Starburst

Скапоцени камења, кристали и starsвезди на виножитото ги чекаат сите во популарната слот машина Starburst, произведени од Net Entertainment. Од нив, комбинациите се формираат на 10 реда и добитоците се дадени во износ до 50.000 монети. Исто така, слотот, исто така, доби бонус круг во форма на повторени ротации со кои се прошируваат на тапани кои се шират на тапани.

Можете да ја играте мрежната машина за слот преку Интернет казино mummysgold.

Опис на слот машина

Видео слот Старбурст произведен во 2012 година. Netent го даде на 5 тапани, 3 реда и 10 линии за фиксни плаќања. Сите поставки се заштитени со лиценциран софтвер. Тој исто така обезбедува стабилна работа, победи и недостаток на грешки. Детални информации за главните параметри на машината, претставени во табелата:

Поставки

Значења

Минимална стапка

0.1 монети

Максимална стапка

100 монети

Максималната награда

50.000 монети

Нивото на нестабилноста

Кратко

Веројатноста за играње надвор

96.09%

Бонуси

Одговори со симболи за проширување

Множители

5 – 250

Функционалноста на играта

Слот -машината Starburst е опремена со удобен контролен панел. Се наоѓа на дното на екранот. Поради неговите клучеви, играчите добиваат пристап до следната функционалност:

 • Табела за плаќања и информации за игра;
 • информации за рамнотежата, добивките и стапките;
 • автоматски поставки;
 • лансирање на една рунда;
 • избор на максимална стапка во еден печат;
 • прилагодување на нивото и личната вредност;
 • Звучни поставки, брзи ротации, почнувајќи од празнината, итн.Д.;
 • Дел со правила и карактеристики.
Нетент

Стандард за функционалност за мрежни митралези за забава. Детален опис е претставен во делот отворен со копчето «?». Може да ја пробате работата на слотот бесплатно во демо -верзијата.

Бонус круг во Старбурст

Има еден бонус во слот машината Starburst. Комуницира со див симбол (starвезда) и се активира од неговата загуба во сите клетки 2 – 4 тапани. На почетокот, слотот ги поправа сите можни комбинации и ги сумира нивните добивки.

Штом ќе се издадат сите награди, дивината почнуваат да се шират сè додека не се окупираат сите клетки во нивните тапани. Во исто време, остатокот од ликовите прави повторена ротација. Ако за време на тоа, се повторува нова дива, тогаш сè се повторува.

За еден бонус во Starburst, можете да играте 3 ресцина. Секоја собрана можна наградна комбо и нивните награди се сумирани. По завршувањето на рамнотежата на играчот, акумулираните добивки се примаат, а слотот се враќа во вообичаената држава.

Како да играш

Процес на игра во Старбурст – Класичен. Се сведува на тапани за движење и собирање на наградни комбинации на активни линии. Сè може да се автоматизира преку клучот «Автоматска игра», Тогаш останува само да ги набудувам добивките.

Нетент

На самиот почеток, препорачуваме да конфигурирате машина за удобна игра. Ова се прави преку копчињата:

 1. Клуч. Овде можете да ги забрзате свитоците на тапаните (режим на турбо), да ги вклучите рунди на јазот и да го исклучите екранот на екранот.
 2. Ниво/точка. монети. Секции за утврдување на вкупната стапка.
 3. Автоматско. Поставки за автоматски режим. Можете да изберете кој било број на рунди и да одлучите за границите на добивки/загуби.

Ако сакате да играте сами, тогаш за ова треба да го притиснете централното копче или празнината. Така, почетокот на тапаните се активира во Старбурст. На крајот на рундата, резултатите од комбинациите се снимени и се издаваат добивки.

Machines Slot Machines Starburst

Играта Starburst вклучува 8 карактери со уникатни слики. Сите примени од производителот разни облози на облози од комбинации на награди. Ние нудиме да се запознаеме со нив подетално:

 • Виолетова/сина кристали – формирајте комбо со награди во 5/10/25 облози;
 • Кристал од портокал – дава множители x7/x15/x40;
 • Зелен скапоцен камен – Добиени множители x8/x20/x50;
 • Жолт скапоцен камен – носи добивки во 10/25/60 облози;
 • седум – Создава комбинации со множење x25/x60/x120;
 • Бар – Редок симбол со најголеми множества од 50/200/250 пати;
 • ѕвезда – Диво паѓа на 2 – 4 тапани кои ги заменуваат обичните карактери и активираат вграден бонус.

За да добиете награда, треба да соберете најмалку 3 исти карактери на која било од 10 -те реда. Во овој случај, се формира комбо. Неговиот коефициент се множи со облогот и се издава победа. Ако дивината се појави на екранот, тогаш покрај сето ова се активира бонус.

Слот машина RTP

Нето Забава, кога креираше слот машина, Старбурст не го смени своето правило и го постави за голем поврат. Како резултат, коефициентот на РТП доби вредност од 96.09%. Оваа карактеристика им овозможува на играчите одлични шанси да излезат од плус.

Исто така, забележуваме дека набудуваниот слот добил исклучително ниско ниво на нестабилност, заедно со реакција на бонус. Поради ова, победничкото комбо се формира овде доста често. Така, ризиците се минимизираат и се зголемува профитабилноста.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари