Monkey Gold xPays

Случувањата на провајдерите на Нолимит Сити секогаш ги очекуваат корисниците на коцкање. Мајмун златен слот машина — Друг хит со фасцинантна заговор, каде главната карактеристика е воведување на иновативни XPAYs механичари. Моторот на играта ќе ги задоволи оригиналните пресметки на добивки. Исто така, играчите ќе забележат подобрена графичка содржина, дарежливи множители и многу бесплатни ротации. Оригиналните функции се идеално комбинирани со внимателна заговор, каде што е неопходно да се соберат златни резерви во непропустлива џунгла.

Можете да ја играте слот машината NoliMit во онлајн казино platinumplay.

Нема ограничување
 

Опис на слот машина

Играчите отвораат непроодна џунгла, која чува злато и друго богатство. Но нема да биде лесно да се добијат резерви на злато, бидејќи тие се чуваат од огромни мајмуни. Играта за слот е украсена со огромни камени блокови што ги завиткаат растенијата. Современата графика и темата за звучна поддршка совршено ја потенцираат заплетот, потопувајќи во мистериозната атмосфера на места непознати на земјата.

Темата на скапоцени камења што ги сакаат играчите е придружена со неочекувани решенија во механиката и повеќекратни карактеристики. Играчите ќе набудуваат обични слики, проширувајќи симболи, мултиплери во обични и бонусни грбови, механичар, исполнет со неочекувани решенија, заслужува одделно внимание.

Функционалноста на играта

Главната карактеристика на слотот — Иновативна функција XPAY. За разлика од Megaways, тоа функционира во обратен редослед. По успешниот грб, елементите што не се вклучени во комбинациите на наградите исчезнуваат, а добивките се спуштаат во долниот дел на тапаните. Така, сликата значително се подобрува, обезбедувајќи повеќекратни победи. Новите елементи се појавуваат во празни клетки и рундата продолжува. Грбот завршуваат веднаш штом наградните ланци престанат да се формираат.

Полето за игра е претставено според шемата 6×6, која е исполнето со обични и наградни симболи. Контролниот панел се наоѓа на страните на тапаните. Копчињата се интуитивни, што ги прави поставките што е можно поедноставни. Играчите треба да соберат победнички слики во ред, според табелата за исплата. Широк спектар на облози ви овозможува да ги разликувате шансите за победа. Максималниот фактор на награда е x12683.

Бонус круг на мајмуни злато Xpays

Monkey Gold Xpays слот машина — Вистинско откритие за познавачи на повеќе функции на бонуси. Во исто време, нема да биде тешко да се справиме со опциите за награди. Неочекувана карактеристика на пресметковникот во вообичаената рунда е надополнета со следниве бонуси:

  • Колосални симболи од 2×2 и 333 паѓаат со случаен начин во која било рунда. Овие елементи содржат случаен мултипликатор, што значително се разликува до табеларните податоци. Коефициентот го множи бројот на собраните икони.
  • Ако паднат три ленти на кое било место во полето за игра, лансирана е серија на фрејспери. Дополнителен симбол на распрскувачот носи плус три бесплатни ротации.
  • Пред Freespins, играчот ги фрла коските, одредувајќи го мултиплеер — x1, x2, x3. Кога комбинациите на наградите се совпаѓаат, мултипликаторот се додава на избраната вредност, подобрувајќи го индикаторот за знаци. Кругите се продолжуваат при пополнување на клетките со слот.

Играчите можат да го променат процесот на игра по волја со избирање на функција за бонус. Во овој случај, мора да платите x73 од општата стапка.

Како да играш

Играње на спектакуларен слот е можно, имајќи при рака секој гаџет со пристап до Интернет. Претходно, играчот ги чита правилата, по што останува да стави облози во опсег од 0.2 до 100 монети по грб. Големината на вредностите може да варира во однос на шансите за победа: колку е поголем индикаторот за залепените монети, толку повеќе рамнотежа на наградите.

Нема ограничување

Конвенционални и автоматски рунди се достапни за лансирање тапани. Играчот го избира режимот на спин независно, во зависност од желбите и стратегијата.

Мајмун злато Xpays слот машина карактери

Симболизмот на слот машината на Monkey Gold Xpays вклучува рејтинг на картички, како и скапоцени камења и тематски слики. Секој елемент содржи одредени плаќања:

  • Номинална картичка — од 5 до 20
  • Синиот камен — 25
  • Зелен камен — Триесет
  • Жолт камен — 35
  • Сина маска — 40
  • Зелена маска — Педесет
  • Жолта маска — 60

Коефициентите ќе се променат во рунди на бонуси со раст на мултиплеер. Исто така, индикаторите се подобруваат кога случајно започнуваат со почетниот мултипликатор.

Слот машина RTP

Слот машината на Monkey Gold Xpays има RTP 96.35% и просечна нестабилност. Таквите индикатори, оригиналните можности за мотор и бонус даваат многу шанси да добијат дарежливи добивки во обични и наградни грбови. На местата во казиното, играчите можат да играат бесплатно за да се погрижат предностите на оригиналниот развој без ризици.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари