Legacy of Dead

Видеото слот беше објавен од Play’n Go во јануари 2020 година. Машината веднаш стана популарна, и сè се должи на уникатен механичар и детална графика. Анимација и визуелни ефекти во висина, што ќе придонесе за целосно потопување во светот на мистериозните пирамиди и благородни богатства.

Кога ќе го стартувате слотот преку Интернет, веднаш ќе се преселите во шарен гроб и ќе ја видите структурата на митралезот – пет тапани и десет наградни линии. Програмерите поставија пријатни облози на облози, од 1 до 100 долари. Ако испадне секвенцата на наградата, можете да започнете со ризик и да се обидете да ја зголемите големината на победата два или четири пати.

Една од карактеристиките е ниво на бонус со бесплатни ротации. Иако машината и високата нестабилност имаат на високо растојание, шансите за кршење на голем џекпот се големи на далечина. Покрај тоа, максималниот мултипликатор на стапката X5000.

Опис на слот машина

Темата на Египет и богатства стана нереално популарна. За целосно да навлезете во атмосферата и да ја зголемите веројатноста за победа, подобро е да се запознаете со параметрите на слотот преку Интернет – деталите во табелата подолу.

Опции

Опис

Датум на издавање

Зима 2020 година

Жанр

Авантура, Египет

Максимална стапка

100 долари

Нестабилност

Високо

Бројот на наградни линии

десет

Бонуси

Фрисинс, турнеја со ризик

Коефициент на РТП

96.6%

Функционалноста на играта

Современата анимација и енергична музичка придружба даваат посебен шарм на митралезот. Мистериозен гробница се распрснува на позадината, осветлен од факел што подразбира идеја за идните авантури. Тапаните се наоѓаат во центарот на слотот во класиците и малку пониско, главниот интерфејс.

Функции:

  • Икона за динамика: Вклучување и исклучување на звукот;
  • I: Детални упатства за играта и табелата на плаќања;
  • Биланс: преостаната сума на сметката;
  • БЕТ: Големината на стапката за следниот спин;
  • Слика во форма на мали стрели: избор на број на автоматски вртења;
  • Слика на ротирачки стрели: Започнување на играта.

Интерфејсот е класичен, и затоа дури и почетниците лесно ќе се справат со управувањето. Застанете, започнете го тапанот и се надевате на среќа да го нарушите пристоен џекпот!

Бонус круг на наследство на мртви

Play’n Go објави многу игри во сериите на книги кои се слични едни на други. Наследството на мртвиот слот не беше исклучок, што е означено со присуство на круг со слободни ротации.

Бонус турнеја

За да се започне со дополнителна рунда, на екранот треба да се појават најмалку три диви знаци. Ова ќе даде 10 фризури, но уште поважно – максималниот мултипликатор за обложување ќе се зголеми на x200. Willе биде можно да се зголеми количината на добивки секој пат кога ќе се појави најмалку три диви на екранот.

Сепак, карактеристиката на слот машината е далеку од одличен мултипликатор. Со секое лансирање на ниво на бонус, системот самостојно ќе избере еден случаен симбол и ќе му даде посебна функција. Кога ќе се појави на екранот, тој ќе стане „леплив“ и ќе започне да се шири низ полето за игри.

Следната предност на нивото на бонус е тоа што не е неопходно за победа што наградната секвенца паѓа на соседните тапани. Доволно е да се нокаутираат најмалку три слични знаци, и не е важно во кои ќелии ќе бидат. Ова значително ја зголемува веројатноста за победа.

Патем, додека користите бесплатни вртења, исто така е можно да се заработат дополнителни ротации. За еден спин, неопходно е да се нокаутираат најмалку три диви, за кои системот ќе собере 10 фризури. Трикот е дека нема ограничување за бесплатна ротација, што ќе го направи навистина многу Фресинс да заработи пари.

Максималната победа е скоро џекпот

Во слот машината нема џекпот, но сепак постои можност да се пробие пристоен џекпот. Патем, веројатноста значително се зголемува за време на нивото на бонус. Сè што е потребно е да се пополнат сите ќелии со див симбол, што ќе донесе мултипликатор на облогот X5000. Ако прво ставите 100 долари на спин, тогаш на крајот ќе заработите половина милион долари!

Можете да ја играте Play’n Go Slot Machine во онлајн казино Вулкан Казино.

Ризик-турнеја

Покрај рундата за бонуси, Legacy of Dead ќе го задоволи ризикот Туру. Станува достапно по секој успешен грб. Ова е одлична шанса да се зголеми големината на добивките во x2 или x4 пати. Треба само да ја погодите бојата или костумот на затворена картичка. Патем, дозволено е да се ризикуваат до пет пати, кои, доколку бидат успешни, ќе донесе многу пари.

Функции на слот машина

Обрнете внимание на посебен симбол на дивината, кој има три функции. Првиот ќе помогне да се формираат наградна секвенца во редовна игра и да се зголемат добивките за половина. Вториот подразбира лансирање на бонус круг кога се појавуваат најмалку три знаци на екранот.

Третата функција работи само за време на дополнително ниво со фризури. За загуба од најмалку три диви, треба да се направат уште 10 бесплатни ротации. Во исто време, за време на употребата на бесплатни вртења, максималниот мултипликатор за обложување се зголемува на x200.

Како да играш

Со цел брзо да не ги исцедите сите стечај, професионалните коцкари препорачуваат да вежбаат во бесплатна игра. Истите услови на добивки, награди, механика и функции. Подобро е да се развие стратегија користејќи виртуелни заеми отколку да ризикувате свои заштеди.

Кога сте подготвени да започнете сериозна игра за пари, да го надополнете билансот и да започнете да го играте наследството на мртвите машина. Останува да се одлучи за големината на стапката и да се започнат тапаните. Ако на екранот се појават најмалку три слични карактери, ова ќе донесе победа и плаќање. Патем, по секој успешен грб има шанса да се зголеми износот на наградата за x2 или x4 пати ризик од ризик.

Legacy of Dead Slot Machine Charics

Повеќето од ликовите се поврзани со египетската тема. Високо платените знаци вклучуваат слика на Тутанхамун и диви. Табелата подолу опишува множители на облози за формирање на победничка секвенца од пет карактери.

Симболи

Мултипликатор на Bettot за 5 карактери

Карактеристики на картички A, K, Q, J, 10

До x12

Планини

x60

Фараон

x60

Анубис

x160

Тутанкамун

X500

Златен гроб (дива)

X500

Средни плаќања во споредба со другите машини за игри. Но, чекате пријатна и лесна игра, разредена со фасцинантен бонус круг и уникатни функции.

Слот машина RTP

Legacy of Dead ќе го задоволи нивото со фризури и максималниот мултипликатор на стапката на x5 000. За време на ротацијата на тапанот, ќе биде можно не само да се заработат бесплатни ротации, туку и да. Во однос на односот на враќање – 96.6%, што ќе ви овозможи да го нарушите пристоен приклучок дури и на неискусен коцкар.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари