Diamond Wild

Класичен дизајн разреден со дијаманти, џекпотите и фризурите се претставени во дијамантската дива слот машина isoftbet. Тој нуди добивки во износ до 25.000 облози по комбинација. Тие се издадени од наградни комбинации собрани на 20 реда. Бонуси доделуваат бесплатни ротации и џекпот со зголемени вредности.

Опис на слот машина

5 тапани се вклучени во слотот за диви игри Diamond. 3 клетки се ставаат во секоја од нив. Тие даваат разни карактери што се собрани во комбинација на 20 фиксни линии. Комбо донесе добивки во форма на множење на облогот направен. Нестабилноста тука е голема, а процентот на повлекување – На средно ниво.

Можете да играте слот машина Isoftbet во онлајн казино jackpotcity.

Параметар

Опис

Облози

0.2 – 200 монети

Максимална исплата

X25000

Големината на машината

5*3

Наградни патеки

20 (фиксирано)

Нестабилност

Високо

Позадина

93.2% и 95.2%

Бонуси

Фрисинс, прогресивни џекпоти

Множители

дваесет – 25.000

Функционалноста на играта

Diamond Wild Machine ги претставува сите стандардни функции што се наоѓаат во игри Isoftbet. Можете детално да се запознаете со нив во делот «Правила». И сега ќе дадеме краток опис на функционалноста:

  1. Мени (список). Отвора звучни поставки и дава пристап до историјата на добивката.
  2. Поставки (вертикални линии). Отвора дел со различни параметри на слотот.
  3. Инфо (i). Табела за плаќања, опис на бонусите и транзицијата кон правилата.
  4. Лансирање на играта (стрела). Ја активира вообичаената ротација на тапаните.
  5. Автоматски режим (стрели со триаголник). Ги отвора поставките на автоматските вртења (количина и граници).
  6. Режим на целосен екран (квадратни држачи). Ја открива играта на горниот екран.

Исто така, забележуваме дека контролниот панел прикажува облози, добивки и тековната состојба на рамнотежата. Сето ова овозможува да се игра удобно и без никакви проблеми.

Бонус круг на Дијамант Вајлд

Дијаманската дива машина е обдарена со две рунди на бонуси. Првиот се нарекува – Бесплатни игри. Активирани од 3 карактери со соодветните натписи. Прашања 8 бесплатни рунди. Во текот на нив, сите добивки (освен диви дијаманти) се множат за 2 пати.

Вториот бонус во дивиот слот за дијаманти – Jackекпот. Играше кога дијамантите ќе испаднат со името «Дијамант». Дава прогресивни џекпот или следниве множества на генералниот облог:

Летни карактери

Фактор

3

X1

четири

X5

5

x10

6

X50

7

X100

осум

X1000

9

2500

Како да играш

Играта во Diamond Wild е едноставна и не се разликува од она што се предлага во други класични машини за казина. За да се добијат победи, неопходно е да се извртуваат тапаните (лансирани од централниот клуч или простор) и да се соберат комбинации од истите карактери. Наградите се истакнуваат со разни анимации и автоматски се кредитираат на билансот.

За поискусни играчи, многу поставки се достапни овде, со што играта е уште попогодна. Ако сте уморни од извртете ги слотовите сами, тогаш можете да го активирате автоматскиот режим. Во овој случај, останува само да ги следи победите и бонусите.

Симболи на дијамантска дива слот машина

Играта Дијамант Дива претставува 11 карактери. Секој доби уникатни слики, разни награди и веројатност за паѓање на тапаните. Тие се поделени во 2 категории: Обични – создадете комбинации на активни линии; Бонус – активирајте ги функциите кога паѓате во која било позиција. Симболите од првата категорија се прикажани во табелата:

Симбол

X3

X4

X5

Какви било знаци на бар

дваесет

70

250

Цреши

Триесет

250

500

Бел

Триесет

250

500

Лента со дијамант

70

250

500

Двоен бар

100

500

1.000

Трипл бар

250

1.000

2.000

Знак на долар

500

2.000

5.000

Седум

1.000

5.000

10.000

Див дијамант

2.000

10.000

25.000

Бонус слики вклучуваат: Див дијамант – ги заменува платените карактери при креирање на комбинации; Бесплатни игри – Распрскувачки, лансирање на фреспинс; Дијамант дијамант – Ја активира ждрепката за џекпот.

Слот машина RTP

Правилата на слотот за диви игри со дијаманти означуваат 2 вредности на коефициентот на РТП – 93.2% и 95.2%. Првиот го прикажува враќањето, земајќи ги предвид изградените џекпоти. Вториот ја покажува веројатноста за играње облози од обични вртења.

Двете вредности се средни и даваат добри шанси за излез од плус. Надополнети со сите огромни фактори и присуството на бонуси. Поради нив, играчите можат да добијат вредни добивки, но само на долги растојанија (поради голема нестабилност).

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари