Lucky Clover

Детелина со функција за замена, прогресивни џекпот и големи добивки се претставени во слот машината Лаки Детелина од Isoftbet. Слотот има три класични тапани. Се разликува со пријатна графика, удобен интерфејс и високо враќање. Како бонус, се нудат диви диви и касети на парични награди.

Опис на слот машина

Слозиот на среќната детелина куќи 3 тапани со три реда на ликови. Комбинациите на награди се собираат од истите слики што паѓаат на 5 активни линии. Нестабилноста и повлекувањето се воспоставуваат на просечно ниво. Добивките се издаваат од коефициентите што ја размножуваат стапката.

Можете да играте слот машина Isoftbet во онлајн казино casumo.

Карактеристики

Опис

Опсег на облози

0.25 – 25 монети

Максималната награда

X1000

Големината на машината

3*3

Наградни патеки

5 (секогаш активен)

Нивото на нестабилноста

Просек

Конфигуриран поврат

95.56%

Бонуси

Има

Множители

Петнаесет – 1.000

Функционалноста на играта

Интерфејсот Среќа Детелина се состои од бројни клучеви. Сите тие имаат стандарден дизајн, како и во другите слотови на Isoftbet. Со нивна помош, играчите добиваат пристап до следната функционалност:

 • Вклучување/исклучување на звукот;
 • Историја на облози и добивки;
 • Автоматски поставки (разни модификации, јазик, приказ, итн.Д.);
 • Табела за плаќање;
 • Лансирање на тапани;
 • Автоматска верзија;
 • Избор на облог;
 • режим на цел екран.

Функционалноста е широка и обезбедува удобна игра.

Бонус круг во Лаки Детелина

Како бонус, среќната детелина нуди изграден џекпот со прогресивна вредност. Се зголемува со направените облози. Се игра автоматски кога ќе испаднат три дијаманти. Колку е поголема личната вредност, толку е поголем процентот на акумулираната сума што ја добива играчот.

Друга среќна функција на слот за детелина е поврзана со детелина. Ако зафаќа цел тапан, тогаш е обдарен со функција на диви. Поради ова, може да ги замени сите платени карактери и да ги размножи своите добивки за 2 пати. И ако сите тапани го земаат Кловер, тогаш се доделува плаќање со три времиња од сите собрани комбинации.

Како да играш

Среќната детелина има поедноставена контрола. Целата игра се сведува на тапани за движење и собирање на наградни комбинации. Постојните бонуси се активираат и работат автоматски.

Тапаните се лансираат со притискање на празнина или централно копче со слика на стрела. Можете да ја промените големината на стапката во специјално мени отворено од куп монети. Автоматскиот режим се прилагодува преку копчето «Стрели со триаголник».

Ликовите со слот машини со среќа

Среќната детелина претставува цел сет на карактери што се наоѓаат во многу класични машини. Тие добија разни облози за множители издадени од наградни комбинации. Некои слики се обдарени со функции на бонус:

 1. Знаци на бар. Симболот има три сорти (единечни, двојни и тројни). Секој може да формира свои комбинации со добивки на 25/50/100 облози. И ако испадне еден симбол од сите типови, тогаш се издава мултипликаторот x15.
 2. Седум. Постојат три повеќебојни седум (сина, бела и зелена). Тие создаваат свои комбинации на наградните начини и даваат добивки од 200 до 400 облози.
 3. Детелина. Редок симбол со множител X1000. Тој исто така активира функција за бонус со мултипликатор.
 4. Дијамант. Го активира изградениот џекпот.

Комбинациите се формираат само на платени начини и можат да се состојат од 3 идентични карактери. Детелина, обдарена со дива функција помага во нивното создавање.

Слот машина RTP

Слотите на isoftbet се познати по нивното високо враќање. Коефициентот на среќната детелина РТП е – 95.56%. Многу добра важност, обезбедувајќи можност да влезе во плус и да добие големи добивки.

Поставките на набудуваниот слот укажуваат дека најчесто плаќа за инвестиции на средни растојанија (300 – 500 вртења). Затоа, препорачуваме да се фокусираме на овој број на рунди. И ако сакате да го скршите џекпотот, ќе мора да играте уште повеќе ротации.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари