Tome of Madness

Слот машината припаѓа да игра, и беше објавена во летото 2019 година. Една од неговите карактеристики е максималниот мултипликатор на стапката x2000. Подгответе се да се фрлите во неверојатна мистична приказна и одете на опасно патување. Заплетот е посветен на легендарниот писател Ловекрафт и ќе го пренесе во лудиот свет, со кој управува божественото суштество Ктулху.

Програмерите направија максимални напори да создадат друго ремек -дело. Интернет -слотот апелираше до многу hemblers, што ги поттикна врвните оператори да ја додадат играта во нивниот каталог. Findе најдете не само фасцинантна игра, туку и висококвалитетна 3Д графика, оригинални опции и враќање од 96%.

Томе на лудило комбинира класична игра со оригинални функции. Возбудливо е да се набудува ротацијата на тапанот, формирањето на победнички секвенци и анимација, кога се појавува диви на екранот и започнува нивото на бонус.

Опис на слот машина

За разлика од класичните митралези, ова нема фиксна количина на наградни линии. За победа, неопходно е да се соберат барем една од 117.649 победнички секвенци.

Опции

Опис

Датум на издавање

Лето 2019 година

Жанр

Мистицизам, авантура

Максимална стапка

100 долари

Нестабилност

Високо

Бројот на комбинации на награди

117 649

Бонуси

ФРИСПИНИ, диви

Коефициент на РТП

96.6%

Функционалноста на играта

Вниманието го заслужува дизајнот на слот машина. Дизајнот и графиката се импресионирани не само од почетници, туку и од страствен коцкари. Откако за прв пат ја започнавте играта, може да имате прашања во врска со интерфејсот. Подолу се дадени главните функции:

  • Биланс: преостаната сума на сметката;
  • Победа: износот на победа;
  • БЕТ: Големината на тековната стапка;
  • Јас: Помогнете со детален опис на функциите, рунда за бонуси.

Исто така, ќе биде можно да се лансира режимот „демо“ со цел целосно да се релаксираат и да се фокусираат на проучување на механичар, функции. Во спротивно, се обезбедени стандардни опции – Поставки за промена на јачината на звукот и графиките, копчињата за избор на големина на обложување.

Томе на лудило

Трикот е што слотот е напишан на HTML5, кој ќе ужива во игра и од мобилни уреди. Можете да играте и да победите од телефони и таблети врз основа на Android и iOS.

Бонус круг во томе на лудило

Машината ќе воодушеви не само фасцинантен процес на игри, туку и тајни. Програмерите создадоа неколку опции за бонуси.

Мега дива

Кога знакот ќе се појави на екранот, тој повеќе нема да исчезне. Со секоја нова ротација, тој ќе се движи низ слободни клетки, што значително ќе ја зголеми веројатноста за собирање на наградна секвенца.

Траги од очите

Кога формирате победничка комбинација на виолетова плоштад, се појавуваат два диви карактери. Кога ќе го стартувате тапанот следниот пат, плоштадот ќе се пресели во друга ќелија. Ако, како резултат, собирате наградна секвенца на карактери со сликата на окото, ова ќе го даде Мега Див знак.

Портал

Секоја победничка секвенца го наплаќа порталот, а паралелно создава два уникатни диви карактери. Трикот е дека дивината има две празнини и функции на бездна.

Бесплатни игри

Веднаш штом целосно ќе го наполниш порталот, системот ќе лансира рунда со Фресперс. За да активирате еден од дивите ефекти, ќе бидат потребни 42 знаци. Патем, за секои три уникатни симболи се активира дополнителниот ефект на порталот. Секогаш ќе биде можно да се користат седум ефекти на порталот.

Функции на слот машина

Видеониот слот има каскадна структура и се состои од пет тапани. Ако на екранот се појави победничка секвенца, симболите исчезнуваат, ослободувајќи место за нови знаци. Главната карактеристика на играта е уникатните портали одговорни за појава на специјални симболи и активирање на специјални функции.

Ако се појави дива на екранот, автоматски заменува непотребна слика и помага да се создаде комбинација на награди. Неговата втора функција е двојно множење. Покрај тоа, Wild има две уникатни опции кои се дизајнирани да ја зголемат веројатноста за победа.

Како да играш

Играта е малку поразлична од класиката, и сè што се должи на каскадното формирање на наградни секвенци. Победата не се доделува по линиите на плаќања, но кога знаците се формираат во кластери. Кластерот е исти симболи што се наоѓаат во четирите најблиски ќелии.

Можете да ја играте Play’n Go Slot Machine во онлајн казино Вулкан.

Трикот е што минималната стапка од само 10 центи. За да скршите пристоен џекпот, може да се обложите 100 долари. Особеноста е дека максималниот мултипликатор на стапката x2000. Затоа, дури и една успешна ротација е во состојба да донесе многу пари, кои веднаш ќе бидат повлечени!

Знаци на слот машина за лудило

Пред да ја започнете машината, вреди да се запамети дека играта обезбедува добивки од кластери и каскадни карактери. Willе го поразите ако се појават најмалку четири слични знаци на тапаните, кои ќе бидат во контакт вертикално или хоризонтално. Когда ВыПада на Апризовая Посцедоватальности, она автомаматически исжешет и освообобобхождадет. Во табелата подолу, се насликани мултипликатори за десет или повеќе награди.

Симболи

Обложувалници мултипликатор

Зелен камен

X2

Синиот камен

X4

Црвен камен

X5

Виолетова камен

X6

Октопод

X100

Прстен

x40

Ktulhu

X30

Дагер

x60

Најголемата вредност е симболот на приврзокот, кој го прикажува октоподот – x100. Многу искусни hemblers лансираат слот машина само заради можноста да го нокаутираат максималниот мултипликатор x2 000, што значително ќе ја зголеми големината на конечната победа.

Слот машина RTP

Томе на лудило е уникатен видео слот во споредба со другите производи за игра. И покрај високата нестабилност, играта со долга растојание ќе се исплати и ќе донесе дарежлива монетарна награда. Патем, коефициент на повлекување 96.6%, но поважно – фасцинантна игра, надополнета со специјални симболи, необична механика и функции.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари