Преглед на казиното Wazamba 2023 година

Ова неверојатно онлајн казино се појави на пазарот во 2019 година и оттогаш им нуди одлична забава на играчите ширум светот. Казиното Wazamba нуди повеќе од 4.000 игри на врвна платформа за игри од реномирани даватели на игри како што се Microgaming, NetEnt, Quickspin, Playson, Evolution Gaming, Netsoft итн. Тие обезбедуваат слотови, виртуелни, аркадни, игри на маса, казино во живо, па дури и спортско обложување. Направивме многу истражувања за онлајн казиното Wazamba, па ајде да одиме во детали со сите карактеристики!

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 500$
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Опис на веб-страницата

Вазамба добредојде

Интерфејсот Wazamba е лесно препознатлив поради неговите светли бои и смешниот изглед на ацтечките ликови. Почетната страница е дизајнирана да го прикаже сето она што казиното може да го понуди, притоа презентирајќи ги и нивните најдобри понуди.

Во предниот дел, понудата за добредојде се гордее со 100% бонус за добредојде до 500 евра и 200 бесплатни вртења. Како надополнување, казиното додаде еден бонус Рак, кој на играчите може да им донесе големи награди.

На десната страна, корисниците ќе го најдат менито. Таму, тие можат да се најават, да се регистрираат или да ги најдат игрите и промоциите што би сакале да ги побараат.

Со лизгање на страницата ќе се прикажат сите игри. Тие се поделени во категории за лесно пребарување: врвни, нови, популарни, слотови, казино во живо, игри на маса, џекпот, аркада и, се разбира, сите игри.

Спортската категорија Вазамба ги наведува сите тековни турнири и првенства, кои опфаќаат спортови како фудбал, тенис, хокеј на мраз, пинг-понг, кошарка и списокот продолжува.

Лесно за навигација, на веб-локацијата може да се пристапи од компјутер, таблет или мобилен телефон, без никакви проблеми.

Даватели на игри

Провајдерите на софтвер достапни во казиното Wazamba се познати низ целиот свет по нивните висококвалитетни игри.

Платформата за игри реагира и функционира 24/7 без никакви проблеми, што го подобрува искуството за играње и им овозможува на корисниците пристап до него секогаш кога се расположени за добро време.

Само да ви дадам идеја за провајдерите и бројот на достапни игри:

 • Play’nGo – речиси 300 игри

Рик Вајлд и Книгата на мртвите, Реактунц, Наследството на мртвите, Подемот на Олимп, Рик Вајлд и амајлијата на мртвите итн.

 • Прагматично играње – над 250 игри

Big Bass Bonanza, Sugar Rush, Book of the Fallen, Wolf Gold, The Dog House Megaways, Hot to Burn Extreme итн.

 • Yggdrasil – скоро 200 игри

Boilin’ Pots, Golden Fishtank 2, 90K Yeti, Piggy Pop, Xibalba, Water Blox, Wild 1 итн.

 • Spinomenal – над 300 игри

Снежна среќа, Книга на племиња, Слатка победа, Книга на дијаманти, Деми богови IV, Магична Амазон, 100 сочни плодови итн.

Казиното Wazamba има вкупно над 4.000 игри, кои вклучуваат слотови, игри на маса и спортови. Покрај тоа, тие нудат казино во живо и спортско обложување.

Wazamba слотови

Бонусите

Бонусот за добредојде во казиното е совршен погодок за вашиот депозит. 100% до 500 ЕУР и 200 бесплатни вртења плус 1 бонус Рак. Оваа понуда е сè што е потребно за да се осигурате дека ќе имате прекрасно време проверувајќи безброј игри и освојувајќи награди.

По првичната понуда за почетници, играчите добиваат други возбудливи промоции!

 • Неделен кешбек 15%

Со оваа возбудлива промоција што ви дава можност да вратите дел од вашите неодамнешни загуби може да се побараат до 3.000 евра.

 • Неделно повторно вчитување

Кој е подобар начин да се забавувате од 50 бесплатни вртења на кул игри?

 • Поврат на готовина во живо 25%

Играјте ги сите игри во живо што ги сакате, знаејќи дека можете да вратите до 25% и 200 ЕУР.

 • Бонус за повторно вчитување викенд

Оваа прекрасна зделка доделува до 600 евра и 50 бесплатни вртења.

 • Drops & Wins Sots

Со награда од 9.000 евра, не може да се каже колку можете да освоите играјќи ги вашите омилени слотови.

 • Земете ја наградата

Може да се освојат до 1.000 ЕУР со едно вртење и да се доделат повеќе награди за време на промотивниот период.

промо измамници

Казино во живо

Во овој дел, секоја игра на маса, но и други видови игри може да се играат со дилер во живо.

Предноста на играњето во живо е возбудата што доаѓа со вртење на тркалото на рулет или играње рака во покер исто како во копнено казино.

Сè се случува во реално време, што ја зголемува возбудата и адреналинот.

Постојат различни верзии на рулет, блек џек, бакара и покер.

Играчите можат да си ја пробаат среќата на: Speed ​​Roulette, Club Royale Blackjack, Crazy Time, Tiger Bonus Baccarat, Blackjack Lobby, Mega Ball 100x, Mega Wheel, Dream Catcher, Wheel of Fortune, Super Sic Bo итн.

Сајтот Вазамба

Спортско обложување

На Wazamba, освен игри, корисниците можат да се обложуваат и на настани во живо и виртуелни. Нивната спортска книшка опфаќа фудбал, тенис, кошарка, одбојка, хокеј на мраз и други спортски настани.

Во Virtuals, играчите можат да се обложуваат на: VFB, VFEL, V-World Cup, V-Euro, V-Football, Virtual NBA, V-Tennis Inplay итн.

Ако сакате да обложувате на спортски настани во живо, тогаш мора да го погледнете делот Обложување во живо на Wazamba. Таму ќе ги најдете сите настани што се случуваат ширум светот.

Достапни се сите врвни лиги: УЕФА Лига на шампиони, Премиер лига, Ла Лига, Серија А, Бундеслига, НФЛ, МЛБ, ТТ елитни серии итн.

Понатаму, сите натпревари што се приближуваат се наведени заедно со датумот и часот на настанот, плус коефициентот.

Спортско обложување Wazamba

Мобилна верзија

Мобилната верзија на казиното работи исто како и веб-страницата. Компатибилен со повеќе софтвери, во казиното може да се пристапи од таблети, компјутери и мобилни телефони во секое време.

Или сакате да играте во движење или од вашиот лаптоп, бидете сигурни дека можете да се потпрете на онлајн казиното Wazamba за забава!

Турнири за акушерки

Процес на регистрација

Вазамба аватар

Првиот чекор кон создавање сметка во Wazamba е новодојденецот да избере херој. Има 3 аватари со смешен изглед: Advar, Bomani и Chimola.

Лесно се гледаат влијанијата на Ацтеките, како и темата за џунглата што го опкружува казиното Вазамба.

Играчите ќе ја одберат понудата за добредојде што ја сакаат помеѓу бонус за добредојде во казиното од 100% до 500 евра, 200 бесплатни вртења и еден бонус Рак или бонус за прв депозит за спорт од 100% до 100 евра. Има и опција за играње без бонус.

Ќе бидат потребни адреса за е-пошта, корисничко име и лозинка.

Следниот чекор е да го додадете вашето име, презиме, роденден, земја, валута, адреса, поштенски број, град и телефонски број.

Депозит и повлекување

Плаќања за акушерки

Начините на плаќање во Wazamba покриваат кредитни картички, виртуелни паричници и крипто валути.

 • Кредитни картички – Visa, Mastercard, итн.
 • Виртуелни паричници – Revolut, Pay, eZeeWallet, MiFinity итн.
 • Крипто валути – BitcoinCash, tether, Jeton, Ethereum, Ripple, итн.

Вообичаените валути за уплата се USD и EUR, но според земјата на живеење, тие можат да вклучуваат и други.

Казиното не зема никакви надоместоци од клиентот и времето за обработка е моментално.

Минималниот депозит како и повлекувањето е 10 ЕУР, додека максимумот може да се разликува доста, во зависност од претпочитаниот начин на плаќање.

Поддршка

Вазамба рег

Корисниците можат да се движат на веб-локацијата на 26 јазици, а центарот за поддршка исто така обезбедува помош на различни јазици.

Достапно 24/7, до центарот може да се пристапи за секој проблем со кој може да се соочи играчот, од заборавена лозинка до промотивен код или технички проблеми.

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Разновидност на игри
 • Лиценца за Курасао
 • Професионален центар за поддршка
 • Повеќе игри во казино во живо
 • Спортско обложување на настани во живо
 • Безброј промоции
 • Совршена понуда за добредојде

Конс

 • Нема достапна апликација
 • Има лимит за депозит
 • Може да барате само една понуда во исто време.

Заклучок

Она што најмногу ни се допадна кај казиното Wazamba е тоа што е лиценцирано и регулирано.

Тие имаат безброј игри кои им се допаѓаат на играчите ширум светот, како што се слотови, игри на маса и казино во живо.

Тие исто така работат со реномирани даватели на игри како NetEnt, Quickspin, Evolution и Microgaming.

Разновидноста на даватели на плаќања и валути гарантира дека секој играч ќе го најде методот со кој најмногу му одговара и ќе може лесно да врши депозити и повлекувања.

Сепак, имајте на ум дека иако казиното почнува да ги обработува плаќањата речиси веднаш, давателот може да ја одложи трансакцијата до неколку работни дена.

Со ефикасен и брз центар за повици, Wazamba им овозможува на своите корисници непостојана помош. Достапни преку разговор во живо, играчите се охрабруваат да контактираат со агент без оглед на проблемот.

Најчесто поставувани прашања

Каква лиценца има казиното?
Што ако страницата не е достапна?
Дали има облози на еСпорт?
Како да играм бесплатно?
Кој може да ужива во бонуси во казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Каква лиценца има казиното?
Wazamba е лиценциран од Владата на Курасао.
Што ако страницата не е достапна?
Wazamba обезбедува забава 24/7. Ве молиме контактирајте со поддршката доколку имате проблем со влегувањето во онлајн казиното.
Дали има облози на еСпорт?
Во делот за спортско обложување ќе најдете е-фудбал, е-тенис, е-кошарка и други опции.
Како да играм бесплатно?
Повеќето игри се достапни во демо-режим за да можете да ги тестирате пред да направите депозит.
Кој може да ужива во бонуси во казиното?
Секој регистриран играч може да бара каква било промоција во секое време.