Rambo

Особено за fansубителите на Силвестер Сталоне во Roal на Ramон Рамбо, Isoftbet беше објавен од слот машина Рамбо. Има необичен дизајн на тапани, оригинални бонуси, прогресивни џекпот и дарежливи плаќања. Сето ова е дополнето со тематскиот дизајн, музика и бројни специјални. ефекти.

Опис на слот машина

Има 5 тапани во играта Рамбо. Секој содржи различен број на знаци (од 3 до 5). Комбинациите на награди се формираат без да се земат предвид линиите (според соседните ќелии). Во која било рунда, достапни се 720 начини да се формира комбо. Победи од нив се издаваат во форма на множење на заеднички облог. Нестабилноста и враќањето тука се воспоставени на просечно ниво.

Можете да играте слот машина Isoftbet во онлајн казино kolikkopelit.

Параметар

Значење

Обложување (мин)

0.01 монета

Обложување (максимум)

15 монети

Плаќање (макс)

224818 монети

Големината

3*4*5*4*3

Наградни патеки

720 (фиксно)

Нестабилност

Просек

Процентот на поврат

95.5%

Бонуси

Има

Множители

0.05 – 5

Функционалноста на играта

Функционалноста на Rambo Automaton е иста како и во другите игри на Isoftbet. Активирани се функциите на копчињата презентирани на дното на екранот:

  1. Paytable. Дел за информации со табелата за плаќање.
  2. Обложување. Поставки за Stavka.
  3. Спин. Лансирање на тапани.
  4. Автоматско вртење. Автоматска верзија на играта.
  5. Опрема. Дополнителни поставки на машината.

Исто така, екранот е исполнет со бројни прозорци каде се прикажуваат корисни информации (биланс, облози, добивки, џекпот, итн.Д.).

Бонус круг во Рамбо

Automaton Rambo е обдарен со два целосни бонуси со дарежливи награди. Првиот е активиран 3, 4 или 5 распрскувач со слики од Рамбо. Таквите комбинации носат 5, 10 или 15 фризури со моментални награди од 5, 10 или 15 општи стапки.

Бесплатните рунди се надоместуваат автоматски. На самиот почеток, избран е посебен симбол. На секој настап на екранот, ќе се прошири во цел тапан и ќе создаде дополнителни комбинации. Исто така, бонусот може да се обнови со нови курви.

Во играта има рамбо и прогресивни џекпот 4 типа. Тие се разликуваат во нивните големини, кои исто така постојано се зголемуваат (се зема одреден процент од сите направени облози). Ждрепката се активира кога има 5 – 8 Прогресивни симболи (граната).

Како да играш

Препорачуваме да ја започнете играта во Рамбо со избор на облози. За да го направите ова, кликнете на копчето «Обложување» и поставете прифатлива вредност (фокусирајте се на просечното растојание од 300 – 500 рунди).

Сега започнете ги тапаните преку празнината или «Спин». Тие се вртат доста брзо, а на крајот од рундата собираат можни комбинации. Добивките од нив веднаш се кредитираат на рамнотежата. Ако сакате да ја автоматизирате играта, тогаш кликнете «Автоматско вртење» и инсталирајте ги посакуваните поставки.

Симболи на слот за слот за Рамбо

13 карактери се вклучени во играта Рамбо. Нивните слики се директно поврзани со филмот Рамбо. Исто така, додадени се слики со картички со ниски плаќања. Сите тие се поделени во 3 категории:

  1. Картичка. Група од 6 ниски -платени карактери (9, 10, j, q, k, a). Тие се разликуваат со големи шанси да испаднат и минимални облози во опсег од 0.05 до 0.25.
  2. Тематски. Во оваа категорија има 4 карактери (касети, јарбол, рудник, камион). Поретко картичка, но донесете поголеми добивки во износ од 0.1 до 5 цени.
  3. Бонус. Постојат три карактери со посебни можности: Рамбо диви – паѓа на која било позиција и ги заменува платените слики; Златна граната – Ја активира ждрепката за џекпот; Рамбо – Распрскувачки лансирани фризури.

Комбинациите на награди се формираат од истите слики што паѓаат на соседните тапани. 720 начини да ги создадете. Добивките се издаваат во форма на коефициенти што се сумирани, а потоа се множат со генералниот придонес.

Слот машина RTP

Под слотот за игри на Рамбо, повлекување од 95.Инсталиран е 5%. Ова е просечна вредност што обезбедува добри шанси за играње инвестиции. Со таков коефициент на РТП, играчите можат да сметаат на излезот во плус.

Што е најважно, не заборавајте на нестабилноста на митралезот. Исто така е основано овде на просечно ниво. Значи, најдобро е да се фокусираме на растојание од најмалку 300 вртења. Во овој интервал, бонусите се многу активирани и вредните комбо испаѓаат.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари