Fire Joker

Машината припаѓа на играта, а објавувањето се случи во летото 2016 година. Ова е класичен слот за Интернет со три тапани и на позната тема. Од главните предности, вреди да се забележат опции за бонуси, лепливи симболи и множители на облози. Ако го сфатите тоа, Fire Joker изгледа како класично коцкање, но поради оригиналните функции се смета за поуникатно и популарно.

Севкупно, се обезбедени пет награди, но уште поважно – максималната стапка е 100 УСД. Willе биде можно да се ужива во игра и да се скрши пристоен џекпот не само со компјутер, туку и со модерни гаџети – машината е напишана на HTML5 и работи одлично на паметни телефони, таблети.

Патем, машината има просечна нестабилност, а односот на враќање е 96.еден%. За време на ротацијата на тапанот, постои голема веројатност да се исфрли посебен див симбол и да заработи одговор. Сепак, главната предност на играта е максималниот мултипликатор на стапката x10. Ова ќе се случи кога тапанот е исполнет со џокери.

Опис на слот машина

Оган Jокер е тешко да се повика оригинален слот за онлајн, но сите обожаватели на класици дефинитивно ќе го сакаат. Се нудат едноставно управување, разбирлив интерфејс и големи шанси за победа.

Опции

Опис

Датум на издавање

Лето 2016 година

Жанр

Класичен

Максимална стапка

100 долари

Нестабилност

Просек

Бројот на наградни линии

5

Бонуси

Фрипсинс, леплива дива, Респина

Коефициент на РТП

96.еден%

Функционалноста на играта

Машината е идеална за неискусни hemblers и сè се должи на минимална стапка од 0 $.05. Во исто време, максималната стапка од 100 долари. За да се зголеми веројатноста за победа, подобро е да се запознаете со главните функции пред почетокот на играта:

  • Автоматски режим;
  • Мултиплеер режим;
  • Копчиња за инсталирање на големината на стапката;
  • Упатство;
  • Табела за плаќање;
  • Поставки за звук и графика.

Тестирање стратегии и разбирање на интерфејсот е подобро преку бесплатна игра. Стартувајте го демо режимот и започнете да трошите виртуелни заеми. Да ги искористат добивките, иако нема да биде можно, но не постои ризик да изгубите свои заштеди.

Бонус круг во оган Jокер

Машината се смета за класична и е малку веројатно да ги импресионира страствените играчи со посебни функции. Иако има некои разлики од целосно стандардни слотови. Ние нудиме да дознаеме што е карактеристика на оган Jокер.

Можете да ја играте Play’n Go Slot Machine во онлајн казино Казино Вазамба.

Ниво на фризури

Класичните слотови на Интернет немаат рунда за бонуси со бесплатни ротации. Оган Jокер не е исклучок, но програмерите сепак додадоа оригинална опција. За да го активирате, мора да ја изгубите рундата. Во исто време, најмалку две идентични слики треба да паднат на соседните тапани што ќе се претворат во лепливи знаци. Останатиот трет тапан ќе започне и, ако испадне соодветниот знак, ова ќе донесе победа.

Максимални добивки

Во уредот нема џекпот, но постои можност да заработите мултипликатор x10. Потребно е целото поле да биде исполнето со диви. Ако ставите максимална стапка од 100 УСД, користејќи го тркалото на множители, ќе биде можно да заработите 80.000 УСД. Активирањето на опцијата е доста реално, и сè се должи на просечната нестабилност и високиот коефициент на РТП.

Функции на слот машина

Слот машина има минимален број на функции. За да го нокаутирате мултипликаторот, само пополнете го полето за играње со див симбол. Кога ќе се појави еден див знак, се активира опцијата за замена. Ќе исчезне непотребна слика и ќе се појави посоодветен, што ќе формира наградна секвенца.

Ако споредиме видео слотови со други производи на компанијата, тој сè уште има една единствена функција. После секој неуспешен грб има можност да се победи. Сепак, неопходно е две соседни тапани да имаат слични карактери. Тие ќе станат лепливи и фиксирани. Ако соодветниот знак падне во текот на следниот грб, системот ќе ги собере добивките и нема да го изгубите облогот.

Како да играш

За да започнете да играте оган Jокер, воопшто не е потребно да се биде професионален hembler. Сè се сведува на избор на облози и почетни тапани. Кога ќе соберете најмалку три идентични знаци, ова ќе донесе победа. Патем, секогаш можете да започнете автоматски режим и повеќе нема да мора постојано да го притискате копчето “LANCE”.

Исто така, подобро е детално да ја проучувате табелата за плаќање и да разберете кои награди се најплатени. Сертификатот се отвора со притискање на копчето “Јас”. Следното нешто е да се запамети – ако испаднат неколку победнички секвенци, системот ќе плати само оној што обезбедува повеќе монети.

Симболи на говорна машина оган okerокер

Ова е сè уште класична машина со стандардни знаци. Starsвездите, разни овошја и самиот Jокер, играјќи ја улогата на дивината, ќе се појават на екранот. Во табелата подолу ќе ја најдете големината на плаќањата за победничка комбинација од три идентични карактери.

Симболи

Број на монети за 3 карактери

X

2

Цреша

четири

Лимон

5

Грозје

6

Слива

7

Бар

Петнаесет

Ѕвезда

дваесет

777

25

Jокер (дива)

80

Добивките директно зависат од стапката. Поради просечната нестабилност, ќе биде можно да се откине пристоен џекпот на средното растојание.

Слот машина RTP

Оган Jокер припаѓа на класични машини, но во исто време има и неколку необични опции. Играјте забавно и возбудливо, и сè се должи на светла слика и анимација со висок квалитет. Функцијата на победа -вин -облог ќе помогне да се победи. Доволно е да се нокаутираат два идентични знаци, и тие ќе станат лепливи. Следниот грб треба да го нокаутирате истиот симбол и ќе донесе победа. Интернет -слотот стана нереално популарен благодарение на јасно интерфејсот, просечната нестабилност и високиот коефициент на РТП во 96.еден%.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари