Roulette with Track High

Рулет според европските правила припаѓа на Плејсон. Играта се појави во многу врвни казина на Интернет во 2018 година. Главните разлики од класичната верзија – Се користат зголемени граници и чипови со поголема вредност. Затоа, рулет со патека High е одличен за високи писатели и познавачи на стилски дизајн, атмосфера на луксуз и удобна контрола.

Опис на слот машина

Плејсон

Онлајн рулет ќе воодушеви добро -размислен интерфејс и модерен дизајн. Програмерите воведоа и современи математички алгоритми. Главните технички параметри се означени во табелата подолу.

Опции

Опис

датум на издавање

2018 година

Максимална стапка

5.000

Правила

Европски

Минимална стапка

десет

Максимален коефициент

x35

Максимални добивки

41 200

Коефициент на РТП

97.3%

Играта беше едноставно креирана за високи и импресионира не само со големи добивки, туку и со висока посветеност. Патем, новодојденците ќе можат да играат удобно, бидејќи цената на еден чип започнува од 10 заеми.

Можете да ја играте машината за слот Плејсон во онлајн казино Sportingbet.

Функционалноста на играта

Постојат чипови со различни апоени во левиот агол. Потребно е да кликнете на соодветниот чип, а потоа на посакуваната област во табелата. Ќе биде можно да се направи облог и да се кликне на самата табела. Погодно е дека кога чиповите се поставени на табелата, веднаш се прикажува максималната стапка за избраната комбинација и количината на очекуваната победа. За поголема погодност, програмерите го додадоа ефектот на експлозија кога ќе го насочите курсорот на посакуваниот исход во табелата (агол, пар, три).

Ако лево од полето за игра е табела со достапни цени и граници на облози, тогаш од десно – Статистика за претходните забави играни.

Главни функции:

  • Повторување на претходната стапка;
  • Укинување на најновата акција;
  • Зголемувањето на стапката е двојно зголемено;
  • Собирање на сите чипови од масата;
  • Детални упатства;
  • Табела на плаќања со облози на облози и достапни опции, што да се стави.

Останатата сума на пари е прикажана и на екранот, колку е веќе освоен, и која е поставена стапката. Ако сакате, ќе биде можно да се смени јазикот на преводот.

Карактеристики на рулет

Рулет со висока патека е повеќе фокусиран на високи, но исто така се обезбедени мали стапки од 10 заеми. За loversубовниците да играат во подготвени чипови со пареа со лична вредност од 5000 заеми. Особеноста е дека границите се разликуваат во зависност од избраната комбинација. Целосно предностите на високиот поврат од 97% надополнувања.

Користењето чипови со максимална стапка е дозволено само на следниве стапки – Еднакви шанси, колона, десетина. Повеќе развивачи создадоа песна за орални облози. Полето е повеќе карактеристично за францускиот рулет, но периодично се наоѓа во европската верзија.

Одделно, постојат три вида облози – Орална, внатрешна и надворешна. Секој вид има свој коефициент на плаќање. Патем, правилото сè уште не работи «ЛА ПАРТИРА». Ако нула испадне, Croupier нема да се врати половина од облогот за играње (зборуваме само за еднакви шанси).

Како да играш

Играта не се разликува од класичната верзија на рулет. Доволно е да поставите соодветна стапка на стапката и да изберете комбинација во табелата. Ако програмерите посветени малку време на интерфејсот, тогаш дизајнот, напротив. Сигурно ќе биде можно да се забележи висококвалитетна 3Д графика, што ќе помогне целосно да се потопиме во атмосферата на земјата казино.

Големо внимание се посветува на најразлични детали. Дизајнерите внимателно ја разработија самата табела. Текстурата на дрвото, зелената крпа, броевите на чиповите и самото тркало од рулет се совршено видливи

Добрата вест е дека играта е прилагодена не само под компјутерот, туку и мобилните уреди. Копчето за префрлување помеѓу режимите се наоѓа во левиот агол. Форматите се разликуваат со дизајн, функционалност и интерфејс. Мобилната верзија е поедноставена и е идеална за играње со еден клик. Важно е обложување и удобно да играат подеднакво погодно, како од компјутер, така и од паметен телефон.

Рулет со знаци со висока слот машина

Кој е запознаен со класичниот рулет преку Интернет, веројатно нема да биде изненаден од можните комбинации. Границите и коефициентите на плаќање се разликуваат повеќе.

Вид на обложување

Коефициент

Граници

Едно поле

x35

10-100

Два броја

X17

10-200

Три броја

x11

10-300

Четири полиња

X8

10-400

Линија (6 полиња)

X5

10-600

Колона

X2

10-2000

Боја/криминален/непарен

X1

10-5000

Максималната исплата треба да биде за успешна стапка на едно поле. Ризиците се секако одлични, но победата е во состојба да импресионира.

Слот машина RTP

Рулот е изненадувачки со реалниот дизајн и задоволува со стандардни правила. Покрај тоа, воопшто не е потребно да се игра рулет со патека за пари. Многу врвни онлајн казина претставува бесплатна верзија. Системот ги пресметува виртуелните заеми и може да имате убаво време, практика, развој на стратегија. Сепак, реалните облози ќе дадат шанса да освојат голема сума. Честите победи се должат на високи приноси – 97.3%.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари