European Roulette VIP

Spinomenal за прв пат го покажа својот нов европски Рулет ВИП проект во 2017 година. Може да се спореди со класичен рулет, затоа што има сè што ви треба за играта. Неговите карактеристики вклучуваат големина на минималната стапка. Играчот може да стави од 1 американски долари, што открива одлични можности за него во однос на користење на разни добитни статистики.

Патем, максималната стапка е 500 УСД, што сугерира дека можете да ги користите тактиките на двојки кога играте црвено/црно. Играта има удобен препознатлив интерфејс и едноставно управување. Ако претходно игравте класичен европски рулет, тогаш нема да најдете ништо ново во оваа верзија.

Спиномен

Опис на рулет

Коцкањето на европскиот рулет ВИП има класичен надворешен дизајн. Всушност, ова е стандарден рулет со вообичаен дизајн на полето за игра. На голема зелена маса е полето на 12×3 клетки на црвени и црни бои. Лево на главниот екран има три копчиња: поставки, излез од играта и v./Obt. придружна музика.

На дното на екранот се наоѓаат копчињата за затворање, враќајќи се назад, автоматска игра, чекор напред и ротација на рулет. 5 стапки на облози се достапни на плеерот, што може да се направи со едно копче: 5, 10 долари, 0 $.01, 0 $.02 и 0 $.05. Ако треба да ставите 100 долари, тогаш треба да го притиснете копчето «десет» 10 пати. Полињата со броеви и коефициенти се слични на сите други рулети. Играчот ќе добие максимална добивка ако претпостави одреден број. Ако падне «0», Тогаш курсот е пропуштен, а стапката на стапката останува во банкарската банка.

Функционалноста на играта

Што се однесува до функционалноста на европскиот рулет, тоа е исклучително едноставно. Ако корисникот го погоди бројот, влегувајќи во секторот или бројот, тогаш неговиот облог се множи со соодветниот коефициент на специфична позиција. Ако тој падне на прецизно наведениот број, тогаш играчот ја добива максималната победа. Како по правило, тогаш се користи мултипликатор од 35 до 1. Ако фигурата влезе во колоната, тогаш коефициентот од 17 и т. Д. Важно е да се влезе во секторите и на бројот, тогаш играта ќе биде во плус.

Спиномен

Можете да ја играте спиноменалната слот машина преку Интернет казино Лео Вегас.

Многу корисници се развиле за себе, кои работат стратегии со кои собираат пристојни количини, но не забораваат на ограничувањата. Да, во овој рулет има максимална стапка на обложување, поради што играчите често ги издржуваат средствата во сметката на играта.

Облози и коефициенти

Нема бонус игра во рулет, како во слот машина, но има многу варијанти на множители кои зависат од играчот’се обложувам дека тој направил. За удобен избор на мултипликатор, целото поле е поделено на сектори, секој од нив дава одреден мултипликатор за понатамошно пресметување на стапката. Подолу се дадени опции за орални цени:

  • Соседи – Кога играчот ќе го повика овој збор, обложувалниците на Крупиер на 3 броја, еден се нарекува и по еден лево и десно од него на тркалото..
  • Сирачиња – Ако корисникот го повика овој облог, тогаш дилерот става на сектори од 17 до 6 и од 1 до 9, односно тој прави два облози.
  • Серија 5/8 или Ниво – Стапката е направена на мала серија, бројот е избран од секторот 27-33.
  • Големи серии 0/2/3 – Обложувајте се на голема серија, бројот е избран во опсег од 22 до 25.
  • 0-Спил – Нулта или нула-шип, бројот е избран во опсег од 15 до 12.

Како да играш

Процесот на играње рулет не е многу покомплициран отколку во обична слот машина со тапани. За да играте забава или едно извртување, потребна ви е:

  • Прво изберете ја стапката користејќи ги соодветните копчиња на дното на екранот, додека укажувате на бојата или специфичниот број. Постојат многу стратегии, на пример, можете да ставите сектор, одреден број или само боја на изборот.
  • Следно, треба да кликнете на копчето за ротација на рулет што ја лансира топката и тркалото.
  • Кога рулетот ќе застане, дилерот го објавува бројот и бојата, тогаш стапката се разработува во согласност со случајноста. Ако корисникот го погоди бројот и бојата, тогаш тој добива 37 пати зголемување на неговиот облог.
  • Ако падне поинаков број, тогаш стапката останува во банката за казино.
  • Ако падне «Нула», Тогаш парите се изгорени.

Дополнителни цени во рулет

Покрај главните, има и дополнителни стапки во рулет кои дејствуваат во специфични ситуации. На пример, кога бројот испаѓа, но во секторот по кој е направена стапката, најголемата бројка е помала од облогот. Во ова, таа се префрла на истурање, ако е поделена, тогаш се префрла на улица.

Ова е направено за да се зголеми бројот на шанси за освојување на играчот. Ако ја отстраните оваа можност, тогаш тие брзо го исцедат целиот свој капитал. Рулет – Ова е опасна игра за коцкање во која корисниците често губат големи суми. За да се спречи ова да ви се случи, се препорачува да се игра во режим на демонстрација. Ова ќе ви овозможи добро да ги проучите сите карактеристики на играта и да развиете одредена стратегија.

РТП рулет

Секоја слот машина и игра на табли каде што треба да потрошите пари на облози имаат параметар како RTP. Ова е делот од процентот што се играше и се врати на корисникот. Но, сè всушност зависи од самата игра и од избраната тактика. Топката паѓа според игнорантниот закон од никого.

Во оваа игра, тоа е 97.3%, што е многу повеќе отколку во многу машини. Покрај тоа, воопшто нема такви броеви во слотовите, па ако сакате да ја играте играта за коцкање и да не изгубите пари, подобро е да го направите тоа со рулет. Ако сте уморни од рачно започнување со ротација на рулет, тогаш можете да го активирате автоматскиот режим.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари