Midas Golden Touch

Играта Мидас Златен допир одамна ја сакаа многумина. Таа излезе на 10 април 2019 година, но успеа да стане една од најпопуларните. Уредот за игри вклучува одлична игра и пријатна графика. Секој може да ја игра играта бесплатно користејќи демо-режим. Подолу, ќе ви кажеме повеќе за тоа што е Midas Golden Touch и што се за inуби оваа игра во ова.

 

Можете да ја играте слот машината Тандеркик во онлајн казино pokerstars.

Тандеркик

Опис на машината за слот за златниот допир Мидас

Уредот за игри со златен допир Мидас се заснова на грчкиот мит и трагичниот живот на кралот Мидас. Исто како и кралот на Фригија, Мидас е опседнат со богатство и луксуз. Тој сака сметка и сака сè што допира за да се претвори во злато. На крајот, оваа желба се оствари. Точно, кога ја прегрна својата ќерка, таа исто така се претвори во злато. Тогаш кралот сфати дека неговиот подарок е всушност проклетство.

За корисникот Мидас Златен допир, најважната работа – Ова не е значењето на играта, туку желбата да се добијат што е можно повеќе пари. Покрај тоа, слот-машината дава можност да го сруши џек-сек во износ од еден милион долари. Може да имате корист и од бесплатни ротации и џокер со мултипликатор. Овој симбол ќе го зголеми корисникот што победи на X32 на секоја ротација.

Функција на златен допир на Мидас

Машината за слот за златни допир Мидас е прилично привлечна и во голема мерка ги надминува своите конкуренти. Иако друг не може да се очекува од толку позната компанија за развивачи. Креаторите на играта не експериментираат со стилот на украсување на слотови, туку се придржуваат до веќе избраната насока. Така, корисникот влегува во веќе познато опкружување и знае што го чека.

Бонус круг на златен допир на Мидас

Секој корисник што го прочита митот за кралот Мидас веднаш ќе разбере дека симболот на кралот Мидас е џокер. Тој е во состојба да ги замени сите симболи освен Скатер. Играчот исто така може да има корист, зголемувајќи ја вредноста на мултипликаторот, во зависност од тоа колку диви карактери ќе бидат вклучени во победничката комбинација. Сето ова изгледа како што следува:

 1. «Диви” Симболот ја зголемува вредноста на вашиот мултипликатор на x2;
 2. «Диви» Симболите ја зголемуваат вредноста на вашиот мултипликатор на x4;
 3. «Диви» Симболите ја зголемуваат вредноста на вашиот мултипликатор на x8;
 4. «Диви» Симболите ја зголемуваат вредноста на вашиот мултипликатор на X16;
 5. «Диви» Симболите ја зголемуваат вредноста на вашиот мултипликатор на x32.

Функционалноста на апаратот за игри на златниот допир Мидас

Дизајнерите работеа напорно на дизајнот на машината за игри со златен допир Мидас. Слотот има светли нијанси. Следниве бои се вклучени во шемата за бои:

 • Злато;
 • Жолта;
 • Портокал;
 • Сина;
 • Сина;
 • Зелена;
 • Виолетова.

Невозможно е да се помине покрај интерфејсот. Полето за играње се наоѓа во центарот на екранот. Контролниот панел се наоѓа на дното на уредот.

Стандардните копчиња вклучуваат:

 • Готовина – ја покажува состојбата на сметката;
 • Вкупна победа – ја демонстрира големината на добивките;
 • Обложување – ја регулира големината на стапката;
 • Линија – Го поставува бројот на активни линии.

На контролниот панел е копче за лансирање едноставни и автоматски ротации. Звучни поставки, графика и транзиција кон главното мени се наоѓаат лево. Во второто, можете да се запознаете со правилата на играта и табелата на плаќања.

Како да се игра златен допир на Мидас

Можете да играте слот за златен допир Midas од компјутер, лаптоп, таблет или мобилен телефон. Уредот за игри е прилагоден на големината на екранот, што е доста погодно. За да започне да игра за вистински пари, корисникот мора да го стори следново:

 • Отворете ја официјалната веб -страница за казино на која има слот за златен допир на Мидас;
 • Регистрација и овластување за поминување;
 • Надополнете ја сметката за игра;
 • Отвори слот;
 • Извршете ја машината.

Не заборавајте на демо верзиите. Таа ќе ви помогне да се навикнете на играта и да не изгубите свои пари.

Тандеркик

Симболи на гејмерот на златни допири на Мидас

Играта Midas Golden Touch не би била толку интересна ако не и за бројни специјални ликови. Особено внимание треба да се посвети на сликите наведени подолу:

 1. Див симбол. Презентирани од рацете на кралот. За време на загубата, ги менува другите симболи и ги зголемува мултипликаторот на добивки;
 2. Цар Мидас – Ова е најплатениот симбол. Неговиот мултипликатор достигнува x75;
 3. Скатер. Симболот изгледа како камена зграда со колони и златна врата. За време на загубата, активира бонус игра.

Корисниците треба да обрнат посебно внимание на овие симболи, бидејќи тие тие помагаат да ги зголемат добивките неколку пати.

РТП гејмер Мидас Златен допир

Машината за слот за златниот допир Midas се карактеризира со високи стапки на RTP – 97.5%. Благодарение на ова, играта се здоби со таква популарност. Многу играчи веќе успеаја да добијат голема победа, а некој мора да доживее среќа. Во секој случај, Midas Golden Touch овозможува да се добие голема сума пари без да замине од дома.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари