Twisted Sister

Карактеристики на играта

Темата на изопачената сестра од Play’n Go е поврзана со легендарната метална група од изминатите години. Благодарение на добитките на кластери и механиката на уништување на тапани, овој слот вклучува одлични функции и игра за бонуси.

Ова е слот машина со шест реда и шест тапани. На решетката за игра 6х6, победничките комбинации се формираат од кластери со исти ликови наместо да освојат линии.

Можете да ја играте Play’n Go Slot Machine во онлајн казино Казино Рабона.

Бонус функции на искривениот слот за сестра

Играта игра Go Go Game Grid Grid се карактеризира со механика на уништување на тапани, која исто така се користи во извртената сестра машина.

Во пракса, ова значи дека победничките ликови се отстрануваат од тапани секој пат кога плаќаат победа, а новите икони паѓаат на нивно место. Новите симболи носат различни награди на играчот, а тоа се повторува сè додека не завршат добивките.

Функциите на бонусот на слотот, исто така, значително зависат од нејзината специјална механика на игри. Симболот на лутиот татко делува како џокер и може да ја замени која било друга икона кога е потребно да се формираат победнички комбинации. Сите лути ликови на тато кои учествуваат во победнички комбинации се собрани во бројачот во рамките на игри.

Во која било ненаселена рунда од главната игра, можете да додадете и две случајни диви симболи во мрежата за да ги зголемите шансите за победа. Истиот симбол на лутиот татко исто така делува како распрскувачки, а четири такви симболи ја активираат играта за бонуси ние’Повторно нема да го земам.

Бонус игра

Како што веќе споменавме, четири ликови на лути тато ја активираат играта на изопачена сестра бонус. Како резултат, мрежната игра е ослободена од основните икони и започнува новата рунда со симболот на мега бенд со кој изгледот на кој ги отстранува сите лути тато икони од мрежата. Симболот на мега бенд ќе се пресели во икони на лути тато и ќе ги уништи еден по еден.

Други специјални функции

Покрај мерачот на гневот, изопачената сестра има бројач за повторно вчитување на гитара, кој се вчитува секој пат кога ќе победите. Кога мерачот за подигање е пополнет во пет поделби, откако ќе ги плати добивките, може да се активира една од следниве функции на опсегот:

• Функција на вреска: сите симболи околу избраната икона се уништени.

• Одете дива функција: Сите како иконите се претвораат во диви карактери.

• Функција на асоцијација: Сите симболи ја менуваат својата вредност во икони со повисоки.

РТП и нестабилноста

Извртена сестра — Играјте со просечна нестабилност и долгорочен RTP 96.20%.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари