Mamma Mia

Сакате да посетите италијански ресторан? Лансирајте ја слот машината Mamma Mia, објавена во 2011 година од познатиот Betsoft Gaming. Играта ви овозможува да уживате во прекрасни јадења колку што е можно повеќе. Благодарение на оригиналната графика и звучна придружба, играчите ќе можат да бидат не само во кујната, туку дури и да слушнат ненадмината арома. Задоволството е загарантирано за сите, затоа што слотот вклучува внимателна функционалност, бонус игри, специјални симболи сè што е потребно за големи победи во обем.

Можете да ја играте слотот Betsoft во онлајн казино Bet365.

Опис на слот машина

Слот машината е украсена во форма на италијанска кујна. Во преден план е главниот лик на готвач, кој е што е можно пострашен со готвењето. Играчите од првите секунди ги чувствуваат сите белешки од оваа атмосфера. Ова е олеснето со три -димензионални графики, осмислени детален дизајн, звук придружба со садови за вриење и вриење. Најдобрите резултати ќе бидат наградени со мотивациски извичник: мама миа!

Бетсофт

На тавите каде се подготвуваат садовите, се наоѓаат копчињата за поставки. Ако сакате, можно е самостојно да се дизајнира игра, да се постави нивото на звук, да се сменат некои опции.

Профитабилните обични рунди се придружени со награди. Играчите ќе набудуваат специјални елементи, ќе влезат во рундата за бонуси, ќе го зголемат рамнотежата на наградата со помош на необична опција за вилд, ако сакате. Тука нема прогресивен џекпот, но сосема е можно да се стане сопственик на фиксен оброк во количина од 1035900.

Функционалноста на играта

Полето за играње е направено според шемата 53 со 30 не -фиксирани линии. Играчот треба да собере наградни ланци во активни ленти, претходно ставајќи монети. Понудите се ставаат «+» и «-». Ако сакате да ги донесете шансите да добиете фиксен џекпот, можно е да се стават највисоките вредности со еден клик на Max Bet.

Играта може да се разликува од разни рунди:

 • Обично кога, по запирањето на тапаните, играчот може да ја промени големината на поставените вредности и бројот на линии.
 • Автоматските тапани се вртат со иста стапка додека играчот не одлучи да ги промени вредностите.

Кругите можат да се комбинираат со помош на сопствената победничка тактика.

Бонус круг во Мама Миа

Играта ја вклучува оригиналната функција на дивината во изглед. Играчот може да го поправи дивиот симбол каде било, додека дивината ќе ја изврши вообичаената функција за замена. Опцијата е откажана кога бонус-сликата паѓа на теренот и лансира бонус круг:

 • Капаците ќе бидат испратени во рундата, каде што играчот треба да ги отвори садовите подготвени од господарот. Наградите се разликуваат, а задачата за собирање што е можно повеќе добивки.
 • Три елементи со слика на птици ќе ја започнат турнејата за готвење. Во друг прозорец, играчот ќе мора да подготви ремек -дело италијанска пица од многу состојки со одреден мултипликатор, така што кулинарскиот критичар ја цени работата до достоинството. Брендираното јадење ќе биде вкусно и профитабилно ако корисникот добие што е можно повеќе производи со високи. Бројот на флипини се одредува случајно.

Вреди да се подготви да доживее многу емоции, затоа што критичарот во ресторанот е немилосрден и ќе ја оцени работата според четири критериуми.

Како да играш

Панелот за игри е претставен во оригиналниот формат, како во сите случувања на овој провајдер. Натписите на копчињата се интуитивни, така што играчите нема да бидат тешки:

 1. Изберете вредност на личното лице
 2. Одредете го бројот на линии на игри
 3. Направете облози
 4. Стартувајте ги тапаните

Важно е да се запознаете со правилата, табела на плаќања, каде што сите вредности, опис на рунди на бонуси се претставени пред рунди.

Бетсофт

Цената на монетите варира од 0.01 до 1, стапките на линијата се прифаќаат во опсег од 1 до 5. Линиите се активираат од 1 до 30 на необичен начин. Комбинациите на награди се формираат кога се совпаѓаат три или повеќе идентични елементи, почнувајќи од левиот прв тапан. Победата ќе биде износот на стапката помножена со коефициентот на табелата. Колку е поголема стапката, толку е пореално да се наруши најголемиот џекпот. Така, играчите можат да ги променат стратегиите, со оглед на ризиците и да издвојат своја граница.

Симболи на слот машина Mamma Mia

Слот машината Мама Миа ги содржи следниве знаци:

 • Табла со нож
 • вино
 • тенџере
 • Весник
 • сад
 • Критичари во ресторани
 • готви

Вториот е најпрофитабилен: пет од неговите случајности ќе ја зголемат стапката на играчот 2500 пати. Треба да се очекуваат повеќе карактери во рунда за бонуси. Избор на маслинки, сирење, колбаси, риба, домат, бибер ќе мора да собере пица. Секој елемент има одреден показател за мултипликаторот, кој може да се најде во табелата за плаќање.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 93.46%, голема нестабилност.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари