Four Divine Beasts

Ако сакате да дознаете повеќе за кинеската митологија, започнете ги четирите слот машина на божествени beверови од провајдерот Хабанеро. Специјалисти како главни ликови избраа четири митолошки суштества. Ова е бел тигар, азурен змеј, црвена птица, црна желка. Изборот е направен случајно: овие суштества имаат мега способности што можат да го променат светот. Сега секој што ќе лансира слот во бесплатен или нормален режим може да биде убеден во ова. Освојувањето на богатството ќе биде придружено со оригинални игра, нестандардни бонуси и дарежливи награди.

Можете да ја играте слот машината Хабанеро во онлајн казино Боб.

Опис на слот машина

Главните ликови ги исполнуваат хероите во ќелиите на полето за игра. За разлика од другите, овие икони заземаат две позиции. Обичните карактери ги надополнуваат посебните елементи. Благодарение на спектакуларната графика, тематски дизајн со совршено избрана музичка патека, играјте четири божествени beверови од првите секунди.

Во долниот дел на слотот има панел за поставки, што не се разликува од поголемиот дел од развојот на провајдерот. Играчите можат да постават поставки, да се запознаат со правилата користејќи ги соодветните клучеви. Интуитивните икони ви овозможуваат брзо да се навикнете на новодојденците да започнат со освојување на кинеската астрологија. Обичните грбови се надополнуваат со наградни рунди со фризури и дарежливи можности.

Функционалноста на играта

Секој може да се запознае со функциите на играта во првата фаза за да добие награди што е можно повеќе, знаејќи ги карактеристиките на слотот. Симболите ќе паднат на пет тапани и ќе формираат победнички комбинации по 243 реда. Таквата опрема ги зголемува шансите за големи победи.

Синџирите се формираат од три или повеќе идентични слики. Тие можат да надополнат посебен симбол, прилагодувајќи се на иконата неопходна за победи. Добивките се пресметуваат по стапката помножена со коефициентот од x5 до x500. Функционалноста ви овозможува да ги разликувате шансите за победа со поставени вредности. Исто така, играчот може да работи рунди за да ги менува стапките секој пат, или автоматско. Во вториот случај, можно е да се постават до 500 ротации.

Во долниот дел, прозорците со рамнотежа, се презентираат големината на стапката. Постои опција за поставки за регулирање на звукот, режимот на брзина и другите функции за организирање на удобен процес на игра.

Бонус круг во четири божествени beверови

Играта содржи два специјални карактери — Вајлд и Скатер. Првата слика со соодветниот натпис ќе ги замени другите елементи и ќе формира свои ланци. Во улогата на диви, јин-јанг акти, што служи за лансирање на фрејспенс. Скатер паѓа на сите тапани, освен првите, активирајќи ја рундата за бонуси, во зависност од сликата што падна во првата колона.

Фрисинците со паднати животни на првиот тапан се разликуваат со следниве карактеристики:

  1. Дрвото што се појави на првите три тапани се проширува во целата колона и ќе ги изврши функциите на Валда.
  2. Вториот или третиот тапан ќе наполни топка од топка, проширувајќи се во која било насока за 6 позиции и ќе ги извршува функциите на дивината.
  3. Два штитови се појавуваат пред слободни грбови што се движат за време на игрите на ќелиите на тапаните.
  4. На вториот и третиот тапан, сфера паѓа, проширувајќи се на неколку позиции десно. Паралелно, сликата ја игра улогата на див симбол.

Серијата Фрипсин се состои од седум бесплатни ротации. Во процесот, може да започне одговорот на една од горенаведените награди. Стапката не се менува сè до крајот на ждрепките, рундите поминуваат на штета на казиното. Прогресивни џекпот и играње ризици во слот машината недостасуваат. Секој играч може да добие фиксен џекпот кога оригиналната серија Frispin почнува да започнува.

Како да играш

Можете да играте слот со кој било гаџет и пристап до Интернет. Правилата се прикажани во различни јазични верзии за удобно запознавање на корисниците од сите региони. Облозите се прифаќаат во количина од 30 повеќекратни, цената на монетите варира од 0.01 до 20.

Наградата за награди е можно на 243 начини, додека барем е неопходно да се соберат 3 икони, почнувајќи од левиот тапан. Максималните добивки навистина можат да се добијат со прицврстување на највисоките вредности рачно или клуч со сликата на стрела и монети.

Ликови на говорна машина четири божествени beверови

Ликовите на четири божествени beверови слот машина се состојат од класични слики во форма на номинална картичка. Симболиката е надополнета со свети животни со највисоки коефициенти на наградата. Највисок фактор во играта е x500. Играчите ќе можат да добијат најмногу множители кога ќе соберат ланци од пет слики.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 96.6%, просечна нестабилност. Профитабилни рунди се обезбедени заради широк опсег на стапки, серија фризури, високи коефициенти во обичните рунди.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари