Erik the Red

Светот на коцкање ви овозможува да одите на фасцинантно патување во кое било погодно време. Опуштете се на давателот на игри нуди да ја смените реалноста, да пливате на бродот. За да го направите ова, само треба да го извршите црвениот слот Ерик на Интернет од кој било уред. Компанијата ќе биде главниот лик Ерик Ред и неговата сакана Хелга. Хероите патуваат во потрага по нов манастир, така што задачата на секој корисник: да им помогне во тежок бизнис. На патот ќе има пречки што ќе додадат погон и јачина. Ако имате среќа, ликовите ќе ја најдат посакуваната куќа, а играчите ќе станат сопственици на голема награда во износ од 10.000 монети.

Опис на слот машина

Слот е дизајниран во стил на цртан филм, заплетот го открива животот на Викинзите и нивните преференции. Веднаш по лансирањето, ќе започне приказна, каде провајдерот покажува како главниот лик со неговата сопруга оди на фасцинантно патување низ морето отворени простори. Играта ја надополнува соодветната тема на музичка придружба, така што морето море се дава на сите.

Опуштете се со игри
 

Тапаните за игри се претставени во форма на брод со црвени едра, средства за пливање лебдат на страните како придружен тим. Во долниот дел, играчот ќе ги види клучевите за поставки што не се разликуваат од вообичаениот формат на овој развивач. Обичните рунди со плаќања за симболи ќе бидат придружени со бонуси. Нема ризици од ризици, но сосема е можно да се излезе победникот со дарежливи награди дури и во обични грбови.

Функционалноста на играта

Постојат 15 клетки на пет тапани каде ќе се појават тематски икони. Кога формирате комбинации од лево кон десно, сликите ќе донесат дарежливи множители. Наградите се кредитираат на 20 реда, кои секогаш се активни. Штом ќе заврши рундата, се сумираат победничките пресметки. Кога формирате комбинација во една лента, се брои најголемата опција.

Дури и почетник ќе се справи со контролниот панел за неколку минути. Ви овозможува да организирате игра во удобен формат, да го поставите нивото на звук, квалитетот на репродукцијата, другите опции. Започнување на тапаните, навистина изберете ги грбот во вообичаена, автоматска или забрзана форма. За да се запознаете со правилата без ризици, се предлага демо верзија со зачувување на правилата, опциите и можностите.

Во долниот дел од слотот, играчот може да ја види вредноста на погодената стапка, рамнотежа за постојано контрола на рунди.

Можете да ја играте машината за слот за игри Relax во онлајн казино vivaro bet.

Бонус круг во Ерик Црвениот

Сорското патување ќе биде нереално возбудливо, благодарение на следниве функции на бонус:

 • Мистерија за мистерија — случајно избира елемент што го проширува целиот тапан. Така, шансите значително да се соберат што е можно повеќе ланци.
 • ФРИСПИНИ — Снегулката лансира серија од осум бесплатни ротации. Дополнително губење на распрскувачките карактери ги активираат дивите карактери, како и дури и тапани со фиксирање на едно место.

Улогата на Вајлд во слот машината се изведува со слика со слика на меч. Може да формира свои победнички ланци, да се прошири на тапани, прилагодувајќи се на посакуваниот елемент.

Како да играш

Играта секогаш започнува со избор на сигурен казино. Слотот е дизајниран исклучиво за страниците, така што нема да биде можно да се преземе одделно. Со избирање на игра во лобито, можете да ја извршите од кој било уред. Мобилната верзија работи одлично, благодарение на развојот на иновативна HTML5 технологија.

Опуштете се со игри

Има доволно за да ја конфигурирате играта:

 1. Се однесуваат на правилата и табелата на плаќања
 2. Ставете облози во количина од 0.1 до 100 монети

После тоа, играчот лансира тапани и очекува резултат на грбот. Во нормален режим, после секоја рунда има можност да се сменат облозите. Автоматските тури вклучуваат започнување на игра со одреден број вртења, кои корисникот го одредува независно: од 10 до 1000 ротации. Не заборавајте на ризиците, па затоа е важно да се утврди границата. Во случај на надминување, играта може да се запре во секое време.

Доколку се започнат функциите на бонус, стапките остануваат, според вредностите од претходната рунда. Во овој случај, играта се одвива на штета на казиното.

Симболи на Ерик Црвената слот машина

Ликовите на слот машината се целосно во согласност со темата. Ковезирање во ланци од пет слики, играчите ќе ги добијат следниве фактори:

 • Синиот штит — 50 монети
 • Зелен штит — 60 монети
 • Црвен штит — 80 монети
 • Рог — 100 монети
 • секира — 120 монети
 • Златен меч — 150 монети
 • Хелга —250 монети
 • Ерик — 400 монети

Главниот лик има функција на експанзија. Мечот со максимална случајност ќе го надополни рамнотежата на играчот за 500 монети. Ако синџирите изнесуваат три или четири икони, наградите ќе бидат помалку. Играчот може детално да се запознае со сите можности со отворање на табелата за исплата.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 95.95%. Нестабилност — Просек. Индикаторите само ја потврдуваат профитабилноста.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари