Presto

Фановите на култен анимиран филм ќе бидат заинтересирани да ја играат слот машината Престо! Магионичарот на Декстер ги прикажува играчите на играчи на играчи. Вообичаен формат на трикови со отстранување на зајак, ослободување на гулаби и картички ќе биде придружено со неочекувани трикови. Доволно е да се соберат пердуви, така што тие летаат далеку, надополнувајќи ја свињината банка на играчот со шик множители. Изобилството на програма за бонус и дарежливите обични грбови со билатерални пресметки нема да ми дозволат да се досадувам. Среќа ќе може да ги зголеми облозите за 100, па дури и 200 пати.

Можете да ја играте слот машината Хабанеро во онлајн казино FastPay.

Опис на слот машина

Откако ќе ја започнат слот машината, играчите ќе паднат во просторијата каде ќе најдат магионичар за да презентираат шик трикови. Помошникот ќе му помогне во тешка работа. Дизајнот е направен во темно црвена боја, што само ја потенцира магијата. Хабанеро провајдер воведе соодветна музичка придружба за подинамична игра.

Нема да биде тешко да се подготви живописна изведба, користејќи интуитивен контролен панел на дното. Повеќето играчи истакнуваат повеќе опции за бонуси со илузии, магични топки, фрлање картички, проширување на икони, повторени ротации.

Функционалноста на играта

Класично поле за игра според Шема 5–3 Дополнува голем број на линии. Играчите можат да формираат добивки во 243 активни ленти. Кога три или повеќе елементи се совпаѓаат, резултатот се зголемува со облози помножени со табеларни коефициенти. Во овој слот, добивките се наплатуваат на обете страни, што ја нагласува профитабилноста на живописна приказна. Наградите за готовина по резултатите од грбот се сумирани.

Со помош на поставки, играчите можат да ги разликуваат шансите за победа, промена на облози, почетни рунди во различни режими. Големиот клуч во средината на панелот ќе го започне спин, земајќи ги предвид постојаните изложби на вредности откако ќе застане тапанот. Властите овозможуваат да уживаат во процесот на еден облог. Играта има многу опции за бонуси. Нема прогресивни џекпот и рундата за ризик.

Бонус круг во Престо!

Бонус можности во Престо! Неограничен. Wild ќе се појави на теренот со соодветен натпис што ги заменува сите карактери освен распрскувачот. Дивиот елемент исто така формира свои победнички комбинации. Скатер е профитабилен синџири на награди каде било во тапаните. Три елементи на распрскувачот ги лансираат Фрисинс.

Бонус играта вклучува серија на наградни рунди. Во горниот дел има икони со пердуви во количина до 20 парчиња. Секоја рунда отстранува едно пенкало. Веднаш штом последните завршува, волшебникот случајно го одредува типот на бонус назад:

 • Во присуство на две кашеста маса, секој елемент може да се претвори во кристална топка. Започнува серија на Фриспенов.
 • На екранот, картички до шест парчиња со претворање на елементите во симбол на Вајл летаат одвоено.
 • Тапаните се блокирани со формирање на очила низ целиот број.
 • Асистентот ги зазема сите позиции на полето за игра, изведувајќи ги функциите на Вајда.
 • Ранковите се исполнети со цилиндри. Таквите елементи лансираат респекти и се претвораат во какви било профитабилни икони за да формираат профитабилни комбинации.

Слот машината има функција на бесплатни ротации каде облозите случајно се прават од казино. За време на фризурите, бонусните кругови со диви, блокирање на тапани, може да се активираат картички за распрснување.

Како да играш

Се предлага да се игра, поставување удобен јазик. Можете да извршите слот машина од кој било уред, благодарение на модерната технологија HTML5. Пред да започне, играчот треба да се запознае со правилата, референтните карактеристики, притискање на I.

Линиите за игри се фиксирани, така што пред почетокот треба само да ги постави стапките. Плеерот ја избира личната вредност и бројот на монети. После тоа, се лансираат обични или автоматски грбови. Кога ги формирате наградните ланци на 243 линии на игри, сметката на играчот ќе биде надополнета за одредена сума, во зависност од стапката.

Симболи на говорна машина Престо!

Табела со знаци на слот машина Престо! Вклучува:

 • Номинална картичка
 • кутија
 • Гулаби
 • зајак
 • Асистент магионичар
 • картички во раката на волшебникот

Комбинациите на награди исто така формираат слики со диви натписи и кристална топка. Сите коефициенти се наведени во табелата за добивки. Колку е поголем ланецот на наградите, толку е попрофитабилен наградувачите на наградите. Најпрофитабилните слики — Ова е асистент, зајак, вајлд и магична топка.

Слот машина RTP

RTP слот машина Престо! еднаква на 97.99%, невалидност на просек. Овие индикатори — Најдобрата потврда за чести и високи дава. На местата на врвните казина има демо верзии на слотот што ви овозможуваат да играте бесплатно и без регистрација. Играчите можат да бидат убедени од кој било уред без ризици од магични кругови без ризици.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари