Wild Shark

Интернет диви шаки од компанијата «Аматски» Има морска тема. На тапаните се појавува злобна ајкула, како и риба, желка, школка и знаци на картички со ниски платени. За да играте пари, започнете ја играта на официјалната веб -страница и да добиете максимална победа до 5 илјади долари за ротација.

Можете да ја играте аматичката слот машина во онлајн казино Вулкан Вегас.

Опис на слот машина

Компанијата беше ангажирана во развој и објавување на играта од компанијата «Аматски». Давателот одлучи да се оддалечи од своите стандарди и создаде слот машина со 50 активни линии. Слотот веднаш се здоби со популарност на корисниците на казино. Можете да го играте емулаторот и за вистински пари и бесплатни. Написот подетално ќе го испита пополнувањето на играта, карактеристиките на добивање на добивки и други нијанси. Дивата ајкула ќе го запознае корисникот со жителите на океанот. Играчот ќе се сретне со:

 • Желки;

 • Повеќебојни риби;

 • Морски starsвезди;

 • Школки.

Средбата на секој коцкар со жител на подводниот свет го приближува играчот до добивање на голема победа. Главното откритие на корисникот за време на подводната експедиција ќе бидат бесплатни ротации.

Функционалноста на играта

Дивата ајкула е класичен слот. Главните бои на играта се море: од сино до темно сино. Фонтот е направен во жолти и бели нијанси. Главното поле за игра се наоѓа во центарот на екранот. Во горниот дел од екранот е името на слотот, како и поставките на звукот, јазикот и копчето за транзиција во демо верзија. Контролниот панел за слот машина се наоѓа подолу. Копчиња:

 • Линијата го одредува бројот на линии;

 • Стапката ја регулира големината на стапката;

 • Играта за ризик започнува ниво на бонус;

 • Започнете ја активира ротацијата на тапаните;

 • Автоматски режим на автоматска игра.

Слотот за диви ајкули се разликува со детална графика. Дизајнерите ги направија симболите привлечни, сликите привлекуваат изглед веднаш штом ќе се појават на екранот.

Бонус круг во името на слотот

Рудот за бонус вклучува бесплатна ротација «Дива ајкула» Слот за диви количини има. Бонус вртења се активираат кога 3 распрскувачи испуштаат. Играчот добива 5 фризури, во кои значително се зголемува шансата за паѓање на дивината. Распрснување на централниот тапан носи дополнителна ротација.

Функцијата на бесплатни ротации е лансирана за време на загубата на три или повеќе распрскувачи на 2, 3 и 4 тапани во исто време. После тоа, играчот добива 5 фризури, за време на кои се формираат победнички комбинации. Ако се појави еден симбол на бонус во текот на рундата, ротациите се прошируваат. Кругот ќе биде завршен откако ќе се изгубат сите грб.

По загубата на која било наградна комбинација на ликови, играчите имаат можност да ги зголемат плаќањата. За да го направите ова, кликнете на копчето «Игра во ризик» И ќе се појави затворена картичка на екранот. Со вистинскиот избор на својата боја, исплатата на играчот се множи со x2, при изборот на тужба, добивките ќе бидат помножени со x4. Ако и во двата случаи не беше можно да се даде вистинскиот одговор, играчот е лишен од плаќање за последниот грб.

Шарена слот машина дива ајкула нуди облози од 0.50 до 100 долари, што ви овозможува да играте дури и со минимален буџет. Благодарение на високиот индикатор за RTP 96%, играчите имаат шанса да добијат големи плаќања. За почетници, ќе биде релевантен демо режим, кој е лансиран на веб -страницата на претставата Фортуна. За да започнете бесплатни грбови, изберете облог во заеми.

Игра на ризик

Тоа ќе ги удвои добивките на играчот. Кога на полето се појавува посебен симбол, корисникот автоматски се движи на посебно ниво, каде ќе треба да ја погоди бојата на превртената картичка. Во случај на среќа, добивките ќе се удвојат, неуспехот ќе доведе до губење на средства.

Како да играш

Играњето дива ајкула е многу лесно. За да го направите ова, следете ги упатствата опишани подолу:

 1. Започнете ја играта;
 2. Изберете соодветна стапка;
 3. Извршете ротација или вклучете ја автоматската игра;
 4. Почекајте крајот на ждрепката.

Интерфејсот на слотот е исто така едноставен и разбирлив. Во својот долен дел има копчиња за избор на облог и број на активни линии, започнување на ротации и автоматски игри, како и повикување на главното мени и активирање на игри со ризик.

Ликови со слот машина дива колиба

Играта има неколку слики што треба да обрнат посебно внимание. Овие вклучуваат:

 • Бонус. Лесно е да се претпостави дека ова е бонус симбол што ќе му даде на играчот бесплатни ротации. Кога паѓате од 3 или повеќе слики со бонус, мултипликаторот за обложување ќе биде x20;
 • Ајкула Див симбол што ги заменува стандардните слики на теренот и ги зголемува шансите за победа.

Можете да се запознаете со табелата за плаќање подолу:

Симболи

2

3

четири

Школка

200

400

1000

Морска starвезда и портокалова риба

200

400

2000 година

Зелена риба и жолта риба

200

500

3000

Риба-ти и риба во виолетова-кафеава лента

400

1000

5000

Виолетова риба во жолта лента

500

1500

10.000

Сина натпис «Бонус»

2000 година

Желка

1000

2000 година

15000

Тијара

2000 година

20.000

50000

За да започнете да примате победи, потребите на корисникот:

 • Пријавете се во системот;
 • Стартувај го слотот;
 • Постави облог;
 • Изберете го бројот на активни линии;
 • Стартувајте ротации.

Емулаторот исто така предвидува режим на автоматска игра. Тапаните ќе ротираат сами сè додека не има пари на рамнотежата на играчот. Парите се натрупуваат на сметката на корисникот кога има три или повеќе идентични карактери на полето за игра. Стандардни слики од играта:

 1. Обоена риба и риба со ленти;
 2. Желки;
 3. Дијадеми;
 4. Школки;
 5. Морски starsвезди.

Откако ќе ги започне тапаните, играчот ќе остане да почека за составување на платени комбинации на патеките, кои се земени во предвид хоризонтално, вертикали и дијагонали. Секој корисник сонува да победи еден воодушевен разбојник и да добие голема победа. За да го направите ова, неопходно е да се развие индивидуална стратегија за да се добијат максимални плаќања.

Искусните hemblers го сметаат методот за зголемување на стапката на добра стратегија. Играчите препорачуваат да дадат 50 придонеси за да стигнат до последната рунда и да го скршат џекпотот.

Слот машина RTP

Параметрите на играта се како што следува:

 • Wild Shack RTP: 96%;
 • Нестабилност: просечна;
 • Фреквенција на добивки: Нема податоци од аматични индустрии.

Математичката предност на казиното во овој слот е 4%. Нестабилноста покажува дека постои рамнотежа помеѓу фреквенцијата на добивки и нивната големина. Ве советуваме да ги земете предвид овие параметри кога играте.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари