Pinocchio

Познатиот бајка Пинокио ​​на многумина е позната од детството. Оригиналната верзија се користи повеќе од 100 години за создавање цртани филмови и филмови. Betsoft Gaming ги задоволи корисниците на коцкање со ослободување на слот машина Pinocchio. Сега играчите треба да следат дрвен шегаст чиј нос се издолжува веднаш штом ќе одлучи да лаже. Покрај внимателните теми, слотот привлекува и еластични доблести, како што се разновидноста на специјалните симболи, рунди за бонуси, игра со ризик. На страниците на популарни казина, можете да лансирате возбудлив уред бесплатно и со повлекување на готовина.

Можете да ја играте слотот Betsoft во онлајн казино betway.

Бетсофт

Опис на слот машина

Играчите влегуваат во работилницата, каде Jeppeto од обични трупци направи вистинско момче. Главните ликови се близу до тапаните, нудејќи им на сите фасцинантен и профитабилен одмор. Тапаните се направени во стар стил, нагласувајќи ја тематската атмосфера.

Сите елементи се јасно нацртани, три -димензионални графики се радуваат со забава. За време на играта, совршено избраната звучна придружба мотивира. На дното има контролен панел што ви овозможува да изберете монети, да ставате облози, да ги исполнат целосно поставките за слотот.

Пинокио ​​се подготви за играчи многу пријатни изненадувања со дарежливи коефициенти во обични и наградни рунди. Во секое време можете да видите самовила на тапаните, што не доаѓа без подароци. Со успешен исход, среќните ќе ги зголемат приходите 500 пати.

Функционалноста на играта

Играта поминува на поле со 15 ќелии, кои, кога ротираат 5 тапани се исполнети со тематски слики. Задачата на секој играч — Соберете ги минимум три идентични икони. Комбинациите од четири или пет елементи ќе донесат уште повеќе награди.

Бетсофт

Наградите за награди се сметаат за активни линии, па ако сакате да го соберете најголемиот џекпот, сите ленти треба да се користат. Можете да ги ставите максималните вредности со еден клуч. Вообичаената функционалност се разредува со специјални наградни реченици, игра со ризик на која играчот се согласува по волја. Во слотот нема акумулативен џекпот, но големината на коефициентите е импресивна и ви овозможува да го нарушите фиксниот џекпот на слот машина.

Бонус круг во Пинокио

Играта вклучува три специјални ликови што паѓаат во зависност од собата. Epепето ќе се појави на работилницата, книгите со јаболко треба да се очекуваат во училница, а комбето ќе падне во шоуто. Скатите се окупирани од тапани со необичен ред. Да се ​​запише на наградниот биланс, без оглед на бројот на активни линии. Режимите на рунди до ниво на класа, до прекинувач на ниво на сценско ниво кога плеерот ќе ги собере соодветните слики за време на обичните вртења. Штом се лансираат Фрисинс, комбето, како и книги и јаболко.

Слот -машината содржи бонус режим дрво момче, кое е лансирано при собирање 5 слики со главниот лик. Иконите со оваа слика се претвораат во живо момче, обдарено со функции на Вајлд. Елементите паѓаат на сите тапани, дополнувајќи ги наградните комбинации со потребните симболи за победи. Промена во поставките може да се откаже собрани слики со сликата на Пинокио.

Се согласувам по успешното враќање на играта со ризик, постои голема веројатност за зголемување на наградата неколку пати. Играчот треба да ја погоди страната на монетата: орел или опашка. Можно е да се тестира богатството неколку пати, но треба да се земе предвид дека еден погрешен одговор ќе чини победа.

Опција за одговор е достапна во обични и бонуси рунди. Во секое време, на екранот се појавува самовила и дава ре -Ротација на еден од првите три тапани.

Како да играш

Пред играта, треба да се запознаете со контролниот панел, како и да ја видите табелата со правилата. Следно, можете да ги започнете поставките:

  • Изберете вредност на личното лице
  • Активирајте линии
  • Направете облози од 0.02 до 5 по линија
  • Стартувајте ги тапаните

Играчот може да ги запре тапаните по своја дискреција, користејќи го клучот «Стоп». Поставките ви овозможуваат да го прилагодите нивото на звукот и брзината на игра, да ја промените големината на екранот. Добивките се формираат на активни линии, кои треба да се земат предвид на патот до посакуваните победи.

Знаци на слот машина Pinocchio

Ликовите на слот машината одговараат на темите, така што тапаните ќе бидат исполнети со главни ликови, автомобил, wallиден часовник, кошула, пинокио ​​во клетки и дрвен пинокио, постери. Инвеститорот, исто така, остави класична картичка номинална номинална. Наградите се формираат со три случајности. Најголемиот мултипликатор X2500 ќе донесе дрвен пинокио ​​ако се потребни 5 ќелии од полето за игра со награден ланец.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 96.53%, мала нестабилност.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари