Преглед на казиното Platinum Play 2023 година

Организацијата Platinum Play е дел од групата за коцкање Fortune Lounge, која е популарна низ целиот свет. Казиното е пуштено во употреба во 2004 година и работи под лиценца на Малта. Компанијата за управување со сајтови за коцкање е Digimedia Limited, чие име може да се види на официјалната веб-страница на казиното. eCOGRA е независен ревизор кој ја следи веродостојноста и чесноста на услугата. Па, добро, регистрирањето на страницата е прилично едноставно, но корисникот мора да ги исполни барањата на ресурсот за коцкање.

Бонус:100% до 800 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус за депозит до $800
Бонус за добредојде
Добијте бонус

платина игра сајт

Бонус за казино Platinum Play

Можете да најдете подарок за добредојде во која било установа за коцкање, а казиното Platinum Play не е исклучок. Но, понудата на страницата ќе биде малку поинаква. Така, на пример, наместо да обложуваат бонус средства со огромен мултипликатор, корисниците ќе можат да вртат кој било слотови со мал или без ризик. Првиот дел од бонусот е бонус од 1.000 евра и 50 бесплатни вртења.

Така, ако играчот направи депозит на еден од презентираните системи за плаќање, тој добива 100% бонус. Минималниот депозит е само 5 €, а самиот бонус нема никакви временски ограничувања. Благодарение на ова, сите почетници добиваат одличен почеток и можност да играат без значителен ризик. Сепак, на високите ролки можеби не им се допаѓа овој бонус, бидејќи не дозволува да ставате премногу високи влогови.

Подарок за добредојде за почетници

Кој може да добие? За новорегистрираните клиенти, бонусот се прикажува во форма на бонус и одреден број бесплатни вртења
Што дава? 100% и доплата до 1000€
Фактор x35, се користи за обложување на бонус средства
Минимален депозит За да добиете подарок за добредојде, треба да уплатите најмалку 5 евра
Услови Соодветен коефициент и обложување во наведеното време
Максимален облог е 10 евра

Бонус програма

На веб-страницата на казиното PlatinumPlay, коцкарите ќе најдат прилично развиена програма за лојалност. За да заработат специјални поени, тие ќе треба да се обложуваат на вистински пари, а потоа да ги заменат за кредити. Можете да заработите поени многу побрзо во автоматите, за разлика од класичните игри на маса.

platinumplaypromo

Исто така, постои систем за лојалност на четири нивоа:

 • Сребро – 2.500 поени;
 • Злато – 10.000 поени;
 • Платина – 25.000 поени;
 • Дијамант – 75.000 поени.

Како што напредувате низ нивоата, клиентите на казино ќе можат да добиваат подарежливи понуди. Така, на пример, за клиентите на златно ниво, достапна е можноста за редовни големи бонуси (вклучувајќи специјална роденденска понуда). За ВИП играчите има личен менаџер, ексклузивни видови на подароци, интересни патувања и покани за уникатни настани.

Сите играчи на Platinum Play можат да учествуваат на специјални турнири и да добијат, на пример, турнеја на Карибите. Покрај тоа, страницата нуди бесплатни вртења и различни опции за бонуси без депозит. Благодарение на што коцкарите ќе можат да играат со помал ризик. Исто така, на ресурсот за коцкање има уникатни промотивни кодови кои ви дозволуваат да добивате уникатни подароци, вртења и многу повеќе.

Регистрација и верификација

Постапката за регистрација на страницата е исклучително едноставна. За да го поминете, треба да завршите три последователни чекори и да го пополните прашалникот со потребните информации:

platinumplayreg

 1. Наведете ја земјата на живеење, вашето име, смислете силна комбинација на лозинка, поврзете ја вашата е-пошта и телефонскиот број.
 2. Внесете лични податоци: датум на раѓање, пол, јазик и изберете ја валутата на играта.
 3. Не заборавајте да ја вклучите адресата за наплата: регион, град, поштенски број, улица и број на куќа.

После тоа, корисникот мора да зачува информации за автоматско најавување, доколку е потребно, да се согласи со билтенот и, се разбира, да ја потврди неговата возраст. Исто така, вреди да се напомене дека за да ги повлечете средствата од платформата, ќе треба да поминете низ верификација, која се состои во испраќање на следните документи:

 • скенирање/фотографија на пасош или возачка дозвола;
 • извод од банка или сметка за комунални услуги (не постара од 6 месеци);
 • фотографија од пластична картичка или слика од екранот на електронски систем за плаќање.

Можеби ќе бидат потребни неколку дена за да се проверат документите, но обично администрацијата се обидува да го заврши што е можно побрзо. Дополнително, штом играчот ќе добие статус на идентификуван на Platinum Play, веднаш ќе може да ги повлече своите средства без никакви проблеми.

Мобилна верзија и апликација за казино Platinum Play

Онлајн казиното разви оптимизирана мобилна верзија и специјален софтвер за клиентите да можат да играат во секое погодно време. На пример, официјалниот ресурс поддржува такви оперативни системи како Android, iOS и Windows Phone, а исто така работи и на таблети и паметни телефони. Дури и старите модели на уреди ќе можат да се поврзат со онлајн-ресурсот без никакви проблеми, што дефинитивно може да се припише на предностите.

платина плејапк

За да преземете мобилен софтвер, само треба да отидете во официјалната продавница за уреди или тематски ресурс. Апликацијата не зазема многу простор и е погодна за екрани од сите големини. Сега играчите ќе можат да ги вртат своите омилени слотови, да ја користат бонус програмата, да комуницираат со техничка поддршка, па дури и да учествуваат на турнири на нивниот паметен телефон. Покрај тоа, програмата се ажурира автоматски, така што нема да треба да се грижите и постојано да ја барате најновата верзија.

Слот машини за казино

Casino Platinum Play се напојува со софтверот Microgaming и им нуди на своите играчи повеќе од 200 видови на забава од овој развивач. Порталот вклучи и други брендови, така што тука апсолутно секој може да најде нешто што е соодветно за него. Со цел да се направи навигацијата на страницата уште поудобна, сите модели на слот се поделени на следните јазичиња:

 • Препорачано – делот постави популарни позиции.
 • Слотовите се типични автомати за игри на среќа.
 • Казино во живо – игри со вистински крупиери.
 • Видео покер е голем избор на најпопуларната игра со карти во светот.
 • Прогресивна – јазичето содржи игри со акумулативен формат на џекпот.
 • Разно – други игри кои не се вклучени во ниту една од горенаведените позиции.
 • Вегас – забава во стилот на Вегас, има слот машини од различни производители.

platinumplayslots

За да пробате која било од игрите претставени бесплатно, секако мора да се регистрирате. И, благодарение на постојаното надополнување на каталогот на игри, корисниците секогаш ќе имаат голем број на нови производи.

Програмери на софтвер

Организацијата Microgaming соработува со казиното Platinum Play, така што ќе најдете многу модерни слотови на официјалната веб-страница. Инвеститорот се обидува да објавува нови игри на редовна основа и не заборава да ги поддржи старите, што може веднаш да се види дури и со голо око! Покрај тоа, софтверот Microgaming е популарен низ целиот свет и е во голема побарувачка и кај почетниците и кај професионалните коцкари.

Покрај оваа компанија, вреди да се истакнат компаниите NetEnt и Evolution Gaming кои издаваат уникатен софтвер на свој начин. На ресурсот се претставени и други програмери, за да ја дознаете целосната листа, само треба да отидете во соодветниот дел. Додека најавата за нов слот за игри може да се види директно на главната страница на установата за коцкање.

Казино во живо

Развивачот на игри во живо на PlatinumPlay не е никој друг туку Evolution Gaming, што веднаш зборува за квалитетот и уникатниот дизајн на сите слотови. Бидејќи, всушност, страницата развива игри во живо и на маса за голем број казина.

Помеѓу главните игри во делот во живо, можете да ги видите следните позиции: рулет, блек џек, покер со три карти, карипски обетка, холем, бакара, па дури и необично тркало за фаќање соништа. Откако ќе се одлучите за играта, веднаш ќе отидете во лобито на Evolution, каде се претставени уште повеќе функции и удобни контроли.

Предности и недостатоци на казиното

Оваа страница за коцкање е несомнено едно од најдобрите места за таква забава. Бидејќи вклучува доста атрактивни бонуси, бесплатни вртења, можност за освојување билети за крстарење и многу други интересни понуди. Од друга страна, обложувањето на некои бонуси може да биде доста тешко.

Покрај тоа, казиното Platinum Play има флексибилни системи за плаќање. Голем список на инструменти за депозит дефинитивно го привлекува вниманието на многу играчи. Едноставно кажано, во ова казино, коцкарите ќе најдат многу атрактивни награди, забавни времиња и навистина уникатно искуство.

Предности:

 • голем избор на слотови за игри;
 • ексклузивни и уникатни подароци;
 • мобилна верзија и апликација;
 • потврдена лиценца;
 • поддршка околу часовникот.

Недостатоците го вклучуваат фактот дека нема поддршка за криптовалути, некои платежни системи нема да бидат достапни во голем број земји и прекумерните барања за обложување на бонус средства. Исто така, некои корисници забележуваат недоволен број на добавувачи на софтвер.

Банкарство, депозит и повлекување

Со цел да ја направи играта што е можно поудобна за своите клиенти, администрацијата на казиното Platinum Play се погрижи за достапноста на голем број платежни инструменти. Така, достапни се следниве системи:

 • банкарски картички Visa, MasterCard, Maestro;
 • електронски системи NETeller, Entropay, Paysafe итн.;
 • банкарски трансфери.

платина плејбанкинг

За да повлечете средства од платформата, можете да ги користите истите методи, но најдобро е да направите депозит и повлекување користејќи го истиот систем. За да избегнете какви било проблеми во иднина. Исто така, вреди да се напомене дека некои методи поддржуваат само одредени валути, деталните информации треба да се разјаснат на веб-страницата.

Услуга за поддршка

Со цел да добијат брза и висококвалитетна помош за прашањето што се појавило, играчите имаат можност да побараат помош од специјалисти за поддршка преку разговор во живо или е-пошта. Онлајн казиното Platinum Play се обидува да им обезбеди на своите клиенти поддршка 24/7 и работи на неколку популарни јазици. Исто така, постои посебен дел за ЧПП што дава одговори на најчесто поставуваните прашања од играчите.

Без оглед на тоа кој од предложените методи ги користите, експертите се загарантирани да спроведат детални консултации и да помогнат да се справите со одреден проблем. Онлајн казиното исто така ги одржува своите страници на социјалните мрежи како што се Твитер и Фејсбук. Онаму каде што корисниците можат да комуницираат со други играчи, претплатете се на страницата на коцкарската установа и секогаш бидете свесни за нејзините вести.

Јазици

Официјалната страница Play Platinum е достапна за играње на германски, шпански, холандски, грчки, француски, италијански, англиски и португалски. Така, казиното е фокусирано главно на европските земји, а воопшто не е достапно за Америка.

Валути

Веб-страницата на казиното поддржува неколку популарни светски валути. Меѓу кои: американски долари, австралиски и канадски долари, британски фунти стерлинг и неколку други парични единици. Што треба да биде доволно за удобно и сигурно искуство со игри.

Лиценца

Сите податоци за корисниците на казиното се чуваат строго доверливи и не се пренесуваат на трети страни. Како безбедносен систем, се користи специјална технологија за шифрирање наречена Secure Socket Layer (SSL). Слични безбедносни системи се користат во различни банкарски институции, што помага да се складираат податоците со висок степен на доверливост. Независната организација Ecogra периодично го прегледува квалитетот на порталот за игри Play Platinum.

Добиените резултати можете да ги најдете и на веб-страницата на компанијата и на официјалната страница на казиното. Додека чесноста и доверливоста на платформата се потврдени со актуелната лиценца на Малта. Соодветниот документ се наоѓа на веб-страницата на казиното, која служи како гарант за висококвалитетен софтвер и стабилни исплати.

Главните параметри на Play Platinum

Официјален ресурс https://www.platinumplaycasino.com/
Лиценца Малта
Година на основање 2004 година
Сопственик Digimedia Limited
Депозит/повлекување Visa, MasterCard, Maestro, NETeller, Entropay, Paysafe, банкарски трансфери.
Минимален депозит Од 5 €
Мобилна верзија Поддржува мобилни уреди базирани на оперативни системи Android и iOS, слични на можностите на главниот сајт.
Поддршка Работи 24/7, одговара преку е-пошта и онлајн разговор.
Видови игри Избрани, слотови, игри во живо, видео покер, слотови во стилот на Вегас, итн.
Валути американски долари, австралиски и канадски долари, евра, британска фунта стерлинг и некои други парични единици.
Јазици Германски, шпански, холандски, грчки, француски, италијански, англиски и португалски.
Подарок за добредојде Им овозможува на почетниците да добијат прилично дарежлива награда веднаш по регистрацијата, во форма на одреден бонус за депозит и бесплатни вртења.
Предности Ексклузивно лиценциран софтвер, голем избор на ексклузивни подароци, одговорна поддршка, висококвалитетна мобилна верзија.
Регистрација Пополнување на краток прашалник со лични податоци, потврда на пошта и телефон.
Верификација Обезбедување листа на лични документи.
Провајдери на софтвер NetEnt, Evolution Gaming, Endorphina, Microgaming, Playtech, Quickspin и други.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното PlayPlatinum е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да поминете верификација, треба да испратите фотографија / скенирање: пасош, возачка дозвола, извод од банка, сметка за комунални услуги или слика од екранот на платниот инструмент. Редоследот на документите се бара строго индивидуално.
Барања за бонус и обложување
Може да добиете бонус во Play Platinum само откако играчот ќе ја надополни сметката, ќе игра одредена игра или ќе учествува во промоцијата. Обложувањето се врши со наведениот множител и термини. Облозите имаат и одреден максимум и минимум, кои може да се најдат директно во текот на играта.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, можете да играте бесплатно, но прво ќе треба да се регистрирате на официјалната платформа. Потоа стартувајте го уредот во демо-режим и уживајте во играта.
Дали казиното PlayPlatinum е пријателско за мобилни телефони?
Администрацијата на казиното разви специјална мобилна верзија. За да се префрлите на него, само треба да го внесете прелистувачот од вашиот паметен телефон или да преземете посебна апликација од сигурен извор.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Пред сè, времето за повлекување ќе зависи од инструментот за плаќање. Така, на пример, за електронски паричници тоа е 1-2 дена, за банкарски картички 3-4 дена, а средствата може да не се кредитираат толку брзо на банкарска сметка.