Space Wars

Вонземјаните развија технологија за клонирање и се обидуваат да го фатат целиот простор на штета на тоа. Таквата заговор е вклучена во слот -машината за вселенски војни, нето забава. Играта предлага да учествуваат во вселенски битки и да добијат вистински добивки во износ до 200.000 монети за ова. И во нивното достигнување ќе му помогне на оригиналниот бонус што го активира клонирањето и повторената ротација.

Можете да ја играте мрежната машина за слот преку Интернет казино Unibet.

Опис на слот машина

Вселенските војни беа објавени во 2013 година од Неттент. Главната тема – Космички војни на вонземјани. Слотот е обдарен со 5 тапани, 4 реда со симболи и 40 реда за да се создадат победнички комбинации од нив. Како бонус, претставени се респекти со клонирани слики. Повеќе за поставките во табелата:

Опции

Опис

Обложување (мин)

0.4 заеми

Обложување (максимум)

200 заеми

Плаќање (макс)

200.000 монети

Големината

5*4

Линии

40 (фиксно)

Нестабилност

На средно ниво

Позадина

96.75%

Бонуси

Респекти

Множители (x)

2 – 1.000

Функционалноста на играта

Нето машините за забава имаат широка функционалност која обезбедува удобна игра. Вселенските војни не беа исклучок во овој поглед. Тој е обдарен со контролен панел, чии копчиња даваат пристап до следниве функции:

 • Информативен дел со табелата за плаќање;
 • избор на ниво на стапка и достоинство на монетата;
 • поставување автоматски ротации (број на рунди и ограничувања);
 • лансирање на обично движење на тапан;
 • избор на максимална стапка во еден клик;
 • дополнителни поставки (звук, брза ротација, почнувајќи од јазот, екран на екранот и режим на целосен екран);
 • Сертификат за игра.

Бонус круг во вселенските војни

Беше наречен бонус во вселенските војни «Повторно вртење». Се активира при создавање на наградна комбинација на која било линија. На почетокот на играчот му се даваат собрани добивки. Потоа, победничките ликови се појавуваат во специјална капсула «Под клонирање».

Нетент

Бонус круг дава повторна работа. За време на тоа, на тапаните се појавуваат клонирани симболи од клонинг под. Покрај тоа, тие се дистрибуираат во редови, што ја зголемува веројатноста за создавање на наградна комбинација.

Ако рундата е повторно победничка, тогаш неговите симболи се клонираат, а играчот добива ново резолуција. Продолжува така до првото губење на ротацијата. На крајот, се издаваат сите акумулирани награди.

Како да играш

Прво трчање вселенски војни во готовина или демо верзии. Следно, одлучете за поставките. Можете да го направите ова преку следниве клучеви:

 1. Ниво. Вкупната стапка е поставена овде. Регулирани со стрели лоцирани во близина.
 2. Достоинството на монети. Овој дел ја конфигурира вредноста на монетата што ја игра улогата на валутата на играта.
 3. Клуч. Ги отвора поставките на турбо режимот и лансирањето на рунди од празнината.
 4. Автоматска игра. Бројот на автоматски свитоци и нивните граници се избираат овде.

Веднаш штом ќе одлучите за најудобните поставки, започнете ја играта. За да го направите ова, можете да го користите централното копче или да го притиснете празнината. По завршувањето на движењето на тапаните, се собираат сите можни добивки. Ако испаднат, тогаш бонусот е активиран. Сето ова работи автоматски и не бара дополнителни активности.

Нетент

Говор автоматски симболи вселенски војни

Видео слот добиен од провајдерот Нет 12 карактери. Тие се разликуваат во нивните слики, издадоа награди и шансите да паднат во клетките на тапаните. Разгледајте ги сите подетално:

 1. Мали странци. Групата е претставена со 5 слики со повеќебојни вонземјани со мали димензии. Од нив, се собираат комбинациите што донесуваат множители во опсег од x2 до x60.
 2. Големи странци. Ова вклучува 5 возрасни странци со различни бои. Донесете добивки во износ од 10 до 400 цени.
 3. Кристали. Редок симбол со најголеми множители x30/x250/x1000.
 4. Диви. Се појавува само на 2 и 4 тапани. Ги заменува сите слики и, ако е можно, создава комбо од нив.

Комбинациите на награди тука се формираат на 40 секогаш активни линии. Тие се собираат од 3 – 5 Идентични слики и само во една насока (од лево кон десно). Во која било рунда, неколку комбо можат да испаднат одеднаш. Нивните коефициенти се сумирани, а потоа се множат со облогот и се претвораат во општа награда.

Слот машина RTP

Игрите на производителот Нето Забава отсекогаш се разликувале со зголемена теоретска веројатност за водење и вселенски војни не била исклучок. Коефициентот на РТП тука е 96.75%, што е многу повисоко отколку во многу други слотови во онлајн казино.

Конфигурираното враќање ви овозможува да влезете во плус. Просечната нестабилност сугерира дека ова обично се случува на 300 растојанија – 500 рунди. И бонусот со респитувањето ја прави играта уште попрофитабилна, зголемувајќи ги шансите за создавање на награден комбо од клонирани карактери.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари