Luxury Life

Дизајнот на слот -машината е направен во златни бои, во комбинација со виолетови цвеќиња. Здружението веднаш се појавува со луксузен живот и незабележително богатство. Структурата на слотот е класична – Пет тапани и 20 наградни линии. Елементи на луксуз, во форма на приватни авиони, шик јахти, скапи часови и шик автомобили честопати ќе се појавуваат на екранот.

Кога на екранот се појавуваат најмалку три знаци на распрскувачи, системот ќе собере 20 бесплатни вртења. Играта ќе биде пренесена во друг режим и општата позадина ќе се промени – Неверојатен пентхаус со прекрасен поглед на современиот град. Класичните симболи ќе бидат заменети со искинати сметки. Неопходно е да се нокаутираат две половини, што ќе доведе до обединување на сметките, но уште поважно – Облогот ќе се размножува според вредноста прикажана на сликата.

Можете да ја играте слот машината Ендорфина во онлајн казино Onexbet.

Опис на слот машина

Луксузниот живот се однесува на динамични видео слотови, што е совршено оптимизирано за компјутери и мобилни уреди. Главните технички параметри ги вклучуваат следниве карактеристики.

Опции

Опис

датум на издавање

Зима 2019 година

Жанр

Луксуз и богатство

Максимална стапка

200 евра

Нестабилност

Просек

Бројот на наградни линии

дваесет

Бонуси

ФРИСПИНИ, множители

Коефициент на РТП

96%

Функционалноста на играта

Слот машината се состои од пет тапани и 20 наградни линии. За секој ќе може да се обложи од еден цент до едно евро. Програмерите создадоа уникатен производ со специјални симболи со уникатна механика, додадена турнеја со ризик и бесплатни грбови во рундата за бонуси.

Ризикот е воведен и од рундата за ризик што предлага да се зголеми големината на стапката во x2. Потребно е само да се избере една од четирите картички, кои треба да бидат повисоки во номинална вредност од онаа на дилерот. Загубата ќе донесе пишување на последната победа, а играта ќе биде пренесена на главниот екран.

Ендорфина

Главни функции:

  • Можност за исклучување на звукот;
  • Игра на цел екран;
  • Сертификат со табелата за плаќање и карактеристиките на специјалните знаци;
  • Забрзан режим;
  • Копчиња за избор на облог и број на наградни линии;
  • Ризик втора по секоја успешна ротација.

Ниво на бонус заслужува посебно внимание – 20 фризури и различни облози на облози.

Бонус круг во луксузен живот

Кога на екранот ќе се појават најмалку три карактери со распрскувачи, ова ќе лансира рунда со Фрисинс. Промената на облогот нема да успее повеќе. Вредно е да се сфати стратегијата сериозно и често да се менува големината на стапката со цел да се сруши максималниот џекпот над 20 фризури. Главната разлика помеѓу нивото на бонус – Не се појавуваат стандардни знаци на екранот, но искинати сметки.

Може да добиете исплата само кога банкнотите се контактираат едни со други и се обединуваат. Ова ќе донесе солидна победа, што зависи од вредноста на сметката. Недостаток на круг – Нема да биде можно да се заработат повторени грбови. Иако 20 бесплатни ротации се доволни за значително зголемување на банкарството. Сето тоа зависи од почетната стапка.

Функции на слот машина

Видеата не се импресионирани од симболи, особено искусни коцкари. Сет на слики стандард за темата луксуз и богатство – Прекрасна јахта, спортски автомобил, Голден Ролекс. Од посебна вредност се посебни знаци со уникатни функции.

Задачата на дивиот знак е да ги замени непотребните слики за да формираат комбинација на награди. Ако падне на која било линија, ова ќе донесе дополнителна исплата со висок коефициент. Ако симболот помага да се создаде победничка секвенца, системот автоматски ја зголемува големината на победата во x2.

Ендорфина

Распрскувачот е прикажан во форма на паричен куфер. Неговиот изглед исто така гарантира солидна исплата, но симболот не е врзан за наградните линии. Главниот услов за примање пари – Најмалку два знака. Кога ќе се појават три слики на екранот, ќе започне бонус круг, а системот ќе собере 20 бесплатни ротации.

Како да играш

Играта не е многу различна кога се споредува со другите производи на Ендорфина.Излезе самостојно да ја постави големината на стапката, да ја вклучи забрзаната режим и да започне турнеја со ризик. Можете да ги започнете тапаните самостојно и да ги запрете во секое време.

Десниот горен агол според класиците е даден на разни поставки. Willе биде можно да се прошири видео -слотот на целиот екран, да се исклучи звукот и да се отвори сертификат со детална табела на плаќања. Статистиката е претставена, дозволено е да се преведе интерфејсот на различни јазици и да се постават графики самостојно.

Симболи на луксузен животен слот машина

Слот машината има 11 стандардни слики и две специјални икони. За загуба од две слики, се гарантира исплата, чија количина зависи од стапката на стапката. Табелата подолу ги прикажува коефициентите од пресметката дека сите 20 наградни линии се активни, а стапката е еден центар.

Симболи

X3

X4

X5

Јахти/чартер авиони

25

125

750

Суперarвезда

дваесет

100

400

Ролекс/Шампањ

Петнаесет

75

250

Карактеристики на картички J, Q, 10, 9

5

25

100

Карактеристики на картички К, А

десет

Педесет

125

Случај со долари (распрскувач)

100

400

10.000

Диви (диви)

250

2 500

9000

За случај со Бакс, чартер авион и јахта можете да добиете исплата кога ќе се формира низа од две слики. Сите други знаци работат на стандарден начин – Добивките се загарантирани од комбинација на три слики.

Слот машина RTP

И покрај шик дизајнот и графики со висок квалитет, слот -машината има едноставна контрола и разбирлив интерфејс. Презентиран е интересен бонус круг со бесплатни грбови. Специјални икони со интересни функции честопати ќе се појавуваат на екранот, но поважно – Високи фактори. Инвеститорот инсталира коефициент на враќање од 96%.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари