешка, финска, шпанска, германска, полска или турска верзија.

Кои валути

Голем број популарни валути се достапни за играчите на коцкарската установа, благодарение на што администрацијата се обидува да го направи процесот на игри што е можно поудобен. Така достапни: евро, американски долар, полска злоти, австралиски и новозеландски долари, индиска рупија, јапонски јен, норвешки круни, јужноафрикански ранд, чилеански пезос, украинска гривни и многу други.

Лиценца

Официјалниот бренд Slottica работи од 2018 година. И покрај фактот што платформата е забранета во Русија и се смета за нелегална, таа има соодветна лиценца на малтешкиот број под број 5536/JAZ. Издадена е лиценца за Атлантик Менаџмент, која официјално работи во Курасао. Така, страницата има потврдена лиценца од доверлив регулатор со добра репутација. Што значи транспарентност на дадените услуги и секако чесност на секоја коцкарска содржина. Можете да ги проверите сертификатите или самата лиценца на официјалната веб-страница на казиното или на страницата на регулаторот.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното Slottica е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да идентификувате профил на веб-страницата на онлајн казиното Slottica, треба да обезбедите документи за идентификација. Ова може да биде пасош, страница за регистрација, фотографија од банкарска картичка, слика од екранот на платежен инструмент или сметка за комунални услуги.
Барања за бонус и обложување
Пред сè, вреди да се напомене дека за да добиете бонуси, потребно е: да направите депозит / да учествувате во одредена промоција / да поставите облози на вистински пари. За обложување на бонус средства се применуваат соодветниот облог и, се разбира, условите. Додека облогот има минимален и максимален износ, кој може да се најде директно во играта.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, казиното Slottica обезбедува бесплатен режим. Но, само тоа не важи за делот за забава во живо. За да го користите, само треба да го изберете уредот што ви се допаѓа и да го стартувате во „демо“ режим.
Дали казиното Slottica е погодно за мобилни уреди?
Можете да играте различни слотови, да го надополнувате салдото, да повлекувате средства или да ја користите програмата за лојалност директно преку мобилната верзија. За да отидете до него, само треба да внесете мобилен прелистувач или да преземете посебен софтвер.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Вообичаено, времето за повлекување ќе зависи од специфичниот систем на плаќање. Но, неговите рокови нема да бидат подолги од 36 часа. Што е многу помалку од слични установи за коцкање!