More Gold Diggin

Фановите на коцкање можат да бидат со кликнување на професија, па дури и да патуваат на време. Со избирање на повеќе култната компанија „Gold Diggin“ Betsoft Gaming, играчите ќе одат во време кога американските региони ги прифатија оние што сакаа да добијат злато. Секој што не се плашеше од валкана работа може да се збогати, како главните ликови на играта. Не е сè едноставно, затоа што се појави глодарот и стана многу тешко да се добие накит. Валканите трикови и другите проблеми треба да ги надминат главните ликови со играчите. Надоместокот ќе биде вреден како резултат на шик функционалност и одлични поврати.

Можете да ја играте слотот Betsoft во онлајн казино Ggbet.

Опис на слот машина

Веднаш по лансирањето, играчите ќе паднат во рудникот, каде што ќе треба да се минираат скапоцени камења и метали. Визуелно, станува јасно дека експертите рекреираат слика од времето на златна треска. На страните на тапаните се главните ликови кои треба да помогнат во тешката работа.

Бетсофт

Слотот е направен во вообичаен стил на овој провајдер, ќе се израдува со детален дизајн со три -димензионални елементи, осмислени детали. Панелот за игри е претставен на тематски штици, што дополнително ја потенцира заплетот.

Обичните рунди се надополнети со џокер, играјќи еднакви шанси. Постои функција на фризури со зголемен коефициент, што ги прави кругите многу фасцинантни и профитабилни.

Функционалноста на играта

Правилата не се разликуваат од вообичаениот формат: потребно е да се лансираат тапани и да се очекува загуба на наградни ланци. Панелот е претставен во долниот дел, содржи интуитивни клучеви за поставките на играта. Механиката на слотот е како што следува:

  • 5 тапани
  • 25 редови

Вториот се постојано активни, така што добивките ќе бидат пресметани за сите можни опции. Играчите можат да изберат монети, цени по должината на линијата, големини на вредности, да ги стават максималните цени со еден клик. Користејќи ги контролите на контролниот панел, можете да ја отворите табелата на коефициентот за да видите достапни монети, да го конфигурирате оптималниот режим, да го поставите звукот или да го отстраните воопшто.

Бетсофт

Можете да лансирате тапани во вообичаен режим и автоматски. Во вториот случај, грбот одат по еден облог. За да ги запрете рунди, треба повторно да притиснете автоматско играње. Слот исто така има опција за забрзани вртења, кои играчот ги активира во поставките.

Бонус круг на повеќе злато дигин

Вообичаената симболика во повеќе златни дигингирање ‘ги разредува специјалните елементи:

  • Вајлд — Дијамантот ги заменува иконите, придонесувајќи за формирање на победнички комбинации. Дивата не се плаќа само по себе.
  • ФРИСПИНИ — Распрснувачот се појавува на првите три тапани, започнувајќи серија бесплатни вртења. Во процесот на фрески, мултиплеер расте од x3 до x15. Кругите поминуваат по последната стапка, тројно множител започнува од првиот грб. Повторено губење на барели со експлозив ги продолжува фризурите.

Заговор за бонуси, цртање на џекпот од производителот не е предвиден. Слотот содржи игра со ризик каде играчот може да го зголеми приходот на наградата. Потребно е само од четири предложени картички да изберат постара од онаа на виртуелен противник — Прекрасна девојка. За да ја започнете играта по шанси, треба да кликнете на копчето Double Up по победничката рунда.

Како да играш

Како прво, играчите треба да се запознаат со правилата со притискање на прегледот. После тоа, можете да продолжите до поставките:

  1. Наведете ја вредноста на лицето
  2. Изберете облози на линија
  3. Големината на облогот

Стапките по должината на линијата се земаат во опсег од 0.01 до 5 монети. Највисока стапка ќе биде 125 монети. После започнувањето на слот машина во редовен или автоматски режим, треба да се очекува загуба на победнички комбинации. Синџирот на платена награда е формиран на една линија. За победнички грб, потребни ви се најмалку три идентични икони. Победничката сума се пресметува со формулата каде стапката се множи со табеларниот коефициент. Максималниот фактор е x2500.

Секој бенд на слотот трае сè додека не се формираат победнички комбинации. Синџирот на награди експлодира, а празни клетки се исполнети со нови. Ако победничката комбинација е формирана втор пат, добивките се пресметуваат земајќи го предвид коефициентот x2, тогаш мултипликаторот се зголемува за една единица. Играчот максимално може да ги зголеми податоците за табелата 5 пати. Покрај тоа, добивките навистина се зголемуваат со тоа што се согласуваат за ризикот од.

Повеќе ликови со слот машина за злато

Симболиката на слот -машината за повеќе златни дигинги се состои од скапоцени камења и метали. Специјални симболи — Динамит и барел со експлозив. Секој елемент носи различни коефициенти: од 50 до 2500 при формирање на ланец од пет идентични слики. Кога лебдите линија, реално е да се видат можни начини на комбинации на награди.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 94.53%, голема нестабилност.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари