Lovely Lady Deluxe

Фановите на класиците ќе ја ценат прекрасната дама Делукс слот машина со концизен дизајн. Неговите нови казина се користат за да ги надополнат нивните колекции. Инвеститорот е компанија «Аматски». Датум на објавување – 18 февруари 2021 година. Акумулациите и амајлиите се избираат како главна тема, но номиналниот номинален картон најчесто се прикажува на тапаните.

РТП (теоретски поврат) – 96%. Можете да играте на нашата страница бесплатно во прекрасната дама Делукс за да се запознаете со правилата и зачестеноста на губење на успешни комбинации. За облози за пари, побарајте докажани казина со брзи плаќања. Постојат институции за играње cryptocurrency, тие можат да се најдат со соодветно барање во прелистувачот.

Опис на слот машина

Заплетот е поврзан со заштедите и предметите што се користат уште од античко време за да привлечат среќа. Воведното видео и тематската слика на екранот не се користат. Постои 3Д анимација, кога ќе испадне профитабилна комбинација, иконите вклучени во ИТ се менуваат и се зголемуваат во големината.

Можете да играте онлајн слот машина за казино 1win.

Покрај 5 тапани, има десет фиксни линии на главното поле. Минималната граница на вкупниот облог е десет монети, максимум три илјади. Наместо акумулативен џекпот, се користи фиксна победа. Најголемиот е пресметан кога ќе испадне постарата комбинација.

Функционалноста на играта

Овде се користат сите исти пет тапани и десет постојани линии што се во сите прекрасни дамини случувања. За да создадете комбинација, ќе треба да засадите од левата страна од три до пет идентични икони. Опсегот на стапка е мал од 0.1 до 10 долари.

За жал, аматичкиот провајдер не укажува на вакви важни карактеристики како индикаторот за РТП и нестабилноста. Без познавање на овие податоци, невозможно е да се зборува за профитабилноста и однесувањето на слотот. Задоволен сум што автоматската машина е во состојба да плати до 45 илјади тековни цени. Таквата награда е доволна за да се покријат ризикот на кое било ниво на дисперзија.

Традиционално, убава волшебничка ја извршува опцијата на див симбол. Овој знак ги заменува сите обични елементи, а исто така носи најголеми награди.

Разгледајте ја функционалноста на бонусот на прекрасната дама Делукс машина за игри:

Еден. Двојни плаќања. Ако дивиот симбол е вклучен во формирањето на комбинација, тогаш добивките се удвоени. Вреди да се размисли, тогаш ова не функционира ако синџирот на награди е создаден само од okокерс;

2. Игра во ризик. Постои познат ризик, во кој можете да ја помножите последната награда за x2 или x4 за погодување на бојата или костумот на картичката. Ако одговорите правилно, ќе има можност повторно да искористите шанса, но вреди да се даде погрешен одговор како се откажува целата исплата во играта за ризик;

3. Бесплатни ротации. Слетувањето на три кашеста маса (магична топка) носи 15 бесплатни свитоци, за време на кои ќе се зголемат сите награди три пати. Функцијата може да се одмори со слетување од три до пет отпадоци.

Бонус круг на прекрасна дама лукс

Кога три или повеќе симболи на распрскувачот паѓаат на тапаните во исто време, на играчот му се даваат 15 бесплатни ротации. Сите плаќања добиени во текот на целата функција се зголемуваат три пати. Ако во моментот на рундата три или повеќе распрскувачи падне повторно, се активираат 15 дополнителни фризури. Штом ќе се играат, рундата ќе заврши.

По каква било комбинација на награди, постои шанса да се удвои исплатата за тоа користејќи го копчето «Коцка». За да ја зголемите наградата за последниот спин на x2, треба да ја погодите бојата на затворената картичка. За да се добие награда со мулти -либера од x4, играчот треба да го избере вистинскиот костум од истата картичка. Со неточни обиди, исплатата е откажана и главниот режим е лансиран и лансиран.

За да го играте онлајн слотот Прекрасна дама Делукс за пари, треба да создадете лична сметка во онлајн казино игра Фортуна и да го надополнувате билансот. На официјалната веб -страница има демо верзија со бесплатна ротација на тапани, која ви овозможува да ги дознаете правилата и да ги процените функциите на слот машини без ризик.

Како да играш

Сите активности се изведуваат со употреба на копчиња под полето за игра. Со притискање на плус и минус, количината се прилагодува на уделот. Со кликнување на двојна стрела, се активира рачно лансирање на тапани, вклучено «Автоплеј» -Автоматско. Прашалник се користи за отворање на табелата за плаќање.

Прекрасната дама Делукс игра е дури и јасна за почетниците. Тапаните се лансираат по регулирање на стапката, резултатот зависи од вградениот GSC. Се плаќаат комбинации, кои се состојат од три, четири или пет слики од ист тип. На пример, деноминации со картички, потковица, свињи банки, слики од детелина од четири лисја, летачки агарик, Божји крави.

Девојче (дива) е во состојба да ги замени загубите на слики. Плаќањата за неговите портрети се пресметуваат со најголем коефициент. Топката (распрскувач) се плаќа без упатување на вклучените линии. Исто така се користи за активирање на 15 фризури.

Прекрасна дама лукс слот машина карактери

Кога симболите од ист тип паѓаат на линијата на плаќања, започнувајќи со екстремно левиот тапан, се формираат наградни комбинации. Сите знаци се плаќаат од три до пет, освен за диви, Божја крава, печурка и девет – тие даваат плаќања од два до пет:

  • Божја крава и печурка – од 20 до 7.500 долари;
  • Piggy Bank – од 200 до 4.000 американски долари;
  • Детелина и потковица – од 150 до 2500 долари;
  • А, К – од 100 до 1250 долари;
  • П, Ј, 10 – од 50 долари до 1.000 американски долари;
  • 9 – од 20 до 1.000 долари.

Машината има специјални симболи со посебни функции:

  • Девојка – дива, заменувајќи ги сите знаци освен Скатер и ги удвојува добивките во комбинации во кои учествува. Од два до пет вакви лика даваат од 100 до 90 илјади долари;
  • Волшебна топка – распрскувач што ги активира фризурите. 2-5 ваквите знаци носат од 200 до 50 илјади долари;
  • Главниот лик е шармантна девојка. Неговиот портрет се разликува одеднаш со две својства: ги удвојува добивките за дополнети комбинации и ги заменува сите икони, освен за Скатер.

Корисниците кои одлучуваат да ја играат слот за прекрасна дама преку Интернет, исто така, очекуваат бесплатни ротации со троен мултипликатор на награди и главен ризик, во кој можете да ги зголемите плаќањата за два и четири пати.

Табела за плаќања:

Симболи

2

3

четири

5

9

2

5

25

100

10, Ј, П

5

25

100

К, а

Петнаесет

75

250

Детелина и потковица

Петнаесет

75

250

Свиња

дваесет

100

400

Антамин и инсект

2

25

125

750

Млада жена

десет

250

2500

9000

Топка

дваесет

Педесет

200

5000

Слот машина RTP

РТП на оваа машина е 95%. Ова е прилично добар резултат, кој им овозможува на играчите да бидат сигурни дека победникот нема да се присили да чекаат.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари