Piggy Riches Megaways

Во 2019 година беше објавена ажурирана верзија на слот машина за богатство на „Piggy Riches“, која го доби мегавејскиот префикс. Тоа беше развиено од црвениот тигар игри заедно со нето забава. Исто така, играта користи функција од BTG.

Црвен тигар

Слотот е опремен со светла дизајн, 3Д анимации, специјални. Ефекти и музичка придружба. Може да формира до 117.649 комбинации со вкупна победа од повеќе од 10,000 стапки по круг. Има бонус со фризури и проширени диви симболи.

Можете да ја играте слот машината на црвениот тигар во онлајн казино Cosmicslot.

Опис на слот машина

Слогата на свинче Megaways слот е опремен со 6 тапани. До 7 карактери можат да паднат во секој. Тие формираат комбинации 117649 на различни начини. Тие даваат добивки во форма на повеќе облози. Разгледајте ги поставките на машината подетално:

Карактеристики

Опис

Обложување (мин)

0.1 монета

Обложување (максимум)

20 монети

Плаќање (макс)

x10474.5 цени

Нестабилност

На високо ниво

Големината на машината

6*7

Линии за плаќања

До 117 649

Бонуси

Фрисинс, мегавеј

Процентот на поврат

94.72%

Мултипликатори на Ставка

0.1 – 20

Функционалноста на играта

Megaways машината „Piggy“ е обдарена со сите функции потребни за удобна игра. На пример, тука можете:

  • прилагодете ја вкупната стапка;
  • изврши автоматски ротации;
  • Активирајте турбо режим со забрзани свитоци на знаци;
  • извршете ја вообичаената рунда;
  • Одете на табелата за плаќање;
  • Отворете сертификат за игра;
  • Отворете ја играта на целиот екран;
  • Вклучете го/исклучете го звукот;
  • Одете на главната страница на казиното.

Пристапот до наведените функции е обезбеден преку клучните клучеви што се наоѓаат во многу слотови за игри на Црвен Тигар. Исто така, екранот прикажува информации за билансот на состојба, наградите и избраната стапка.

Бонус круг на Piggy Rich Megaways

Оригинален бонус со богатство на тркалото додаден на свињи ги богатството Мегавеј. Се активира кога 3 симболи за распрскување паѓаат на сите позиции. На играчот му се дава 1 свиток на тркалото. Бројот на фризури (до 22 парчиња) и мултипликаторот на добивки (до x10) се одредуваат од него.

Црвен тигар

После скролувањето на тркалата, собраните се лансираат фризури. Тие работат автоматски и можат да се прошират (+1 ротација за падот на Фаутер). Комбинациите на награди го зголемуваат бонусниот фактор по единица. Сите награди се сумираат и издаваат на крајот на бесплатните рунди.

Функции на слот машина

Покрај главниот бонус во Megaways на „Piggy Riches“, има неколку дополнителни функции. Еден од нив беше повикан «Реакција на ланец». Се вклучува од која било комбинација на награди, ги отстранува победничките карактери и ги заменува со нови. Ако се формира дополнителен комбо, тогаш бонусот продолжува да работи.

Втората функција – Мегавеј. Тој беше развиен од BTG, а програмерите на слотот за богатство на „Piggy Rich“ купиле лиценца и ја додале во сопствената игра. На штета на оваа опција, тапаните постојано даваат различен број на карактери. Така, максималниот број на потенцијални победнички начини постојано се менува.

Последната функција на машината за мегавеј ја богатства – Мега дива. Се активира кога ќе испадне проширената дива, која веднаш го зафаќа целиот тапан. Тој ги заменува соседните симболи и ги множи своите добивки неколку пати (на x7). И ако неколку од овие диви се вклучени во комбинацијата, тогаш нивните коефициенти се менуваат.

Како да играш

Прво на сите, откако ќе ја започнете пушката за напади на свинчето богатство, треба да одлучите за големината на стапката. Нестабилноста тука е доста голема, затоа препорачуваме да се фокусирате на растојание од најмалку 700 – 1000 рунди. За да го направите ова, веднаш поделете ја вашата банка во еднакви делови.

Сега кога е избрана стапката, одете во самата игра. За да го направите ова, само кликнете на стрелката и следете го движењето на тапаните. На крајот од рундата, создадените наградни комбинации се собираат. Тие ги активираат вградените функции, а потоа ги даваат добивките.

Ако сакате да ја забрзате играта, тогаш користете го копчето «Турбо». За loversубителите на автоматска игра, тука е достапно копче тука «Автоматско». Поставките го избираат бројот на автоматски вртења, губење на границите и победа.

Што се однесува до рунди и функции на бонуси, тие работат автоматски. Значи, во Piggy Riches Megaways играат што е можно поедноставно. Главната работа е да изберете точна стапка.

Свинче богатство на слот машини со мегавеј

Во свињи богатство мегавеј, вклучени се 2 бонуси и 10 обични ликови. Сите се вртат на тапани и паѓаат во какви било клетки. Комбинациите од едноставни слики се собираат од соседните тапани. Вредностите на нивните добивки се прикажани подолу:

Симбол

Комбо x2

Комбо x3

Комбо x4

Комбо x5

Комбо x6

десет

0.1

0.2

0.3

0.4

Ј

0.1

0.2

0.3

0.5

П

0.2

0.3

0.4

0.6

К

0.2

0.3

0.5

0.7

А

0.2

0.4

0.6

0.8

Касичка за пари

0.3

0.5

0.8

1.2

Паричник

0.4

0.6

1.0

1.6

Клучеви

0.5

0.7

1.2

2.0

Златни картички

0.7

1.2

2.5

5.0

Торби со пари

0.2

1.0

2.0

5.0

20.0

Наведените коефициенти се применуваат на општата стапка. Ако падне неколку комбинации, тогаш нивните множители се сумирани. Бонус симболи тука вклучуваат: Скатер – лансира бонус круг; Диви – Зафаќа цел тапан, дава мултипликатор и создава комбо со платени карактери.

Слот машина RTP

Теоретска веројатност за победа или процент на враќање (РТП) тука е – 94.72% (можете да се проверите во делот за слот машина «Референца»). Значењето не е премногу високо, но не и мало. Обезбедува можност за водење и одење во плус. Главната работа, запомнете дека тука е воспоставена исклучително висока нестабилност. Значи, водењето обично се јавува на долги растојанија.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари