Tycoons

Многумина слушнале за животот на богатите луѓе. Betsoft овозможува не само да се набудува луксуз, туку и да се приклучи на клубот на милијардери. Машината за слот за тајкуни ќе покаже колку е богата и познатата. Првично, впечатокот е дека парите се истураат од небото до нив. Всушност, успехот бара размислување за секој чекор, развој на стратешки решенија. Играчите ќе можат да го потврдат ова во пракса, па дури и да се обидат да воведат свои победнички тактики. Добивањето на целото богатство не е проблем за оние кои ќе играат слот, чија максимална добивка е 1417500.

Можете да ја играте слотот Betsoft во онлајн казино mostbet.

Опис на слот машина

Слот машината Tycoons, која беше претставена од светот на коцкање во 2011 година, испраќа играчи во вилата, каде што богатото и познато време поминуваат време. Деталната слика создава максимален ефект на присуство. Во преден план е шик автомобил, декоративна фонтана и добро расеен цветен кревет. Играње на тапани украсени во форма на прозорци во луксузна палата. Полето за играње е украсено со палми, нагласувајќи ја областа каде што живеат олигарсите и одморат.

Бетсофт

Името следи дека играчите очекуваат многу големи коефициенти, фасцинантни рунди на бонус и цртање на џекпот. Три -димензионални графики и совршено избрана музичка патека ќе ги мотивираат вистинските решенија на патот до огромните добивки.

Функционалноста на играта

Полето за игра е дизајнирано според Шема 5–3 со 30 линии на игра. На декоративната фонтана се клучните клучеви за поставките. И покрај деталите, интуитивното поставување на контролниот панел ви овозможува брзо да се справите со поставките дури и почетници.

Симболизмот на слотот за тајкуни е целосно во согласност со темата. Играчите треба да соберат ланци од истите елементи за да добијат дарежливи коефициенти во обични рунди. Играта има неколку функции на бонус, опција за максимален облог, фиксен и прогресивен џекпот. Нема рунди на ризик, но функционалноста е доволна за да излезе по остатокот од вистинскиот милионер.

Бонус круг во тајкуни

Играчките тајкуни ќе бидат неверојатно возбудливи и профитабилни, благодарение на неколку функции на бонус:

 • ФРИСПИНИ — Нестандардна опција е лансирана кога е во синџирот на награди има елемент со натписот FS. Оваа ознака е обележана исклучиво од сликите на ликовите. Издадени се 3, 6 или 12 бесплатни ротации, во зависност од големината на победничката комбинација, пред која случаен симбол се проширува за 2, 3 или 4 тапани и станува вал. Wild ќе ги замени елементите, придонесувајќи за формирање на наградни ланци, а добивките се удвоени со резултатите од резултатот.
 • Бонус игра — започнува кога на теренот се појавуваат три или повеќе симболи. Претходно, играчот ќе биде поканет да избере лик што седи на табелата за покер. Секој херој се однесува поинаку, од која ќе зависи вредноста на победата.

Бетсофт

Бонус -рундата е анимирана: започнува вистинската битка на професионалците за првенството во покер. Ќе има облози, кревање коефициенти, отфрлање на играта. На играчите им се гарантира дека добиваат награда. Но, ако избраниот лик ја победи табелата за покер, победата ќе се израдува со својата големина. Не постои начин да се влијае на резултатите од рундата за бонуси.

Во горниот дел од слотот има поле со рамнотежа на џекпот. Количината расте со секоја ротација на тапанот. Играчот ќе може да добие импресивна сума ако собере пет елементи со куфери на полето за игра. Трикот е дека џекпотот се пресметува исклучиво по максимални стапки.

Како да играш

Пред да ја започнете играта, треба да се запознаете со правилата, табеларните коефициенти, функциите за бонуси. Да играте тајкуни, следете:

 1. Изберете ги предностите на монетите
 2. Поставете облози во опсег од 0.02 до 150 монети
 3. Активирајте линии
 4. Стартувај ги рундите

Играчот може да ги стави максималните облози со еден клик на Макс обложување, со надеж за Биг Куш и џекпот. Линии на игри и поставени вредности, корисникот навистина ги разликува шансите за победа. На местата на врвните казина има можност бесплатно да управувате со слот машина за да се запознаете со правилата, карактеристиките и чиповите без ризици.

Ликони со слот машина за тајкуни

Клетките на полето за игра ќе бидат исполнети со следниве симболи:

 • Шеик
 • магнат
 • дама
 • накит
 • банкноти
 • тетратка
 • вино
 • Златен злато
 • Автомобил

Најпрофитабилно — Ликовите кои, со успешна случајност, можат да донесат до 500, 650 или 750 цени. Победничките ланци се формираат од две или повеќе икони, што ја нагласува профитабилноста на слотот. Можни опции за комбинации на награди и коефициенти се прикажани во табелата за исплата.

Слот машина RTP

Процентот на враќање на слот машината е 95.34%.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари