Преглед на казино PartyPoker 2023 година

PartyPoker е една од најдобрите покер соби во светот. Институцијата започна со работа во 2001 година под лиценца од ОК. Казиното е достапно во 304 земји. Сепак, самата страница поддржува само германски и англиски јазик. Букмејкерот на корисниците им нуди различни видови покер и автомати. Корисниците ја ценеа разновидноста на софтверот, лаконскиот дизајн и лесната навигација. Можете да играте Party Poker и од компјутер и од мобилен уред.

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 600$
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на PartyPoker

Страницата за казино е направена во црно-бел дизајн. Активните команди се означени и категоризирани. Меѓу коцкарската забава на страницата можете да најдете:

 • слот машини;
 • џекпот игри;
 • покер;
 • рулет и блек џек.

партија казино

Нема спортско обложување во казиното. Но, ова се компензира со различни слот машини, игри на маса и тематски настани во кои се играат награди од институцијата.

Меки (слот машини)

Party Poker соработува со познати развивачи на слот машини, вклучувајќи:

 • Црвен тигар;
 • Microgaming;
 • playtech;
 • Evolution Gaming;
 • Netent и други.

забава-слотови

Нема сомнеж за квалитетот на автоматите. Самите игри на страницата се поделени за да му олеснат на корисникот да го најде она што му треба. Исто така, страницата е опремена со пребарување. Најпопуларните машини вклучуваат:

 • Книга на привлечност;
 • Голем бамбус;
 • Мега Дон;
 • Биг бас прскање;
 • Мечот и Гралот и други.

И за оние кои сакаат да ризикуваат, обложувалницата додаде игри со голем џекпот во посебна категорија.

Казино во живо и покер

Институцијата е позната по разновидните покер забава. Покрај тоа, можете да учествувате на турнири и да добивате парични награди од казиното. Слични настани се одржуваат секој ден, а исто така се поделени во категории. И за оние кои го сакаат режимот во реално време, букмејкерот додаде формат во живо. Избирате бесплатна маса и играте со живи дилери и коцкари.

забава во живо

PartyPoker Mobile

Казиното е достапно за преземање на Windows, Android и IOS. Можете исто така да играте покер соба во прелистувач од компјутер или телефон. За да инсталирате самостојна апликација:

 1. Скролувајте ја страницата до натписот „играј покер онлајн“.
 2. Кликнете на „мобилна апликација за покер“.
 3. Кликнете на „преземи сега“.
 4. Инсталирајте ја датотеката на работната површина на вашиот телефон.

партија-мобилен

Преземањето на апликацијата Party Poker трае неколку секунди. Мобилната верзија на казиното не се разликува од верзијата за компјутер. Ги има истите функции, истиот дизајн и интерфејс. Сепак, играњето на телефон има голем број на предности:

 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • можност за вклучување известувања за да не пропуштите одреден настан;
 • работи брзо и без неуспеси;
 • секогаш ќе знаете за најновите казино настани;
 • работи на кој било уред, без оглед на неговиот модел, моќност и година на производство.

Сепак, дури и ако играте на компјутер, тоа не влијае на добивката на кој било начин. Можностите на сите играчи се исти. Главната работа е да не се занесувате и да ризикувате умерено. И тогаш среќата ќе биде на ваша страна.

Како да се регистрирате на PartyPoker

За да го користите казиното, треба да креирате профил. Во спротивно, страницата ќе биде достапна само за прегледување и прегледување. Овластувањето трае не повеќе од една минута и се одвива во 3 фази:

 • Кликнете на „Регистрирај се“ во горниот десен агол.
 • Во првата фаза, внесете ја вашата е-пошта, креирајте корисничко име и лозинка.
 • Кликнете „продолжи“ и пополнете ги податоците според пасошот.
 • Внесете го телефонскиот број, градот и адресата на живеење.
 • Проверете го полето на самото дно и, доколку сакате, претплатете се на билтенот за казино.
 • Кликнете на „Креирај сметка“.

партиска регистрација

За полесно користење на страницата, вклучете го преведувачот. Откако ќе креирате сметка, ќе треба да поминете низ верификација. Тоа е, поставете скенирани документи во системот. Податоците не се пренесуваат никаде и се заштитени од истекување. Идентификацијата ја потврдува полнолетната возраст на корисникот и неговата разумност. За да го поминете:

 • Одете на вашата лична сметка и кликнете на „детали за мојата сметка“.
 • Кликнете на „Потврди идентитет“.
 • Поставете скенирање на документ за идентификација и изберете ја земјата на издавање.
 • Поставете ја фотографијата во системот и почекајте одговор од администрацијата на страницата.

Проверката на документите трае во просек 2 дена. Поминувањето на верификацијата дава право да ја користите страницата во целост и да повлечете средства на лична сметка.

Депонирање и повлекување средства во PartyPoker

По креирањето на профилот, треба да го надополните паричникот. Во спротивно, постигнувањето на џекпот нема да работи. Сите финансиски трансакции се наоѓаат на вашата лична сметка. Само притиснете го копчето за наплата. Таму ќе најдете повлекување и депонирање средства, историја на плаќање и ќе можете да уредувате информации за начините на плаќање. Меѓу достапните методи за надополнување на паричникот и повлекување средства:

 • банкарски картички (Visa, Mastercard, Maestro);
 • е-паричници (Luxon Pay, многу подобро);
 • платежни системи (Skrill, Neteller).

Парите се кредитираат на сметката веднаш. Но, повлекувањето трае во просек 3 дена, во зависност од избраниот систем за плаќање.

PartyPoker бонус систем

Party Poker нема толку развиен систем на награди како во другите казина. Но, институцијата постојано одржува турнири во готовина, настани и натпревари во кои има шанса да се освојат различни награди. Покрај тоа, страницата има систем за враќање на готовина. Неговата сума зависи од бодовите што ги освоил корисникот. Колку повеќе поени, толку е поголем процентот на враќање на сметката на коцкарот.

Party Poker, исто така, периодично објавува персонализирани промотивни кодови. Тие отвораат пристап до ексклузивни промоции и ви дозволуваат да ги удвоите вашите добивки. За да добиете такви промотивни кодови, треба да ги следите вестите на букмејкерот. Тие исто така доаѓаат во мејлинг листи и се објавуваат на социјалните мрежи на казино.

Видео Преглед на PartyPoker

Видео прегледот на Party Poker ќе го прикаже светот на казиното одвнатре, ќе ги открие типичните грешки на почетниците и ќе ви каже како да го намалите процентот на загуби. Ќе научите и ќе ги видите сите достапни функции на институцијата, скриени чипови и ќе добиете убав бонус.

Добрите и лошите страни на Party Poker

Покер за забави се смета за една од најдобрите покер соби. На страницата се достапни широк спектар на забава за коцкање, турнири во готовина и систем за враќање на готовина. За регистрација, новодојденците добиваат бонуси за добредојде. Самата страница е направена во концизен дизајн со лесна навигација. Сепак, како и секое казино, Party Poker има свои недостатоци.

добрите Минуси
Практична мобилна апликација која работи без дефекти Долг период на повлекување
Достапно во 304 земји Недоволно развиен бонус систем
Широк спектар на игри од познати програмери Поддржете ги поплаките
Редовно се одржуваат турнири во готовина Поддржува само 2 јазици
Постои систем за враќање на готовина Нема спортско обложување

Да се ​​игра парти покер или не е личен избор на секого. Сепак, букмејкерот се покажа на добрата страна и продолжува да се здобива со популарност меѓу коцкарите.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Како да преземете Party Poker на Windows?
Дали казиното е лиценцирано?
Дали страницата е достапна во Франција?
Дали е можно бесплатно да се игра на страницата?
Дали постои услуга за поддршка?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Како да преземете Party Poker на Windows?
За да го преземете казиното на вашиот компјутер, кликнете на копчето „преземи“ на веб-страницата на букмејкерот. Командата е означена за да не ја пропуштите.
Дали казиното е лиценцирано?
Да, дејноста на покер собата е легализирана. Работи под лиценца од ОК.
Дали страницата е достапна во Франција?
Да, казиното е достапно во 304 земји.
Дали е можно бесплатно да се игра на страницата?
Не, обложувалницата не обезбедува таква функција.
Дали постои услуга за поддршка?
Да, поддршката е достапна 24/7.