Book of Oz

Микрогамирањето овозможува да се врати во детството за да уживате во спектакуларни и профитабилни грбови. За да го направите ова, само стартувајте ја книгата на слот машина Оз, каде заплетот наликува на позната бајка за волшебникот од земјата Оз. Темите за бајките со елементи на магијата се отелотворени во сè: Во дизајнот, музичката придружба, симболиката и бонусните рунди. Играчите ќе паднат во вистинска бајка со многу фризури и респекти, и навистина е можно да се добијат големи добивки во обични грбови, без оглед на големината на стапките.

Микрогаминг

Опис на слот машина

Квалитетот на дизајнот е целосно во согласност со заговорот. Веднаш по лансирањето, ќе се отвори книга и зелена сала со колони, во средината на кои се тапани. Музичката песна звучи динамично, надополнувајќи ја магичната тема на Емералд Сити. По традиција, поставките за игра се прикажани на дното. Победнички комбинации се исто така пресметани во класичен формат, кога најмалку 3 слики од лево од првиот тапан ќе се соберат на полето за игра најмалку 3 слики. Нема награди за заговор, прогресивни и фиксни џекпот. Но, вие не’треба да се досадуваме, затоа што секој спин може да се повтори многу пати, а максималните добивки во количина од 125.000 монети можат да се споредат со реалното збогатување.

Можете да ја играте слот машината за микрогминг во онлајн казино supercat.

Функционалноста на играта

На прв поглед, слот -машината традиционално изгледа и одговара на многу верзии на книги. Но, инвеститорот не се занимаваше со пријатни изненадувања и ја воведе функцијата на прегледите, што играчот ја активира својата слободна волја. Прво, тоа е многу возбудливо, второ, профитабилно и трето, ви овозможува да ги активирате вртењата што е можно повеќе на штета на институцијата со цел брзо да добиете највисок множител на x5000. Опсегот на облози во играта не е многу голем, во споредба со другите реченици во светот на коцкање. Играчите ќе ги стават вредностите од 10 постојано активни линии, чиј број не може да се промени. Победничката сума се пресметува со формулата: стапка помножена со табеларен коефициент.

Микрогаминг

Бонус круг во Книга на Оз

И покрај бајката -тале заговор, нема тематски рунди за бонуси во играта. Слот машината содржи две наградни функции:

  • ФРИСПИНИ — Ја лансира магичната книга Оз. Бројот на бесплатни рунди зависи од паднатите слики. 3 распрскувачи ќе бидат лансирани 10 Фрисинс, 4 —12 Фриспенив, 5 — 25 Фриспенов. Оваа слика истовремено ги извршува функциите на Вајда, прилагодувајќи се на елементите потребни за победи. Посебен симбол ќе формира свои комбинации на награди, без оглед на паѓање на тапаните.
  • Респекти — Главната карактеристика на слотот. Играчот може да избере кој било тапан за повторна ротација во главниот режим. Штом стапките се променат, опцијата е откажана. За повторно да ги движите тапаните по неуспешната рунда, треба да платите одредена сума. Вреди да се напомене дека респектите го менуваат индикаторот за враќање, што го прави попрофитабилно. Исто така, повторените ротации овозможуваат да се добие потребната комбинација на екранот за лансирање на Freespins. Не се достапни некои опции за награди во одговорот.

Како да играш

Играчите можат да отворат магија користејќи персонални компјутери, лаптопи, таблети, мобилни телефони. Интерфејсот се прилагодува на посакуваниот формат, додека играчите ќе бидат што е можно поудобни за да постават облози и да ја набудуваат играта. За да ја активирате играта, ви треба:

  1. Поставете облози од 0.1 до 25 монети
  2. Стартувајте ги тапаните

Во нормален режим, треба да промените облози по секој грб или да ја започнете играта со истите вредности. Автоматските рунди сугерираат избор на бројот на ротации. Играчот може да ги стави максималните цени со еден клик, така што кога случајностите се добиваат големи награди. Можете да играте слот машина според различни вредности, со разликување на шансите за победа. Според прегледите на играчите, играта е применлива за општо прифатени стратегии, како што се цик-заг, скали, пирамида, мартингал. Користејќи какви било тактики, не заборавајте дека слотот функционира според системот на генератор на случајни броеви. Програмата обезбедува транспарентност и во исто време непозната.

Книга на ликови на говорна машина на Оз

Симболите на слот машина одговараат на темата. Играчите ќе испаднат:

  • номинална номинална номинална номинална номинална пирамиди
  • Виолетова колба.

Највисокиот фактор ќе биде X5000 кога 3 специјални симболи паѓаат насекаде на теренот и ќе лансираат серија од 25 фризури.

Микрогаминг

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 96.5%, нестабилноста е голема. Лесно е да се провери профитабилноста на слотот со тоа што ќе се започне бесплатно на страниците на најдобрите клубови за коцкање.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари