Vikings Fortune

Видео слот се појави во летото 2019 година, а нејзината позната компанија Плајсон го објави. Програмерите додадоа бесплатен режим, различни функции и разредена игра со фасцинантни елементи. Прегледот е посветен на главните карактеристики, коефициентот на плаќања за различни комбинации и карактеристиките на рундата за бонуси.

Можете да ја играте машината за слот Плејсон во онлајн казино 1win.

Предмет на машината е директно поврзан со скандинавските авантури. Во однос на структурата – Класик со пет тапани и 25 наградни секвенци. Предностите се специјални симболи, заоблени со бесплатна ротација и три различни џекпот!

Плејсон

Опис на слот машина

Пред да започнете слот за Интернет, подобро е да се запознаете со важни технички параметри. Willе биде можно однапред да се развие стратегија и да се разбере на кое растојание ќе дојде голем џекпот.

Опции

Опис

датум на издавање

Лето 2019 година

Максимална стапка

100 монети

Нестабилност

Високо

Структурата на слот за видео

5*3

Максимални добивки

143 500

Бонуси

Бесплатни грбови, мегасимволи

Коефициент на РТП

95.2%

Ограничувања за обложување

0.25 – 100

Функционалноста на играта

Фортун на Викинзите: Држете и победата ќе ве молам целосен сет на функции. По лансирањето, ќе стане достапен:

  • Независен избор на износот на стапката;
  • Употреба на бесплатни вртења;
  • Авто-игра за целосно да се опуштите и само да набудувате игра;
  • Разбирлива табела на плаќања;
  • Детален сертификат за различни елементи на играта;
  • Режим на цел екран;
  • Способност за конфигурирање на звук (волумен, ефекти, музика).

На екранот ќе видите не само најразлични копчиња и функции. Имаше место за општ биланс, каква е поставена стапка, какви бонуси се активираат.

Плејсон

Бонус круг на Викингс Фортун: Држете и победи

Играта се состои не само од формирањето на победнички секвенци. Програмерите додадоа интересна рунда за бонуси. Веројатно ќе заработи бесплатни грбови и ќе освои еден од трите џекпот. Прво, ќе обрнеме внимание на рундата за бонуси.

Кога на екранот се појавуваат најмалку пет знаци со слика на златни монети, ова веднаш ќе започне со дополнителна рунда. Ќе се појави сосема нов сет на тапани без класични карактери. Сега е неопходно да се соберат златни монети и празни места. Трикот е дека секој знак има своја вредност, а симболот што го активираше нивото на бонус воопшто добива функција «Лепливо».

Секоја среќна има право на три слободни грбови. Ако падне златна монета, бројот на фризури ќе се спушти на три. Повеќето коцкари успеваат да освојат голема сума за време на ниво на бонус. Доволно е да се нокаутираат повеќе наградни знаци, а коефициентите ќе се размножуваат, што ќе донесе солидна победа.

Покрај бесплатните вртења, онлајн слотот има втора карактеристика – Три различни џекпот. Можете да го освоите само за време на ниво на бонус. Неопходно е еден од ликовите да падне на екранот – Мајор, мини, гранд. Секој знак има свој коефициент на плаќање – x30, x100, x1000. Тешко е да се наруши максималниот џекпот – 15 клетки треба да бидат исполнети со златни монети.

Функции на слот машина

Покрај главните бонуси, Fortune Vikings има единствена опција. Делува само за време на бонус круг. Ако дивината се појави на екранот, тој автоматски станува леплив. Симболот ќе биде фиксиран на екранот, што ќе ги зголеми шансите за формирање на профитабилна комбинација.

Повеќето коцкари честопати лансираат слот машина од друга причина. Кога ќе се започне дополнителна рунда, станува возможно да се наруши џекпотот. Дури и минималниот облог е доволен за да се освои голема сума денес. Само треба да нокаутирате ретки карактери – Само три различни џекпот.

Како да играш

Прво, потребно е да се постави големината на стапката. Запомнете за голема нестабилност и подгответе се на долги растојанија. Willе биде можно да се пробие пристоен џекпот во стотици свитоци од свиња. Затоа, се препорачува да се подели банкарството во еднакви делови, а не дел со големи стапки.

Останува да ја започнеме играта и да чекаме на крајот на рундата. Ќе има награди на екранот што ќе донесе одредена победа. Специјалните симболи ќе се појават паралелно. Нивниот изглед гарантира лансирање на рунда за бонуси, пресметковно работење на фреспинс и шанса за голема победа.

Кога има желба да се оддалечиме од играта и да уживаме во игра, активирајте го копчето «АВТО». Треба само да ја поставите соодветната стапка. Играј Викингс Фортун е пријатно и возбудливо – Едноставна игра, разбирлив интерфејс, одлични можности.

Ликови на говорна машина Викингс Фортун: Држете и победи

За време на ротацијата на тапанот, седум класични карактери честопати ќе се појавуваат на екранот. Обезбедени се два специјални знаци, но поважни – Сите слики можат да паднат на какви било ќелии. Подолу е табела на симболи, а победничкиот коефициент по општа стапка.

Симболи

X3

X4

X5

Волк

60

200

800

Кроу

40

160

600

Млада жена

80

320

1.200

Ликови со картички J, Q, K, A

дваесет

100

200

Монети (распрскувачки)

500

Викинг (диви)

100

400

2.000

Кога ќе испадне комбинација на награди, коефициентот е сумиран и помножен со големината. Ако распрснете, системот автоматски ќе започне со бонус ниво. Диви има функција за лепење и значително ја зголемува победничката сума за наградни секвенци.

Слот машина RTP

Видео слотот ќе импресионира висок коефициент на РТП – 95.2%. Бидете сигурни дека високиот поврат ќе работи самостојно – Детални информации се во делот «Референца». Ако го сфатите тоа, ќе биде можно да се победи од неискусен корисник. Главната работа е да запомните дека митралезот има голема нестабилност да се подготви за игра на далечина.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари