Lucky Lands

Видеото слот му припаѓа на Ендорфина и се појави на многу места во казино во летото 2018 година. Темата е посветена на интересни авантури, за време на кои ќе биде можно да се најдат безброј богатства. Поважна – Машината е лиценцирана, што потврдува чесни резултати и транспарентни услови.

Многу врвни компании долго време произведуваат слот машини на ирски теми. Затоа, Ендорфина одлучи да создаде своја игра со класична структура – Пет тапани и 25 наградни линии. Соодносот на враќање е поставен за 96%, има посебни знаци и множители.

Можете да ја играте слот машината Ендорфина во онлајн казино bitstarz.

Опис на слот машина

Пред да започнете со видео слотот, подобро е да се запознаете со техничките параметри за да размислите преку победничката стратегија.

Опции

Опис

датум на издавање

Лето 2018 година

Жанр

Лепекони и богатства

Максимална стапка

250 долари

Нестабилност

Просек

Бројот на наградни линии

25

Бонуси

ФРИСПИНИ, множители

Коефициент на РТП

96%

Функционалноста на играта

Слот машината има класична структура – 5 тапани и 25 наградни линии. Дозволено е да се обложи од еден до 250 долари. Покрај стандардните слики, се презентираат специјални знаци – Распрскувачки и диви. По успешните ротации, можете да ја водите ризикот и да ги зголемите добивките на половина.

Ендорфина

Да се ​​победи, доволно е да се формира победничка секвенца од два знака. Ако минималниот коефициент е x2, тогаш максимумот – X3000. Кога наградното комбо ќе испадне, ќе биде можно да се пренесат пари на биланс или да се започне турнеја со ризик за да се зголеми износот во x2.

Главни опции:

  • Забрзан режим;
  • Автоматска игра;
  • Копчиња за инсталирање на обложување;
  • Звук исклучување;
  • Конфигурација на графики;
  • Дополнително ниво со фризури.

Да се ​​разбере игра подетално, да се запознаеме со контролата и интерфејсот ќе помогне во бесплатната верзија на Лаки Ландс. Удобна и удобна игра се нуди не само на компјутер, туку и на мобилни уреди.

Бонус круг на Лаки земјиште

Од посебна вредност е рундата со фризури. За лансирање, ќе треба да нокаутирате најмалку три карактери со распрскувач. Тие можат да се појават во какви било клетки и не се врзани за наградните линии. Главната карактеристика на бесплатните ротации – Различен мултипликатор. Ако заработите пет вртења, системот ќе додели повеќекратно x10. Кога ќе испадне пет распрскувачи, ќе биде можно да се потрошат 20 фризури со мултипликатор H2.

Ендорфина

Машината нема бонус турнеја во класична смисла. Стандардните слики ќе испаднат, нема да биде можно да се промени големината на стапката и бројот на наградни линии. Кога Wild се појавува на екранот, ова веднаш ќе ја зголеми количината на добивки на половина. Недостаток е што не можете да заработите дополнителни бесплатни ротации.

Функции на слот машина

Класичните слот машини за издавање на инвеститорот кои не се многу различни едни од други. Ако механиката е малку поинаква, тогаш нема функции. Сè се спушта во рундата со фризури и множители. Когда появится минимум три скаттера, начнётся новая игра и больше не придётся играть на деньги. Сега ќе се користат бесплатни грбови, но уште поважни – Постои голема веројатност, да заработите мултипликатор – Дивата мора да испадне.

Симбол «Диви» Презентирана во форма на елегантна девојка од лепрекон. Редослед од две слики ќе донесе исплата. Ако се појави еден знак, тој автоматски ќе замени непотребна слика за да добиете победничка комбо – Победничката сума веднаш се дуплира. «Диви» способен да замени кој било знак освен Скатер.

Како да играш

Играта е сведена на формирање на победнички комбинации. Поставете ја соодветната стапка на 250 УСД и одлучете се за бројот на наградни линии. За брзо да се скрши голем џекпот, дозволено е да се активира турбо режимот. Постои автоматска игра и можете самостојно да ја запрете ротацијата на тапаните во секое време.

Особено внимание треба да се посвети на сертификатот со табелата за плаќање. Табелата е динамична, што е забележливо во однос на промените во коефициентите, во зависност од големината на стапката. Запомнете ја можноста да конфигурирате графика за себе и да го исклучите звукот. За да ја анализирате сесијата за игри, треба да го разгледате јазичето «Статистика», каде се претставени сите претходни ждрепки.

Ликови со слот машина за среќа

Шарени графики се совршено комбинирани со ликовите што се појавуваат на екранот. Повеќето слики се поврзани со успех и гарантираат добри плаќања.

Симболи

X3

X4

X5

Божја крава/волшебна ламба

25

100

750

Потковица

Петнаесет

100

400

Монета

десет

Педесет

250

Карактеристики на картички J, Q, 10, 9

5

25

100

Симбол на картички k

5

Педесет

100

Симбол на картички a

десет

Педесет

125

Детелина

десет

75

250

Девојка од лепрекон (дива, распрскувачка)

200

2.000

3.000

Карактеристична карактеристика на слот -машината – Распрскувачки и диви, ова е истиот знак. Ако првото ја лансира рундата со фризури, тогаш втората, има функција на замена.

Слот машина RTP

Темата на слотот е далеку од најоригиналната, но има интересна механика и опции. Можете да заработите различни количини на фризури со различни фактори, да нокаутираат специјални знаци и да искористите шанса да победите во играта за удвојување. Лесно е да се совлада интерфејсот и да се разбере управувањето. Графиките, иако не се најспектакуларни, се компензираат со високиот коефициент на РТП во износ од 96%.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари