Преглед на казиното SportingBet 2023

Сметан за ветеран на онлајн спортското обложување, SportingBet беше лансиран во 1997 година и е еден од најголемите оператори во индустријата со сеопфатна понуда што опфаќа спорт, казина и виртуелни производи. SportingBet моментално е во сопственост на GVC Holding Plc, една од најголемите компании за игри во светот, која исто така поседува брендови како Ladbrokes, bwin, partypoker и Foxy Bingo меѓу своето широко портфолио на брендови. Седиштето на компанијата е во Лондон, а лиценците за коцкање ги издаваат Комесарот за коцкање Гибралтар и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство.

Promo Code: WRLDCSN777
10 фунти
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Овој преглед на SportingBet покажува дали оваа компанија за игри и понатаму вреди да се игра или е предодредена да влезе во историските книги со детален преглед на производите на брендот, бонусите и промоциите, услугите за клиентите, безбедноста, мобилните производи и корисничкото искуство. Веб-страницата исто така користи некои од најдобрите провајдери на софтвер во светот за нивните игри, вклучувајќи ги Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Play’n Go и Playtech, што значи дека играчите исто така можат да пристапат до некои од најдобрите слотови, џекпот и игри на маса. . Повеќето од онлајн казино игрите на страницата се напојувани од наградуваниот софтвер Evolution Gaming.

sportingbetsite

SportingBet е лиценциран и од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и од Комисијата за коцкање Гибралтар, што значи дека играчите може да се уверат во безбедно, сигурно и фер искуство во играњето и дека страницата е одговорна за своите постапки од гореспоменатите регулаторни органи.

Како да побарате подарок за добредојде на SportingBet

Новите играчи можат да добијат 100 бесплатни вртења на слотот Starburst кога ќе депонираат повеќе од 10 фунти. Сепак, има неколку важни услови и услови што треба да се забележат во оваа понуда, вклучително и дека играчите што депонираат со услугите на е-паричник како што се PayPal, paysafecard, Neteller и Skrill не се подобни за оваа понуда.

 • Бонус за депозит: 100 бесплатни вртења на Starburst
 • Бонус услов: 10x обложување
 • Валидност: 7 дена
 • Други промоции: Acca Boost, We Love Accas, Гаранција за најдобри коефициенти.

Бонус програма

Една област каде што SportingBet е многу силна е тоа што нуди многу промоции за постоечките играчи, особено во областа на спортот. Тука спаѓаат прогноза, гаранција за најдобри шанси за коњски трки, како и Ние ги сакаме Accas, Accas Boost и Accas Insurance.

The Predictor е една од најуникатните промоции на SportingBet и во суштина е редовна бесплатна игра за предвидување поврзана со Премиер лигата. Играчите се обидуваат правилно да ги предвидат резултатите и распоредот на игрите секоја недела, а доколку се успешни, се доделуваат поени. Играчите потоа се подредуваат на неделна и севкупна табла на водачи, при што наградата од 1.000 фунти се дели меѓу најдобрите играчи секоја недела и 20.000 фунти одат на најдобрите играчи на крајот на сезоната, а сите награди се исплаќаат како бесплатни облози валидни три дена. . Гаранцијата за најдобри коефициенти е заедничка карактеристика на сериозните обложувалници кои нудат пазари за трки со коњи и во основа гарантира дека тие ќе одговараат на најдобрите коефициенти за обложување почетна цена (SP) во индустријата на сите пазари во ОК и Ирска.

Спортската забава продолжува со „We Love Accas“, промоција која на играчите им дава бесплатен облог од 5 фунти секоја недела доколку потрошат 20 фунти или повеќе на фудбалски акумулатори. Акумулаторите многу ги сакаат на SportingBet, зголемувајќи ги шансите на некои пазари со „Acca Boost“ и „Acca Insurance“, исто така, им дава на играчите враќање на средствата како бонус доколку нивниот облог е одбиен поради само еден неуспешен обид. За жал, нема бонуси за казино во моментов достапни за играчите.

Чекор-по-чекор процес на регистрација во казиното SportingBet

Решивте да се придружите на SportingBet? Опуштете се, процесот на регистрација е прошетка во паркот ако ги следите овие чекори:

 • Отворете ја веб-страницата на SportingBet.
 • Кликнете на копчето „Регистрирај се“.
 • Изберете земја и валута во првиот чекор
 • Внесете ја вашата адреса за е-пошта и креирајте лозинка
 • Внесете ги вашите лични податоци во следниот чекор
 • Потоа внесете го бројот на вашиот мобилен телефон и изберете дали сакате да добивате известувања од букмејкерот и како
 • Проверете дали сте ги пополниле сите полиња
 • После тоа, кликнете на копчето „Креирај моја сметка“ и вашата сметка е подготвена!

sportingbetreg

Треба да имате при рака конкретни детали за да избегнете губење време. Ова го вклучува вашето полно име, датум на раѓање, земја на живеење, адреса на е-пошта, лозинка, корисничко име и телефонски број за контакт, меѓу другите податоци.

Како да поминете верификација на веб-страницата на казиното

Не само SportingBet, туку и секоја онлајн обложувачница го најде најдоброто решение за проблемот барајќи потврда што го потврдува вашиот идентитет и вашата адреса, така што измамата не е можна. Процесот на верификација се нарекува KYC верификација или Познај го твојот клиент.

Пред сè, треба да ги подготвите документите за верификација, а бидејќи верификацијата се состои од два дела, треба да обезбедите неколку документи за двете страни:

Прво, треба да го потврдите вашиот идентитет, за што треба само да му испратите на букмејкерот скенирана копија или слика од една од следниве документи:

 • Валиден пасош (само страница со фотографии),
 • Валидна лична карта (напред и назад),
 • Важечка возачка дозвола со фотографија (фотографија, име и презиме и потпис).
 • Извод од банка (издаден во последните 3 месеци),
 • Писмо за ослободување од кредитна/дебитна картичка или припејд картичка (издадено во последните 3 месеци),
 • Договор за закуп (издаден во последните 12 месеци),
 • Сертификат за осигурување на автомобил, дом, мобилен телефон (издаден во последните 12 месеци),
 • Официјално писмо за прием на универзитетот или писмо за прифаќање (издадено во последните 12 месеци),
 • Изјава за каталог (издадена во последните 3 месеци),
 • Извод за венчавка,
 • Договор за вработување или уплатница со видлива адреса (издаден во последните 3 месеци).

спортска верификација

Откако успешно ќе подготвите скенирани копии или фотографии од документите што ќе ги користите, ќе треба само да ги испратите до обложувалницата. Готово, сè, сега треба да почекате тимот на букмејкерот да прегледа и потврди дека сте ја поминале потврдата KYC.

Како да се префрлите на мобилната верзија на SportingBet

Сајтот за коцкање им нуди на своите играчи специјална мобилна верзија, што не е изненадувачки. На крајот на краиштата, и покрај фактот дека ресурсот е нов, тој користи само напредни технологии и софтвер. Во мобилната верзија на казиното е достапна сета иста функционалност, со исклучок на самиот интерфејс, кој е прилагоден на малите екрани.

Така, коцкарите ќе можат да ги вртат ролните, да користат бонуси, да контактираат со поддршката и да прават многу повеќе. Покрај тоа, мобилната верзија има побрзо преземање и не троши премногу сообраќај. Покрај тоа, особено вреди да се напомене дека верзијата поддржува уреди со Android и iOS.

Како да ја преземете апликацијата за мобилно казино

Апликацијата е дизајнирана да ги репродуцира сите услуги понудени на главниот десктоп сајт, но во формат што е компатибилен со мобилните уреди со Android. Ова значи дека ќе добиете подобро искуство со мобилни игри преку апликацијата во споредба со користењето на веб-локацијата на вашиот телефон.

Самиот дизајн ја следи темата на главната веб-страница на SportingBet. Ќе наидете на нивната традиционална сина и црвена тема, но главната позадина е главно бела. Ова го прави интерфејсот на апликацијата не само естетски пријатен, туку и лесен за читање.

sportingbetapk

Што се однесува до самата содржина за игри, пазарите за обложување презентирани овде се исти како оние на десктоп-страницата. Ова значи дека ќе можете да пристапите до целата обложувалница SportingBet, која е доста голема. Покрај тоа, има и делови за различни казино игри кои ви даваат комплетно искуство со мобилни казино игри.

 1. ЧЕКОР 1: Пред да ја инсталирате преземената датотека, треба да ги промените поставките за безбедност за да дозволите инсталација од надворешни извори. Направете го ова со одење до Поставки > Безбедност > Непознати извори.
 2. ЧЕКОР 2: Откако ќе направите промени во поставките, пронајдете ја преземената датотека на вашиот телефон и кликнете на неа за да започне инсталацијата. Може да добиете безбедносно предупредување за апликацијата. Само кликнете на „Потврди“ и продолжете.
 3. ЧЕКОР 3: Откако ќе ја инсталирате апликацијата, можете да ја стартувате и потоа да се најавите на SportingBet или да се регистрирате за да започнете да играте.

ЗАБЕЛЕШКА. Не заборавајте да ги промените безбедносните поставки на телефонот на стандардни по завршувањето на инсталацијата, бидејќи ова е важно за да го заштитите вашиот уред од друг надворешен малициозен софтвер.

Слот машини за казино

Најавете се и направете го вашиот прв депозит за да добиете 100% бонус за добредојде до дополнителни 200 евра! Можете да пристапите до најдобрите онлајн слот-игри што ги посакува вашето срце за неколку минути.

Се здруживме со одлични програмери како Merkur, NetEnt, Microgaming и повеќе за да ви ги донесеме најдобрите игри во градот. Нурнете во нашето онлајн казино и започнете сопствено патување низ времето! Започнете го вашето патување до мезозојската ера и посетете го возбудливиот свет на диносаурусите во Паркот Јура. Ако тоа не ви одговара, можеби ќе го претпочитате Антички Египет. Моќните фараони ве чекаат со неверојатни добивки во онлајн слотови како Book of Dead и Eye of Horus. Ако не сте љубител на историјата, нема проблем! Дозволете фантомот од операта да се пробие во вашите соништа или да ги собори жестоките бикови во Ел Тореро!

Ве очекуваат огромни награди во онлајн слотови како Star Spinner и Melon Madness!

Казино во живо

Нашиот водечки провајдер на Live Casino, Evolution Gaming, постојано работи за да се погрижи да имате животно искуство!

Ние не само што ви нудиме можност да играте казино во живо без да одите во вистинско казино… со нас можете да патувате и да го освоите целиот свет! Уживајте во луксузниот престој во нашиот клуб на француската ривиера и пробајте блек џек. Ако вашиот летен одмор е повеќе ваша работа, слушајте го мазниот звук на синиот океан и завртете го грчкиот рулет. Ако тоа ви звучи премногу тивко, живејте го животот на џетсетер и упатете се во градот кој никогаш не спие! Нашето казино во живо ви нуди и возбуда од игрите во живо како покер, бакара и фаќање соништа!

sportingbetlive

Покрај сите овие неверојатно зависни искуства во казино во живо, ви носиме и редовни возбудливи промоции! На пример, нашата омилена промоција на Cashback ќе се погрижи да победите дури и кога ќе изгубите. Плус, ќе имате пристап и до сезонски промоции кои нудат фантастични награди за да го искористите максимумот од секоја сезона! Без оглед на игрите и промоциите што ги претпочитате, секогаш сте добредојдени во нашето казино во живо со нашите слатки дилери во живо кои нудат бескрајна забава!

Предности и недостатоци на казиното

Предности

 • Изберете од широк спектар на спортски настани за обложување;
 • Лесно е да се разберат шансите;
 • Редовни промоции и понуди.

Недостатоци

 • Наоѓањето стапки во последен момент може да биде збунувачки на почетокот;
 • Услугата Livescore може да биде полесна за навигација.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Опциите за плаќање честопати се многу добар показател за тоа колку е искрена и сигурна страницата за обложување преку Интернет. На пример, некои сајтови се обидуваат тајно да наплатат такси за трансакции, додека други може да платат пари за да се обидат да ги заробат парите на играчите. За среќа, SportingBet е над овие ситни лудории и им нуди на играчите безбедни, транспарентни и сигурни начини на плаќање.

 • Опции за депозит: банкарски трансфер, Maestro, Neteller, Skrill, paysafecard, PayPal;
 • Минимален депозит: £10;
 • Надоместоци: нема податоци;
 • Прифатена валута: GBP, EUR;
 • Опции за исплата: банкарски трансфер, Neteller, Skrill, PayPal.

Минималниот износ на депозит е поставен на 10 фунти и играчите имаат широк спектар на опции, вклучувајќи банкарски трансфер, Maestro, Neteller, Skrill, Ukash, paysafecard и импресивно PayPal. Нема провизија за трансакции за депозити или повлекувања на оваа страница.

Методите за повлекување се исто така сигурни, иако не толку обемни: играчите можат да подигнат пари преку банкарски трансфер, Neteller, Skrill и повторно PayPal. Вклучувањето на PayPal е фантастично за играчите бидејќи е еден од најбезбедните начини на плаќање преку Интернет во светот и ја елиминира потребата играчите да ги дадат своите банкарски податоци.

Поддршка

Благодарение на повеќе од 20 години искуство. Претставниците за поддршка на SportingBet се достапни за да им помогнат на играчите 24 часа на ден, 7 дена во неделата кои можат да контактираат со нив преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Поставувањето на услугата за корисници е всушност прилично едноставно: мора да им дозволите на клиентите да ве контактираат кога и како сакаат, а потоа ви треба само добро обучен тим кој ќе им помогне. SportingBet може лесно да се справи со овие задачи, а неговите претставници се внимателни и компетентни во решавањето на какви било прашања.

Јазици

Со цел да ја направи играта што е можно попогодна за своите клиенти, платформата SportingBet нуди неколку јазични верзии. Така, на пример, достапни: англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски верзии.

Валути

Како валута за игра во онлајн казина тие користат: американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра на ресурсот.

Лиценца

Операторот на веб-страницата GALAKTIKA NV им обезбедува на корисниците услуги за коцкање во согласност со лиценцата на Курасао бр. 8048/JAZ2016-050. А, обработката на плаќањата ја врши подружница наречена Unionstar Limited, која соодветно е регистрирана во Кипар.

Главните параметри на SportingBet

Компанијата GVC Holdings PLC
Адреса 1 Нова промена, Лондон, EC4M 9AF
Регулатива/Лиценца UKGC, GGC
Телефон +44 8000280348
Е-пошта [email protected]
Разговор во живо 24/7

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра во казино SportingBet?
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Како да направите депозит?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Кои казина на SportingBet обезбедуваат бонуси?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра во казино SportingBet?
Веб-страницата обезбедува исклучиво лиценциран софтвер и користи модерни системи за шифрирање. Покрај тоа, независен регулатор може да ја потврди неговата сигурност.
Дали ќе можам да вртам слот машини бесплатно?
Да, можете да тестирате апсолутно секој автомат и за ова нема да треба ни да се регистрирате на платформата SportingBet. Сè што се бара од вас е да го изберете слотот што го сакате и да го вклучите во демо-режим.
Како да направите депозит?
За да ја надополните вашата сметка за игри во казиното, прво посетете ја вашата лична сметка, а потоа одете на табулаторот „Касиерка“. Каде што се наоѓа делот „Баланс“, кликнете на копчето „Надополнување“ и изберете го саканиот метод.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да сте полнолетни и да пополните краток формулар за регистрација. Второ, треба да ја поврзете вашата е-пошта и потоа да ја следите врската од писмото.
Кои казина на SportingBet обезбедуваат бонуси?
За почетници, платформата нуди подарок за добредојде за 5 депозити, додека другите играчи можат да сметаат на враќање на готовина, програма за лојалност, роденденски промоции и многу повеќе.