Tribe

Видео -слотот му припаѓа на Ендорфина и е посветен на Индијанците кои научиле да живеат во склад со природата. Тимот посвети посебно внимание на цртежот на секој херој. Доволно е да се нокаутираат три, и повеќе слични знаци со сликата на карактери. Како ќе започне анимираното видео. За време на ротацијата на тапанот, голема е веројатноста да заработи бесплатни ротации и да го удвоиме износот на наградата!

Можете да ја играте слот машината Ендорфина во онлајн казино 22bet.

Опис на слот машина

Машината ќе импресионира не само со детална графика, туку и со бонус круг, интересна механика. Повеќе информации се во сертификатот и се отвора со притискање на копчето «Јас». Под главните технички информации.

Опции

Опис

датум на издавање

2017 година

Жанр

Приказна

Максимална стапка

0 $.9

Нестабилност

Високо

Бројот на наградни линии

9

Бонуси

Бесплатни грбови, мултипликатор H3

Коефициент на РТП

95.6%

Функционалноста на играта

Видеониот слот има класична структура – Пет тапани и девет наградни линии. Ако минималната стапка започнува од 0 $.01, тогаш максимум – 0 $.9. Од карактеристичните карактеристики, вреди да се истакне турнејата со ризик, присуството на специјални карактери и ниво со бесплатни грбови.

Останатите опции се класични и веројатно нема да ги збуни дури и почетниците. Лесно е да се постави соодветна стапка на стапката и да се избере бројот на наградни линии. Останува да го лансирате уредот и да почекате, или сами да ја запрете ротацијата на тапаните. Ако падне најмалку три идентични карактери, ова ќе донесе победа и плаќање.

Главни функции:

  • Турбо режим;
  • Автоматска игра;
  • Режим на цел екран;
  • Детален сертификат;
  • Копче за да ја изберете големината на облогот;
  • Идеални облози за почетници;
  • Поставки за музика и графика.

За да се запознаете со функционалноста и интерфејсот, не е неопходно веднаш да се ризикуваат лични пари. Видеониот слот е претставен во бесплатната верзија – Виртуелни чипови.

Бонус круг во племе

Главната карактеристика на племето – Вонредно ниво на бонус со можност за зголемување на износот на наградата. За лансирање, ќе треба да нокаутирате најмалку три знаци на распрскување, кои ќе соберат бесконечни фризури. Можете да ги потрошите сè додека барем еден симбол со сликата на синото сонце не останува на теренот.

Ако испадне зелена маска, системот ќе собере еден спин. Но, црвеното сонце зема бесплатна ротација. Особеноста на турнејата за бонуси – Мултипликаторот x3 автоматски се применува на секоја комбинација на награди. Затоа, постои голема веројатност да се наруши навистина голем џекпот.

Функции на слот машина

Видеото слот се разликува од класиката, а не само со бонус турнеја. Претставени се два специјални симболи кои можат да ја диверзифицираат играта. На пример, Wild ги заменува непотребните слики и создава наградни комбо. Ако веќе падне во готовата победничка секвенца, тогаш се активира мултипликаторот x2.

Распрскувачот е од голема вредност. Симболот се плаќа и не е важно на која ќелија падна. Поважна – Три знаци започнуваат бонус круг со бесконечни фризури. Нивниот неограничен број, но нивото сè уште може да заврши. Кога ќе се појави црвеното сонце, системот ќе преземе ротација. Играта ќе оди во обичен режим кога синото сонце ќе исчезне од тапаните.

Покрај специјалните карактери, рундата за ризик се спроведува во машината. Лансирање е дозволено по секоја успешна ротација. За да победите, ќе треба да изберете мапа што ќе биде повисока од дилерот од онаа на дилерот. Победата ќе донесе удвојување на износот на победа, но поважна – Ќе има ризик до 10 пати.

Како да играш

Мастеринг управување и добивање максимално задоволство од играта е многу едноставно. Главната работа е да ги запомните главните копчиња за контрола. Не заборавајте да ја промените големината на стапката и бројот на наградни линии. Можете да го активирате режимот Турбо, да ги отстраните добивките за ротација и да започнете со ризик.

Пред сериозна игра, сè уште се препорачува внимателно да се проучат правилата и упатствата за плаќања, карактеристиките на специјалните знаци. За сесијата за игри да донесе поголемо задоволство, секогаш можете да го промените квалитетот на графиката и музиката.

Но сепак вреди да се фокусираме на рунда за бонус, а не на интерфејс или поставки. Научете да соберете најмалку три икони за распрснување и ќе добиете можност значително да ја зголемите износот на наградата!

Карактеристики со слот машини со племе

Програмерите додадоа 11 стандардни карактери и два специјални. Ако првото е загарантирано да ја донесе исплатата, тогаш второто, има уникатни опции, активирајте ги множителите.

Симболи

X3

X4

X5

Старец/Валкири

0.25

Еден.25

7.5

Водачот на племето

0.2

Еден

четири

Девојче/дечко

0.Петнаесет

0.75

2.5

СКАТ

0.05

0.25

Еден

Кит/зелена делфин

0.Еден

0.5

Еден.25

Делфин/октопод/желка

0.05

0.25

Еден

Монета (распрскувач)

0.45

Еден.осум

45

Мудрец со факел (дива)

2.5

25

90

Табелата за плаќање е прикачена погоре – Сите девет реда се активираат, а стапката е 0 $.09. Кога ќе испадне комбинација на награди, стапката на стапката се множи со.

Слот машина RTP

Првиот впечаток на слот машина може да не биде толку светла како од другите производи на Ендорфина. Сепак, доволно само неколку ротации за да се втурне во неверојатна атмосфера. Играта, иако се одвива мирно, сепак е динамика, поради специјални симболи и фасцинантен бонус круг. Бескрајни фризури и коефициент на РТП во количина од 95 ќе помогнат да се пробие Куш.6%

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари