Преглед на казиното Лаки Нагет 2023 година

Казиното Lucky Nugget е една од најстарите платформи со кои управува Bayton Ltd. Врз основа на прегледите на канадските коцкари, можеме да заклучиме дека ова казино е едно од најдобрите! Бидејќи ресурсот нуди широк избор на системи за депозити, а минималниот депозит е само 5 долари. Покрај тоа, вреди да се напомене дека страницата соработува со врвен развивач на софтвер, благодарение на што играчите добиваат пристап само до висококвалитетни уреди.

Бонус:150% до 200 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
150% бонус за депозит до 200 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус
luckynuggetsite

Бонус за казино „Lucky Nugget“.

Главниот подарок за добредојде во казиното е исклучително едноставен – на крајот на краиштата, тоа е соодветен бонус за депозит. Така, сите клиенти можат да сметаат на доплата од 150%, до максимум 200 долари. За да добиете бонус, само треба да се регистрирате на платформата, да депонирате најмалку 10 долари на вашата сметка и да играте какви било игри. Вреди да се напомене дека таков бонус ќе биде достапен исклучиво за почетници и содржи одредени правила.

среќен бонус

Така, на пример, треба да го направите првиот депозит во рок од 7 дена по регистрацијата и, се разбира, да ги вратите средствата со множител x70. Детални правила и други слични понуди можете да најдете во делот „промоции“. Покрај тоа, сите играчи можат да се претплатат на билтенот за казино Lucky Nugget за да бидат во тек со интересни понуди и други вести.

Подарок за добредојде за почетници

Кој може да добие? новорегистрираните клиенти мора да ја надополнат својата сметка со одредена сума во рок од една недела
Што дава? 150% и доплата до 200 долари
Фактор x70, се користи за обложување бонус средства
Минимален депозит за да добиете подарок за добредојде, треба да депонирате минимум 10 долари
Услови соодветниот множител и обложување во одредено време
Максимален облог е 5 долари

Бонус програма

За жал, администрацијата на ресурсите за коцкање сè уште не може да им понуди на почетниците бонуси без депозит или бесплатни вртења. Но, и покрај ова, постојат одредени еднократни или привремени промоции во кои можете да се обидете да освоите бесплатни вртења. Исто така, вреди да се истакне ВИП програмата, која ви овозможува да добивате специјални, па дури и уникатни подароци.

Откако корисникот ќе се регистрира на ресурсот на Lucky Nugget, тој веднаш автоматски станува член на оваа програма. Сите облози поставени со вистински пари ви овозможуваат да акумулирате поени за лојалност, кои потоа се разменуваат за бонус кредити. Највисокото ниво во програмата за лојалност се смета за „Prieve“, што помага не само целосно да уживате во бонусите, туку и да учествувате во ексклузивни натпревари.

Регистрација и верификација

Решивте да се регистрирате на платформата Lucky Nugget? Во овој случај, првото нешто што треба да направите е да ја посетите официјалната страница. Потребното копче ќе се наоѓа на горниот дел од екранот, пополнете краток формулар со вашите податоци (име и презиме, адреса на живеење, телефонски број итн.). После тоа, ќе треба да ја потврдите вашата е-пошта или телефонски број, а потоа веќе добивате пристап до вашата лична сметка.

luckynuggetreg

Но, пред да ги повлечете парите што навистина ги заработивте, треба да ја идентификувате вашата сметка, за ова треба да испратите:

 • фотографија/скенирање на пасошот;
 • фотографија / скенирање на пластична картичка од двете страни (за електронски системи за плаќање, мора да испратите слика од екранот);
 • фотографија / скенирање на страницата за регистрација во пасошот или сметките за комунални услуги.

Вообичаено, не се потребни повеќе од неколку дена за проверка на документите на играчите, по што тие веднаш добиваат статус на идентификувани. Откако ќе се случи ова, ќе можете да повлечете пари на ист начин како што сте депонирале.

Мобилна верзија и апликација на казиното „Lucky Nugget“

Можете да влезете на страницата за коцкање од сите модерни мобилни уреди базирани на оперативни системи iOS, Blackberry, Android итн. Една од предностите на мобилната верзија со право може да се смета за целосен пристап до сите онлајн казино слотови и адаптација на кој било специфичен екран. Покрај тоа, во мобилната верзија можете да најдете ексклузивни опции за бонуси и популарни слотови.

luckynuggetapk

Дополнително, сега коцкарите можат да играат каде и кога сакаат, само им треба стабилна мрежна врска. Можете исто така да преземете посебен софтвер, кој има одлична оптимизација и брзина на преземање. Можете да го преземете софтверот и во официјални продавници за уреди и на тематски ресурси. Па, за оние кои не сакаат да инсталираат ништо, можете едноставно да влезете во казиното преку мобилен прелистувач.

Слот машини за казино

Повеќе од 400 различни слот машини се достапни на официјалната веб-страница на Lucky Nugget. Софтверот е развиен од една од најпознатите светски компании – Microgaming. И, и покрај фактот што казиното има само еден развивач, тоа не влијаеше на квалитетот на самата платформа.

luckynuggetslots

Директориумот за игри на ресурсот е претставен на следниов начин:

 1. Класичните автомати се игри со исклучително едноставна механика, колоритен дизајн и различни теми.
 2. Блек Џек е стандардна варијанта на игра со карти што може да се најде во речиси секое казино. Но, на веб-страницата на Lucky Nugget Casino има неколку модерни формати на оваа игра.
 3. Рулет – обидете се да ја фатите среќата за опашката и да поставите навистина високи коефициенти.
 4. Джакпот – во такви слотови за игри, можете да постигнете добра награда додека користите минимални ризици.
 5. Видео покер – дизајниран како класичен покер, но ви овозможува целосно да се потопите во забавата со коцкање.

Онлајн казиното не нуди можност за играње слотови користејќи го демо-режимот. Затоа, пред да го вртите овој или оној слот, се разбира, мора да се регистрирате и да ја надополните вашата сметка за игри.

Меки

Развојот на слот машини за казино Lucky Nugget го врши исклучиво една компанија – Microgaming. Така, секоја игра доби висококвалитетен графички дизајн, неверојатни тематски заговори и, се разбира, пристојна стапка на поврат. Инвеститорот нуди широк спектар на игри, вклучувајќи: гребење, покер, Hi-Lo и многу други. А, постојаното надополнување на колекцијата на игри никогаш нема да ви здодее!

Казино во живо

Играњето со вистински крупиери стана популарно бидејќи многу коцкари претпочитаат да уживаат во вистинската атмосфера на возбуда, а не само да играат со обична машина. Но, поради фактот што организацијата соработува со Microgaming, на официјалната страница нема ниту една игра во живо. Можеби во блиска иднина онлајн казиното ќе соработува со такви гиганти како Evolution Gaming, но во моментот се што е достапно се класични слотови, рулети, картички и така натаму.

luckynuggetlivecasino

Предности и недостатоци на казиното

Делот за игри на платформата за коцкање Lucky Nugget вклучува голем број интересни позиции; Компанијата што обезбедува забавна содржина е доста популарна низ целиот свет. Тоа овозможи да им се обезбеди на играчите навистина висококвалитетен софтвер!

Предности:

 • Можноста да добиете бонус поени за првиот депозит е одлична понуда за почетници, која ви овозможува да се запознаете со програмата за лојалност.
 • Подарок за добредојде – 150% за прв депозит, многу дарежлива понуда. Не секоја таква институција може само да подели 200 долари за регистрација.
 • Официјално развиена апликација за Android и iOS – што е многу погодно за некои корисници кои претпочитаат да играат од нивните паметни телефони.
 • Соработка со компанијата ECOGRA – што ја покажува исклучителната сигурност и чесност на порталот за игри.
 • Добро развиена програма за лојалност – добивање поени за облози со вистински пари. Сите заработени поени ќе бидат претворени во бонуси, кои потоа може да се играат.

И покрај таквиот број на позитивни поени, како и секоја слична платформа, LuckyNugget има свои недостатоци. Прво, страницата има само еден развивач на софтвер и нема ниту една игра во живо. Па, и, второ, во некои случаи, верификацијата може да се одложи доста долго.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Администрацијата на казиното се обиде да ја направи својата платформа што е можно попогодна за корисниците, затоа нуди многу широк опсег на инструменти за плаќање. Во моментов, ресурсот има 9 системи за плаќање и оваа листа постојано расте. Затоа, ајде внимателно да ја разгледаме секоја опција:

 • банкарски картички VISA, Mastercard, Mastercard (повлекувањето пари на овој начин може да се изврши во рок од 2 до 6 дена);
 • електронски плаќања Neteller, Ecocard (парите се кредитираат на сметката во рок од 1-2 дена);
 • банкарски трансфер (само мал износ на средства може да се надополни, повлекување за 2-7 работни дена).

Сите начини на плаќање поддржуваат канадски и американски долари, како и евра. Постои одреден минимален износ за повлекување, кој можете да го дознаете на официјалната страница на казиното.

Услуга за поддршка

Новите играчи на платформата Lucky Nugget често може да имаат прашања поврзани со депонирање, отворање сметка или едноставно играње на играта. За да се решат сите проблеми, страницата има деноноќна поддршка, која ќе обезбеди навремена помош дури и во тешки ситуации. За да контактирате со поддршката, можете да го користите најбрзиот начин – онлајн разговор.

Пронаоѓањето на разговор е прилично лесно во делот „Помош“ во близина на најавувањето на вашата сметка. Веднаш штом ќе го отворите полето за дијалог, специјалист за поддршка ќе ве контактира речиси веднаш. Но, треба да разберете дека разговорот е достапен само на англиски јазик. Сепак, доколку е потребно, специјалистите ќе користат висококвалитетни системи за превод.

Дополнително, клиентите на казино можат да контактираат со наведената адреса за е-пошта за помош. Бидејќи не е секогаш возможно накратко да ги наведете вашите проблеми, токму затоа е претставена оваа можност! Покрај тоа, играчите ќе можат да ги прикачат потребните фотографии и слики од екранот на нивната апликација.

Јазици

Долго време, казиното Лаки Нагет се обидува да ја направи својата локација за коцкање што е можно попогодна за играчите од целиот свет. Благодарение на ова, коцкарите можат да се префрлат на потребниот јазик и удобно да го користат онлајн-ресурсот. На пример, достапни се следните јазични верзии на ресурсот: англиски, германски, шпански, италијански, шведски, руски и португалски.

Валути

Со цел да им обезбеди на своите играчи уште поголема удобност, ресурсот за коцкање претставува голем избор на валути. На пример, кога отворате сметка за игри, достапни се следниве опции: американски долар, новозеландски и канадски долари, евро, норвешка круни, руска рубља, индиска рупија, бразилски реал и аргентински пезос.

Лиценца

Со цел да ги направи своите активности што е можно потранспарентни, онлајн казиното доби официјална лиценца на Малта – орган за игри на среќа во Малта. Токму лиценцата од Малта се смета за практично најсигурна во Европа, бидејќи островите се дел од ЕУ. Благодарение на ова, играчите можат да сметаат на исклучително сигурна игра и европски квалитет на безбедност, што дефинитивно вреди да се размисли. Лиценцата е издадена во 2018 година под број: MGA/B2C/145/2007 и ќе важи долго време.

Lucky Nugget е оценет како проверено казино од ECOGRA, специјализирана организација која ја регулира и спроведува е-трговијата! И, всушност, независно тело е регистрирано во ОК и ги регулира коцкарските установи од целиот свет. Затоа, одобрението од ECOGRA значи дека онлајн казиното е: чесно, брзо ги исплаќа добивките и секако нуди исклучително квалитетна услуга.

Главните параметри на Lucky Nugget

Официјален ресурс https://www.luckynuggetcasino.com/
Лиценца Орган за игри на среќа на Малта
Година на основање 1998 година
Сопственик Групата Kindred plc
Депозит/повлекување VISA, Mastercard, Mastercard, Neteller, Ecocard, банкарски трансфер
Минимален депозит Од 5 долари
Мобилна верзија Обезбедени се Android и iOS, посебна апликација и висококвалитетна мобилна верзија.
Поддршка Онлајн разговор, е-пошта, телефонска линија.
Видови игри Видео слотови, игри со карти, покер, кено, гребење, рулет, итн.
Валути USD, EUR, NOK, NZD, RUB, CAD, INR, BRL и ARS.
Јазици Англиски, германски, шпански, италијански, шведски, руски и португалски.
Подарок за добредојде Дарежлив подарок за почетници, кој вклучува одреден бонус за депозит.
Предности Прилично обемна програма за лојалност, потврдена лиценца, соработка со регулаторна организација итн.
Регистрација Пополнување на краток прашалник со лични податоци, потврда на адресата за пошта.
Верификација За да ги повлече своите добивки, играчот ќе треба да обезбеди (пасош, страница за регистрација, фотографија од банкарска картичка или скриншот од електронски паричник, сметка за комунални услуги)
Провајдери на софтвер Microgaming

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали Lucky Nugget Casino е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да ја идентификувате вашата сметка, треба да ги испратите соодветните документи. Ова може да биде вашиот пасош, возачка дозвола, извод од банка, сметка за комунални услуги или страница за регистрација.
Барања за бонус и обложување
За да добијат подарок за добредојде, почетниците мора да депонираат најмалку 10 долари во рок од 7 дена веднаш по регистрацијата, а потоа да се обложат x75. Додека за да учествувате во програмата за лојалност, само треба да поставите облози со вистински пари.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
За жал, казиното Лаки Нагет не дава таква можност. Играчот ќе мора да ја надополни сметката на играта и да игра исклучиво за вистински пари.
Дали Lucky Nugget Casino е пријателски за мобилни телефони?
Да, клубот за коцкање им обезбедува на своите клиенти оптимизирана мобилна верзија и висококвалитетна апликација. За да ја користите првата опција, само треба да отидете на мобилниот прелистувач и да ја преземете втората во официјалната продавница или на тематскиот ресурс.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Пред сè, времето за повлекување ќе зависи од самиот платен систем. За е-паричници ова е 1-2 дена, а за банкарски податоци од 4 до 6 дена. Додека парите од банкарски трансфер може да одат и до цела недела!