Zeus Slot

Хабанеро уште еднаш докажа дека нема ништо невозможно. Коцкањето може да ја промени реалноста денес со лансирање на слот машина Зевс. Играчите ќе паднат во легендарниот свет на боговите, каде ќе се сретне со самиот господар на Олимп — Зевс. Според легендите, Бог на гром поседувал нереална моќ, способен да влијае на судбината на другите жители. Благодарение на точните одлуки, активност и желба за победа, играчите ќе бидат великодушно наградени. Ако успеете да го освоите главниот лик, можете да сметате на вистински џекпот во количина од 30.000 монети.

Можете да ја играте слот машината Хабанеро во онлајн казино wildz.

Опис на слот машина

Дизајнот на слот машината одговара на главната тема. Кога започнувате, играчите ќе набудуваат на екранот на главниот лик на Зевс. Следно, полето за игра со тапани врамени од колони ќе се отвори. Секој детал на слотот го нагласува стилот на античка Грција. Одличен графички дизајн, совршено избрана музичка придружба мотивира за победа во возбудлив слот.

Хабанеро

Популарната заговор и прекрасната графика се надополнети со дарежливи обични грбови и рунди на бонуси. Играчите ќе го ценат сетот на специјални симболи, множители, замена на карактери, прогресивен џекпот. Секој среќен ќе може да стане сопственик на фиксна сума, што ќе ја зголеми стапката за 5000 пати.

Функционалноста на играта

Функциите на играта повеќе потсетуваат на класиците:

 • Полето за игра 5–3
 • 25 активни линии

Наградните ланци се формираат од лево кон десно кога се совпаѓаат три или повеќе идентични икони. И покрај стандардното полнење на давателот на услуги, постои голема веројатност да се наруши голем џекпот, поставувајќи облози на широк спектар на вредности. Можете исто така да сметате на рунди за бонуси, каде што боговите ќе им дадат на играчите сè поголем мултипликатор и фрагмент.

Три клучеви во средина ви овозможуваат да водите различни типови рунди: обични и автоматски во количина до 500 парчиња со грб без учество на играчот. Вториот е погодно да се активира кога има одредена стратегија за распределената монетарна граница. Со притискање на копчето со сликата на монетите, се ставаат максималните вредности, кои, со успешен исход, ќе донесат највисоки награди.

Хабанеро

Во долниот дел има режим на поставки. Можно е да се регулира нивото на звук, брзината на ротацијата на тапанот, квалитетот на репродукцијата.

Бонус круг во слотот на Зевс

Бонус функциите на слот машина во слотот Зевс се лансираат кога палатата испаѓа. Оваа слика може да донесе до 50 фризури:

 • 3 слики ќе лансираат 5 fs
 • 4 икони — 15 fs
 • 5 слики — 50 fs

Кога палатата ќе испадне за време на фризурите, кругите ќе се прошират. Бесплатни бекови се плаќаат на мултиплеер x3.

Молња Бог ги извршува функциите на дивината. Зевс ги заменува сите икони, освен за распрскувачкиот елемент, истовремено формирајќи свои ланци од две слики.

Играта содржи прогресивен џекпот, чија сума е формирана, во зависност од облозите на играчот. Секој може да стане сопственик на голема победа, играјќи пари во најдоброто казино Runet.

Како да играш

Можете да ја играте слот машината Зевс со избирање на сигурна страница за казино. За да го направите ова, можете да користите кој било гаџет, вклучително и мобилни уреди. Со притискање на I, корисниците ќе се запознаат со правилата, карактеристиките за пресметување, табеларните податоци. Линиите за игри се секогаш активни, така што пред да започнете, потребно е:

 1. Направете облози од 1 до 25 монети
 2. Изберете го методот за започнување на вртења

При изборот на игра во автоматски режим, играчот може да го ограничи бројот на рунди, да ги постави добивките, да го намали рамнотежата. Кога формирате ланци, започнувајќи со две икони, во зависност од името на сликите, победничката рамнотежа ќе се зголеми. Вредноста на наградата директно зависи од стапките. Кога завршувате облог, важно е да се земат предвид ризиците, сопствените граници, така што светот на античките грчки богови носи само позитивни емоции.

Симболи на слот за слот машина

Во 15 -те ќелии на слот машината, ќе се појават тематски слики, давајќи ги следниве највисоки добивки:

 • Номинална картичка — до 25.000 монети
 • Мапи со слики — 50.000 монети
 • Амфора — 150.000 монети
 • Штит — 400.000 монети
 • Атина — 1000.000 монети
 • Замок — 1000.000 монети
 • Зевс — 3.000.000 монети

Играчот ќе може да ги добие овие пресметковни активности играјќи по највисоки цени. Сметковите на фризпин се значително различни, бидејќи е лансиран мултиплеер X3.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 96.03%, голема нестабилност. Шансите да се земе што е можно повеќе богатство со легендарниот Олимп се многу големи. Во играта нема заговор за бонус, но поддржувачите на класиците ќе бидат целосно задоволни со едноставна функционалност, дарежлива грб, фризури со мултиплеер x3. Можете да ги потврдите доблестите без ризици со лансирање демо верзија на светла слот на страниците на сигурно казино.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари