Buffalo Ways

Игаминг индустријата нуди многу слот машини исполнети со тема на животни. Одделно, лобито на светското казино ги исполнува случувањата со биволи — силни претставници на светот на животните. Провајдерот за микрогминг во почетокот на 2023 година ја објави оригиналната машина за слот за Buffalo Ways, која совршено ја надополни колекцијата со слична тема. Играта во голема мерка одговара на општо прифатениот формат на профитабилни вртења со присуство на бесплатни ротации и множители. Играчите чекаат фасцинантно патување низ американските простори со огромна победа со коефициент на X12000.

Опис на слот машина

Главните постапки на играта се одржуваат на американски отворени простори, кои се населени со моќни биволи. Играчите ќе отворат светла интерфејс, каде тапаните се наоѓаат скоро во текот на целиот екран. Кругите се придружени со одлична музичка патека, која истовремено ја оживува и мотивира.

Играта е повеќе насочена кон традиционалниот процес на игри. Максимален дизајн, едноставни поставки, недостаток на игри за бонуси за заговор — Сето ова ќе ги цени поддржувачите на класиците на жанрот.

Микрогаминг

Но, не мора да се досадувате, затоа што Бафало и другите жители на американскиот континент подготвија пријатни изненадувања во форма на специјални карактери, високи коефициенти и зголемувањето на мултипликаторите. Формирањето на наградни ланци според 4096 опции за плаќања ќе обезбеди чести награди и високи награди дури и кога обичните икони се совпаѓаат.

Функционалноста на играта

Позадината на слот машината е што е можно поедноставна — Инвеститорот направи само треперлива рамка од портокал. Затоа погледот на играчот веднаш паѓа на тапаните претставени според Шема 6–четири. Клетките ќе бидат исполнети со слики што ја потенцираат главната тема.

Кога се совпаѓа со 2+ ланци од истите елементи, рамнотежата на играчот ќе се зголеми на табеларниот коефициент. Сет на карактери вклучува обични слики и специјални — Дива, Скатер.

Панелот за игри се наоѓа десно. Да се ​​користат интуитивни клучеви ќе бидат лесни дури и за почетници. Постојат и копчиња за поставки за звук, други опции, според желбите на играчите.

Можете да ја играте слот машината за микрогминг во онлајн казино playamo.

Бонус круг на начини на Бафало

Игра за начини на Бафало во однос на рунди за бонуси нуди серија бесплатни вртења. Тие се лансирани кога курвите се појавуваат на екранот:

 • 3 распрскувачи ќе обезбедат 8 фризури
 • 4 распрскувачи — 15 Фриспенов
 • 5 распрскувачи — 25 Фриспенов
 • 6 распрскувачи — 100 фризури

Фрисинс работат во вообичаен режим, но Вајлд ја менува сликата на играта на подобро, започнувајќи го мултипликаторот. Учествувајќи во формирањето на наградната комбинација, дивиот елемент ќе го прикаже мултипликаторот на X5, значително зголемување на табеларните коефициенти. Неколку wylds ја сумираат вредноста на мултиплеер.

Микрогаминг

Главната карактеристика е дека играчот може да ги прошири бесплатните грбови за 5, 15, 25, па дури и 100 фризури. Дополнителни FS поминуваат според горенаведените правила.

Како да играш

Слот -машината е дизајнирана за веб -страници за казино преку Интернет, така што е можно да се играат начини на Бафало со избирање на еден од нив. Играта започнува од кој било уред, земајќи го потребниот формат, според големината на екранот.

Во првата фаза, играчите, особено почетниците, треба да се запознаат со правилата, поставките, коефициентите. После тоа, можете слободно да продолжите да ставате облози од 0.4 до 20 монети и лансирање тапани. Две рунди рунди се достапни во играта:

 • Обичен — Кога после секој назад има можност да се промени стапката
 • Автоматско — Грбот се одржува без учество на играчот со прелиминарно ставање на вредностите

Во вториот случај, играчот може да го избере бројот на рунди. Повторено кликнете на копчето ќе ја запрете играта во секое време. За почетници, ќе биде корисно да се користи демо -верзијата што се одвива без регистрација. Бесплатните рунди ви овозможуваат да ги дознаете карактеристиките на пресметковите, чиповите, да ставите стратегија во пракса без ризици да изберете своја победничка тактика.

Бафало начини на слот машина симболи

Шест тапани ќе ги пополнат тематските слики, донесувајќи највисоки коефициенти кога ќе се собере ланец од 6 елементи. Играчите можат да ги очекуваат следниве највисоки коефициенти:

 • Картичка 9 — X2.5
 • Картичка 10 — X2.5
 • Талет — X3
 • дама — X3
 • крал — X3.75
 • ракун — X5
 • орел — X5
 • мечка — X6.25
 • Бафало — X7.5

Дивите и Скатер не формираат свои комбинации, се активираат исклучиво за функцијата на замена и лансирање на Фреспинс. Табелата на коефициентот е секогаш при рака. Во секое време може да се отвори за да се запознае со можните коефициенти.

Слот машина RTP

Висока дисперзија и RTP 96.04% даваат големи шанси за победа. Зголемениот потенцијал со шик серија на Фрисинов може да ги оцени сите со лансирање на слот машина на страниците на најдобрите казина.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари