Gold Volcano

Карактеристики на слот машина

Златен вулкан — Ова е иновативна и уникатна слот машина во која темата на вулканот се користи од сите можни начини. Како по правило, за игри со мрежа од студиото Play’n Go, создадени се многу функции за бонуси кои ја прават играта заситена од почеток до крај.

Можете да ја играте Play’n Go Slot Machine во онлајн казино Казино Малина.

Иновативниот пристап на студиото Play’n Go за создавање игри веројатно ги сакаше страствен играчи многу години, но во последниве години овој провајдер објави уште покреативни машини за слот.

Еден од овие слотови е играта златен вулкан, кој беше објавен во јули 2020 година. Играчката мрежа на овој слот со осум тапани има различен број редови. Темата поврзана со вулканот е претставена и во функциите за бонуси на играта.

Функции на бонус "Златен вулкан"

Слотот ја користи механиката на исчезнување на победнички ликови, така што секој пат кога ќе добиете победа, имате уште една шанса да победите. Победнички комбинации се формираат од групи на идентични карактери што се отстранети од тапани по плаќање на победата. После тоа, празни места се исполнети со нови карактери.

Заедно со профитабилна механика на игри, случајни заспани и опции за притисок, функцијата за кристализација и бесплатната ротација на ерупцијата ја подобруваат играта. Слотот содржи диви симболи кои ги заменуваат главните икони кои помагаат да се формираат победнички линии.

Вториот специјален симбол во играта е распрскувач, кој може да ја активира кристализацијата на бонусот на играта. Кога потребниот број на распрскувачи се собира во бројачот за собирање прикажани во играта, иконите прикажани на бројачот ќе се претворат во вредни златни симболи.

Колекцијата на симболи за намалување и трансформирани секогаш се фрла на крајот на секоја рунда, со исклучок на случаи кога функцијата е активирана "Ерупција".

Се разбира, ерупцијата на бонусот се состои од бесплатни ротации. Функцијата може да се активира со помош на горенаведениот бонус «Кристализација», Ако победите во играта 6 пати по ред.

Оваа функција вклучува пет бесплатни вртења што се играат на продолжена игра за игри 88. За време на оваа акција, избувнувањето на симболите на тапаните личат на буден вулкан.

За време на бесплатните слободи, функцијата за кристализација не е ресетирана помеѓу ротациите. Ако успеете да добиете 6 последователни победи за време на рунди на ерупција, ќе бидете наградени со еден дополнителен круг на крајот од играта.

Случајните функции на слотот за златен вулкан се нарекуваат заспани и притисок. Функцијата заспана може да се активира случајно по секое неискусно грб и таа започнува една од следниве специјални опции:

  • Татнеж: симболите на мрежата се мешани, а имате уште една шанса да победите.
  • "Сцена": Дополнителен слој на знаци се создава на мрежата.
  • "Ископувања": 3-5 Јокери се додаваат на случајни места на мрежата.

Од друга страна, функцијата на притисок може да се активира случајно кога победата на иконите исчезнува од мрежата. Во овој случај, на полето за игра се додава див симбол, кој може да содржи до 2 пати повеќе од факторот на добивки.

Во слотот нема прогресивен џекпот, но главната награда од еден милион евра може да се опише како еден вид џекпот. Ова е вкупна стапка од 10,000 пати, што го зголемува билансот на сметка дури и кога играте со мали стапки.

РТП и нестабилноста

Златен вулкан — Типично за студио за игра’N оди игра со голема нестабилност, така што коефициентот на добивки може да биде доста редок. И покрај реткиот коефициент на победа, коефициентот на враќање на слотот, или РТП, е 96.2%.

Мобилна игра

Златен вулкан — Слот машина за мобилни уреди, така што можете да играте и во неа во мобилно казино лесно во него. Играта е совршено прилагодена и на екраните на iOS и на екраните на Android.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари