Warrior Graveyard XNudge

Многу играчи успеаја да ја оценат машината за слот за гробишта воин. Играта содржи сериозна тема за паднатите воини, што е нагласено од музичката патека и соодветниот дизајн. Слотот припаѓа на иновативната креација, благодарение на имплементираната опција Xnudge. Оригиналноста во сите правци се надополнува со дисперзирани добивки. Веднаш по објавувањето, играчите беа во можност да се погрижат корисникот да го сруши големиот џекпот, ставајќи ги минималните облози. Постојат многу такви шанси, благодарение на функциите за бонуси кои паѓаат случајно и постои можност да се купат.

Нема ограничување

Можете да ја играте слот машината NoliMit во онлајн казино luckynugget.

Опис на слот машина

Откако започнаа, играчите паѓаат во мрачна атмосфера со камени блокови, ковчези и скелети. Сивата боја на дизајнот, истурање дожд и напната музичка патека ја надополнуваат не целосно оптимистичката атмосфера. Во исто време, ситуацијата се фаќа веднаш во светот на достојни обвиненија и добивки на награди.

Слот машината е исполнета со повеќе функции. Ова се неочекуваната механика на Xnudge, проширување на симболи, фризури, лепење диви елементи, купување бонуси. Вообичаената симболика на тапаните ќе се движи, додавајќи мотивација за победнички решенија. Главната карактеристика е дека огромен џекпот во количина на x9797 може да добие играч, без оглед на големината на погодените вредности.

Функционалноста на играта

Давателот, кој постојано ги изненадува корисниците на коцкање, воведе ажурирање во слотот — Механика Xnudge. Овој чип започнува во рунда за бонуси. Полето за играње е претставено со шест тапани, каде што 12 карактери ќе паднат на 25 реда. Добивките се бројат за време на формирањето на ланци, почнувајќи од левиот тапан.

Нема ограничување

Поставките за поставките се прикажани на страните. Со притискање на нив, играчот може:

 • Откријте го опсегот на облози
 • Стартувајте ги тапаните побрзо
 • Започнете нов спин на играта
 • Вклучете го или исклучете го звукот
 • Конфигурирајте автоматска игра
 • Запрете ги автоладите
 • Отворете го менито со правила и услови за плаќање
 • Купете рунда за бонус

Ако сакате, играчите исто така можат да ја видат сопствената статистика, да ја филтрираат, во зависност од победата или во другите параметри.

Бонус круг на воинот гробишта Ксудж

Значајни ажурирања на функционалноста во споредба со претходните случувања додадоа повеќе бонусни можности:

 • Стилизирана дива — паѓа на тапани 2–5, Окупирајќи ги одредбите на трите елементи. Кога ќе се наметне дивината, што е обезбедено од новата механика, факторот се зголемува за една единица. Со успешна комбинација на диви, мултипликаторот може да биде x12.
 • Wilds Xnudge Започнете функција «Нападот на воините» — Премиум иконите се протегаат како диви симболи. Со шокови, мултипликаторот се зголемува за 1, преминувајќи во екстремен тапан, обезбедувајќи дарежливи награди.
 • Скејтери — Започнете со бонус, гробиштата Фрисинс се врти во количина до 12 ротации, во зависност од бројот на слики што паднаа. Во процесот на фрески, мултипликаторот ќе порасне кога ќе се движи гробната плоча.
 • Смртта се врти — Активирани кога ќе бидат објавени 6 карактери на кое било место на полето. Лансирани се 14 фризури со зголемен фактор по преместувањето на дивиот елемент. Тука, дивината се заглавени, обезбедувајќи магацин со шик победи.

Кога распрскувачот ќе испадне, слободните грбови ќе се протегаат на еден круг. Играчи достапни бонуси за купување: x72 обложување или x666, во зависност од избраната награда.

Како да играш

Да се ​​открие максималната тема на Викинзите на гробиштата на играчите е можна од кој било уред. Слот машината работи одлично од мобилните гаџети, зачувувајќи ги целосно опциите и чиповите. Минималната стапка е 0.25 монети, максимум — 125. По ставањето на вредностите, играчите треба да започнат тапани во нормален или автоматски режим.

Линиите се фиксирани, така да се регулираат шансите за победа навистина исклучиво опсегот на облози. По формирањето на победничките ланци, сметката на играчот ќе биде надополнета во износот, што е еднакво на стапката помножена со табеларниот коефициент.

Ликови на говорна машина воинствено гробишта Xnudge

Симболизмот на воинот Гробиштата Ксанџ слот машина одговара на жанрот. Играчите ќе ја набудуваат загубата на таквите слики:

 • секира
 • Шлем
 • штит
 • Остатоци со чекан
 • Скелет со секира
 • Скелет во зелен дизајн
 • жолт скелет
 • Црвен скелет

Најпрофитабилните слики — Погребани воини. Тие ќе донесат мултипликатор од X320 до X600 колку што е можно повеќе. Вајлд и Скатер во форма на череп исто така ќе ја зголемат стапката од 600 пати ако го соберат ланецот на награди.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 94.14%. Просечниот индикатор обезбедува профитабилен грб, кој е лесно да се провери, игра бесплатно на познатите места за коцкање на казиното.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари