Totem Lightning Power Reels

Идолите на индиските богови ја играат улогата на ликовите во тотем молња моќни ролна машина за игри со црвена тигар. Нивните комбинации се собираат на 30 активни линии и донесуваат до 3000 стапки за спин. Како бонуси, оригиналните функции се нудат тука за да помогнат во добивањето на добивки.

Опис на слот машина

Totem Moilning Power Reels е обдарен со 8 тапани. Секој содржи 6 реда. Комбинациите од истите слики се собираат на 30 фиксни линии. Добивките се доделуваат од множители на заеднички облог. Нестабилноста тука е голема, а процентот на повлекување – просек.

Параметар

Значење

Прифатени облози

0.1 – 20 монети

Максимални добивки

X7918.осум

Големината на машината

8*6

Нестабилност

Високо

Линии за плаќања

30 (фиксно)

Веројатноста за играње надвор

94.18%

Бонуси

Случајни функции

Множење

3 – 3.000

Функционалноста на играта

Totem Moilning Power Reels е опремено со бројни функции. Сите тие се присутни во други игри на игри со црвен тигар. Контролирани низ копчињата на екранот. Дајте пристап до:

 • избор на облог;
 • Автоматска верзија;
 • забрзано движење;
 • лансирање на тапани;
 • Табела на плаќања, сертификат за играта;
 • транзиција кон цел екран;
 • Излез од играта.

Бонус круг на ролна на Тотем Молња Молња

Постојат неколку функции на бонус во ролна на молња Тотем Молња. Првиот беше повикан «Лента од нокаутирани карактери». Активирани од победнички комбинации собрани од картички. Целосно го отстранува победничкиот симбол од екранот и повторно ги движи тапаните. Ако се создаде ново комбо, тогаш се избришат дополнителни слики, зголемувајќи ги шансите за издавање големи награди.

Црвен тигар

Втората функција е поврзана со молња. Во секое време, може да се појави удар на симболите што се клонираат и создаваат комбинации. После тоа, победничките слики се отстрануваат од екранот и се активира повторената ротација.

Можете да ја играте слот машината на црвениот тигар во онлајн казино Партипокер.

Тотем молња на молња и изградени џекпоти од два вида (прогресивно и време) имаат тотем молња. И двајцата се исполнети со направени облози. Нивната ждрепка е активирана од 3 или повеќе симболи «Jackекпот», падна во исто време. Играта предлага да се движи низ воланот и ако укажува на победничка ќелија, ќе се кредитира голема награда за готовина.

Како да играш

Можете да го контролирате тотем молња на молња автоматски преку копчињата лоцирани на рабовите на екранот. Ние нудиме да се запознаеме со нив подетално:

 1. Понуда. Тука низ копчињата – и + вкупната големина на депозитот е регулирана за еден круг.
 2. Автоматско. Ги отвора поставките за автоматски режим (број на вртења и ограничувања).
 3. Турбо. Кога притискате вклучува забрзана верзија на играта.
 4. Стрели. Клуч за лансирање тапан.
 5. Мени. Се состои од табела на плаќања и сертификати.
 6. Квадратни загради. Открива слот за цел екран.
 7. Динамичен. Вклучете/исклучете го звукот.
 8. Куќа. Ја отвора главната страница на казиното.
Црвен тигар

Така, за играње на ролна на Тотем Молња, треба да ја изберете стапката, да ја поставите брзината на тапаните и да ја активирате рундата преку стрели. И ако сте уморни од пресврт на ликовите сами, тогаш извршете автоматски ротации.

Тотем Молња за напојување на молња со слот машина

Totem Moilning Power Reels е обдарен со 10 карактери. Тие добија уникатни слики од провајдерот. Секој ротира на тапани и создава комбинации со разни награди. Тие се поделени во 3 групи:

 1. Картичка. Групата се состои од 5 ниски камени блокови (10, j, q, k, a). Тие паѓаат доста често, а нивните комбинации носат минимални множества од x3 до x150.
 2. Тотеми. Постојат 4 високи симболи со тотеми на разни животни. Ретко се појавуваат, но дајте големи добивки во износ од 30 до 3000 облози.
 3. Специјални. Има само еден симбол за бонус «Jackекпот». Паѓа во која било позиција, а неговите комбинации го активираат вградениот џекпот.

Симболите од првите две категории создаваат комбинации на платените начини. Такво комбо може да се состои од 3 – 8 идентични слики. Добивките од нив се сумирани на крајот на рундата и се доделуваат на општата стапка.

Слот машина RTP

Производителот „Red Tiger Gaming“ го конфигурираше враќањето на тотем молња на молња на просечно ниво. Приближната вредност е – 94.18% (означено во сертификатот за игра). Таквиот параметар дава добри шанси за излез од плус. Покрај тоа, вклучува вградени џекпоти. Значи, обичните грбови се разликуваат уште поверојатно.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари