Nuke World

Evoplay честопати сака коцкање со оригинални и живописни случувања. Играта Nuke World ќе испрати играчи во далечна иднина, каде необичните суштества владеат со светот. Во борбата за витални енергетски ресурси, многу тестови ќе треба да бидат покренати. Користете необично оружје кое работи на радиоактивно гориво. Јасноста на хитовите и вистинските решенија ќе биде великодушно наградена со големи коефициенти и бројни бонуси. Нереален број на можности ќе обезбеди симболи на полето за игра. Најдобрите играчи ќе добијат вистински џекпот ако победат во битка со лидерот.

Можете да ја играте слот машината Evoplay во онлајн казино Леовегас.

Опис на слот машина

Играта ќе започне со мал преглед на видео, каде капетанот Фокс со оружје во рацете се обидува да го победи воениот брод. Понатаму, ситуацијата на екранот останува иста: измислени херои стојат на страните на тапаните. Околу вас може да се види расчистување со гуми покриени со растенија, куки од кран и воз што ќе падне во бездната. И покрај ова, сликата воопшто изгледа прилично светла, инвеститорот нуди да ужива во анимираната графика со анимација и спектакуларни ефекти.

Евоплеј

Слот машината привлекува не само визуелно. Оригиналното поле за играње без видливи линии и многу слики се веднаш впечатливи. Видео слотот содржи специјални симболи, бонус игри, одговор со посебни можности на елементи. Главната карактеристика е исто така и награден систем што им гарантира на играчите чести добивки.

Функционалноста на играта

Играта се издвојува според изградениот натпревар во опцијата 3, што вклучува случајности на победнички комбинации во која било секвенца на соседните икони. Вториот треба да падне најмалку пет. Полето за игра се состои од 49 ќелии, така што има многу шанси за наградни случајности на седум активни линии.

Слот машината, како и многуте случувања на овој провајдер, ќе ве задоволи широк спектар на облози, што ви овозможува да ги регулирате шансите за големи победи или да уживате во чести минимални награди. Постојат контролни клучеви во долниот дел, копчиња за запознавање со правилата и поставките за звук, брзината и другите опции. Кругите се лансираат во вообичаената и автоматска верзија.

Бонус круг во светот на нуке

Играта ќе биде нереална возбудлива поради многу дарежливи чипови. Прво — Оваа стандардна дива во форма на череп ќе ги замени карактери со погодни за победнички вртења.

Евоплеј

Enrave рунди или одговори секогаш се лансираат кога наградните комбинации се собираат на тапаните. Победничките линии исчезнуваат, а на нивно место се појавуваат нови икони. Во горниот дел има индикатор исполнет со гориво по секоја успешна рунда. Ако се полнат 15 клетки, ќе се отвори една од бонусните тури:

  1. Главен карактер — Капетанот Фокс ќе пука во центарот на тапаните за да избере случаен елемент кој исто така експлодира за нови можности и награди.
  2. Ликот ќе оди дијагонално, започнувајќи ја реинкарнацијата на ликовите на Вилди.
  3. Ниските икони икони ќе бидат уништени од ласер, на нивно место ќе се појават диви или бомби.
  4. Шест случајни елементи се претвораат во симболи на дивината.

За време на играта, четири бомби што стојат во близина ќе се претворат во еден голем експлозив. Во случај на влијание со победнички ланци, мултипликаторот се дуплира. Ако собере 9 бомби, можно е да се добие мултипликатор x5.

Слот машината го содржи главниот бонус каде треба да се борите со водачот за да го срушите вистинскиот џекпот за победата.

Како да играш

Разновидноста на клетките можат да покренат прашања меѓу почетниците. Всушност, играта е што е можно поедноставна:

  • Потребно е да се постават облози од 0.1 до 500
  • Започнете почеток — Тркалезен клуч во средина

Исто така, постои опција да се активираат автоматски кругови со притискање на копчето десно од почетокот. Табелата е отворена што укажува на бројот на вртења и границата на парите, што се прикажува по волја. Во процесот на рунди, играчот може да го врати копчето на авторот за да го запре грбот доколку е потребно.

Секогаш постои упатство за при рака со кои треба да се запознаете пред да започнете да играте бесплатно или со пари.

Карактеристики на слот машина

Комбинациите на рани ќе формираат скапоцени камења. Вредноста на факторот на наградата зависи од бојата:

  • Зелениот камен ќе даде победа од x1 до x25
  • Црвен камен — од x1.2 до x35
  • Жолт камен — од x2 до 50

Највисоките коефициенти ќе обезбедат комбинации од 15+ икони. Мултирани во рунди на бонуси ќе зголемат значително награден биланс.

Слот машина RTP

Слот машината има RTP 96%, што е доста погодно за профитабилни трансакции. Секој спин може да стане победнички, благодарение на лавинските кругови, трансформираните слики и бројните бонуси. Веќе денес, играчите можат да одат да ја спасат иднината со Капетан Фокс со цел да се чувствуваат како вистински победник.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари