Преглед на ерменското казино Vivaro (Vbet) 2023 година

Vivaro е ерменско казино основано во 2003 година од Vivaro Betting LLC. Веб-страницата нуди спортско обложување, автомати за игри на среќа, покер и друга забава за коцкање. Букмејкерот великодушно ги наградува активните корисници. И им дава различни награди од институцијата. Казиното има и шарен интерфејс, едноставна навигација и искреност. Добивките ги гарантираат основачите на канцеларијата. А во случај на загуба, тие се обврзуваат да му ги вратат парите на играчот. Можете да играте Vivaro и од компјутер и од телефон.

Promo Code: WRLDCSN777
25 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Регистрирање во Vivaro

 • Пред да играте во казино, треба да се регистрирате. Создавањето профил ги отвора следните можности:
 • облози со вистински пари;
 • поддршка;
 • комуникација со други играчи;
 • бонуси од институцијата;
 • надополнување на паричникот и повлекување на добивките.

vbet-регистрација

Ако не се регистрирате, можете само да ја гледате страницата. И играјте во демо верзијата на автоматите. Таа ги воведува принципите на работа на машините. Тоа помага да се развие сопствена тактика за победа или да се избере готова. Во демо верзијата, облозите за вистински пари, како и повлекувањето на добивките, не се достапни. Затоа, потребно е овластување доколку сакате да го постигнете џекпотот и да се потопите во светот на возбудата. За регистрација:

 • Одете во казиното Виваро.
 • Кликнете на „регистрација“ во горниот десен агол.
 • Внесете ги бараните податоци.
 • Проверете го полето подолу.
 • Потврдете ја акцијата.

Казиното е достапно од 21-годишна возраст во 265 земји. Но, најмногу се дистрибуира во Ерменија. Сајтот поддржува само една валута – драм. За корисниците кои живеат во други држави, VivaroBet е отворен. Ако двата ресурси се недостапни, користете VPN или „огледало“.

Верификација

Откако ќе креирате профил, можете да ја користите страницата. Но, за да депонирате и повлечете пари, треба да поминете низ верификација. Ова е вчитување на скенирани документи во системот. Податоците не се пренесуваат никаде и се заштитени од истекување. Идентификацијата ја потврдува возраста и разумот на корисникот. За да го поминете, ве молиме контактирајте со поддршката. Специјалисти ќе ви кажат кои податоци се потребни и ќе ви помогнат да поминете верификација. Обично, тоа трае 1-2 дена.

Како да го надополните вашиот паричник и да повлечете пари од VivaroBet

По регистрацијата и идентификацијата, треба да го надополните паричникот. Во спротивно, нема да можете да играте за вистински пари и да ставате облози. За да уплатите пари на сметка:

 1. Најавете се на вашата сметка.
 2. Одете на вашата лична сметка или кликнете на „надополни“ во горниот десен агол.
 3. Изберете начин на плаќање (картички, е-паричници, терминали).
 4. Внесете ја саканата сума.
 5. Потврдете го плаќањето.
 6. Почекајте ажурирање на салдото.

vbet банкарство

Минималниот депозит зависи од избраниот начин на депозит. Можете да повлечете пари на ист начин. Само наместо табулаторот „депозит“, изберете го табулаторот „повлекување“. Добивањето добивки е достапно само на ист начин како и кредитирањето на сметката. Тоа е, ако го надополнивте салдото со картичка, тогаш кушот може да се пренесе само на него.

Мобилна верзија на казиното Vivaro

Можете да играте Vivaro и од компјутер и од телефон. Нема потреба да преземате ништо. Веб-страницата автоматски се прилагодува на уредот. Доволно е да отидете од паметен телефон преку прелистувач до страницата за казино. Мобилната верзија ќе се отвори веднаш. Доколку сакате да ја преземете апликацијата, тогаш:

 1. Одете во VivaroBet.
 2. Скролувајте до крајот на страницата.
 3. Кликнете на копчето „Инсталирај на Android/IOS“.
 4. Почекајте датотеката да се преземе и да ја извадите.

vbet-мобилен

Што и да играте, тоа не влијае на добивката. Можностите на коцкарите се исти. Затоа, преземањето апликација или играњето од прелистувач е лична одлука за секого. Меѓутоа, ако ја споредиме верзијата за компјутер на казиното со мобилната верзија, тогаш таа има голем број на предности:

 • не бара инсталација;
 • автоматски се прилагодува на екранот на телефонот;
 • работи на кој било уред, без оглед на неговиот модел, година на производство и моќност;
 • секогаш при рака, можете да играте од каде било и во секое време;
 • истите функции како на компјутерот;
 • нема неуспеси;
 • убав интерфејс и лесна навигација.

Предностите на мобилната верзија на букмејкерот се многу поголеми од оние на компјутерот. Затоа, се препорачува да се игра од телефонот. Така дефинитивно нема да ја пропуштите вашата омилена игра или вашиот омилен натпревар. И секогаш ќе бидете свесни за најновите казино настани.

Официјален сајт на VivaroBet

Букмејкерот нуди обемна листа на забава за коцкање. Меѓу нив:

 • покер;
 • Спорт;
 • турнири;
 • друштвени игри (табла, дама и други).

vbet сајт

За погодност на корисниците, страницата има пребарување. Вие не само што можете да возите во барање во него. Но, исто така, изберете ги вистинските филтри. Севкупно, букмејкерот нуди над 3.000 забава од познати програмери. Исто така, постојат две главни категории на игри во казиното.

слот машини

Vivaro нуди да играте различни слот машини. Ако не знаете што да изберете, можете да ги користите категориите „популарни“ или „нови“. Тие содржат и сензационални апликации и оние што штотуку излегоа. Меѓу најпознатите машини:

 • оди банани;
 • Американски рулет;
 • Потрагата на Гонзо;
 • Tower Quest и други.

виваро слотови

За погодност на коцкарите, сите машини се поделени во категории. Затоа, дефинитивно ќе го најдете она што ве интересира.

Казино во живо

VivaroBet им нуди на корисниците режим во реално време (во живо). Во овој формат, играте со дилери во живо овде и сега. На страницата се достапни повеќе од 200 забави во живо. Меѓу нив се покер, блек џек, рулет, казино и други. Режимот во реално време ви овозможува да се фрлате во светот на возбудата и привремено да избегате од реалноста. Ве потопува во атмосферата на коцкање и ви овозможува да уживате во неа. За да играте во реален режим, само одете на картичката во живо, изберете игра и бесплатна табела.

vivaro казино во живо

Букмејкерот нуди и турнири во реално време и режим на виртуелна реалност – VR. За да играте во овој формат, треба да преземете специјална програма и да добиете VR очила.

Виваро казино бонус систем

Виваро им дава поттик на новите и активни играчи од институцијата. Тие вклучуваат купони, промо кодови, промоции, бесплатни вртења. Веб-страницата нема систем за рангирање. Затоа, добивањето бонус зависи само од активноста на корисникот.

бонуси на виваро

наплата

Vivarobet има систем за враќање пари за играчите. Затоа, најголемиот дел од акциите се изградени на ова. На пример, може да се вратите до 200% ако изгубите повеќекратен облог.

Сопствен сооднос

Можете да играте Vivaro по ваши услови. За да го направите ова, откако ќе ја изберете играта, кликнете на копчето „зголеми“. Максималниот коефициент е 3%.

EditBet

Оваа функција ви овозможува да уредувате веќе отворен облог. VivaroBet, за разлика од другите казина, нема многу бонуси на располагање. Администрацијата на страницата е ограничена на специјални функции кои се достапни само за редовни и активни корисници. На пример, уредување на облог, делумно враќање на изгубените пари.

Предности и недостатоци на Vivaro Casino

Виваро, како и секое казино, е установа за коцкање. Затоа, прегледите за букмејкерот се двосмислени. Некои, врз основа на лошо искуство, пишуваат лоши критики. Други ја фалат и препорачуваат страницата. За да разберете дали вреди да се игра на Vivaro или не, се препорачува да се регистрирате и да го пробате сами. Овластувањето и запознавањето со казиното ќе ви помогнат да разберете дали ви одговара или не. Не потпирајте се на прегледи, бидејќи тие не се секогаш вистинити.

Предности Недостатоци
Мобилна верзија достапна без преземање На страницата е достапна само една валута – драма
Кориснички интерфејс и лесна навигација Мал бонус систем во споредба со другите казина
24/7 поддршка Не работи во сите земји
Голем избор на забава за коцкање Ризик од налетување на измамници
Систем за наплата Многу мешани критики
Бесплатни демо слотови Непроверена лиценца
Мобилната верзија е достапна на секој уред, без разлика на неговиот модел и работи беспрекорно

Виваро и покрај минусите е достојно казино за внимание. А да се игра или не е личен избор на секого. Главната работа е да ја користите официјалната веб-страница и „огледалото“. Во спротивно, постои ризик да наидете на измамници. И не се занесувај. Запомнете дека Vivaro е коцкарница. Играјте и ризикувајте умерено за да не изгубите големи суми пари.

Виваро видео преглед

Виваро е установа за коцкање. Невозможно е да се предвиди победата, како и поразот. Затоа, за да го постигнете џекпотот, се препорачува:

 • поставете остварливи цели за победа;
 • не се занесувај;
 • обложувајте мали количини
 • користете сопствена или готова победничка стратегија.

Овие мали совети ќе ви помогнат да ја зголемите вашата заработка. Исто така, за да уживате во играњето во казино, користете ги „чиповите“, лајф хакерите и препораките на искусни коцкари. ВивароБет видео преглед ќе каже за нив.

Најчесто поставувани прашања

Дали Виваро има лиценца?
Може ли да играм бесплатно на страницата?
Што да направите ако страницата е недостапна?
Како функционира услугата за поддршка?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали Виваро има лиценца?
Да, институцијата работи врз основа на ерменска лиценца. Сепак, некои извори пишуваат дека тоа не е потврдено.
Може ли да играм бесплатно на страницата?
Да, демо верзии на автомати се достапни на веб-страницата на Vivaro. Тие се бесплатни и дизајнирани да ве запознаат со автоматите за игри на среќа. Но, невозможно е да се освојат вистински пари во демо. За да го постигнете џекпотот, треба да се регистрирате и да го надополните вашиот паричник.
Што да направите ако страницата е недостапна?
Ако Vivaro не се отвори, користете VPN или работно „огледало“.
Како функционира услугата за поддршка?
Поддршката на Vivaro е достапна 24/7. Сепак, експертите одговараат само на ерменски.