Cupids Scratch

Машината за гребење на спиноманалните Cupids е многу популарна коцкање, која е достапна во многу онлајн казина низ целиот свет. Овој провајдер претставува огромен број на различни игри на своите корисници, а следниот не е многу различен од овие, туку само од други развивачи.

 

Можете да ја играте спиноменалната слот машина преку Интернет казино mostbet.

Спиномен

Овој слот е дизајниран во жанрот на loveубовта и цртаните филмови, така што оние корисници кои честопати се fondубители на анимирани цртани филмови, ќе сакаат повеќе. Слотот работи подеднакво висок квалитет и на мобилни телефони и со компјутери. Играчите обезбедуваат 200 плаќања на плаќања, што укажува на висок степен на веројатност за победа, но во исто време РТП е само 94.5%, во други извори овој индикатор е 97.19%.

Опис на слот машина

Ова е класичен слот, кој се состои од 5 тапани од 3 реда на секоја од нив. Има стандарден визуелен дизајн, односно тапаните се наоѓаат на главниот екран во центарот. Постојат три копчиња, вратете се дома, поставки и вклучување или исклучување на музика во позадина од лево од нив.

Откако, традиционално, има копчиња за избор на големина на стапката, започнување на ротација на тапани, повикување на сертификат и активирање на автоматската игра. Сè е интуитивно јасно дека секој почетник може брзо да се навикне на тоа и брзо да започне да игра. Облозите се прават од внатрешни монети за игри што се купуваат за еквивалентна сума на пари. Големината на минималната стапка е 0 $.2. Можете да ставите 200 долари колку што е можно повеќе.

Функционалноста на играта

Машината за слот за гребење на Cupids има 3 реда на слики и 5 тапани, соодветно, програмерите издвоија 20 победнички линии. Ова формира релативно низок, но прилично опиплив РТП во 94.5 %. Со модерни показатели за слотот, ова е премалку, така што програмерите ја опремени слот -машината со бројни бонуси, повеќе од не -процент на враќање.

Спиномен

Плус, во машината, има бонус игра и неверојатен максимален мултипликатор од 4000. Бонус играта се активира кога ќе испаднат специјалните симболи за бонус. Корисникот има можност значително да го зголеми својот капитал, што ја прави играта уште повозбудлива и заситена со пријатни моменти.

 

Бонус круг на гребење на Купидс

Како и во многу други слот машини, се лансира бонус во гребење на Cupids кога ќе се исполнат одредени услови. Особено, симболите за бонуси мора да испаднат одреден број пати по ред.

Кога тоа се случи, играчот има шанса да ги зголеми своите добивки со позитивен исход на настаните за одреден број пати. Количината на победата зависи од личната вредност на паднатите карактери, но кога паѓате со конвенционални знаци на дивиот симбол, добивките се формираат без оглед на видот на слики меѓу нив. Бонус играта се состои во издавање подароци на 5 неверојатни мечки. Лево на екранот покажува список на сите подароци и има копче за почеток на ротација.

Како да играш

Процесот на играње на гребење на видео -слотови Cupids е прилично едноставен и не се разликува од истиот во другите машини. Мора да се извршат следниве активности:

 1. Прво изберете ја големината на копчињата за обложување «+» и «-». Програмерите обезбедија можност за избор на стапка од 20 центи во еквивалентно за монети.
 2. На дното на екранот во центарот има комбинирано копче за започнување на ротација, повикување сертификат и вклучување на автоматскиот режим на играта. Корисникот го притиска копчето за стартување или машината, ако не сака да го притиска самостојно секој пат.
 3. Доколку испадне победничката комбинација, износот ќе се пресмета во согласност со тековниот коефициент.
 4. За време на играта има различни специјални карактери кои даваат бесплатна ротација. На пример, срце што му дава на корисникот 1 спин.

 

Купидовите гребеат слот машини

Следниве видови на знаци се вклучени во слот машината за гребење на Cupids:

 • Писма К, П, Ј, А;
 • 2 чаши со пијалок;
 • срца што даваат 1 спин;
 • Носете со надувување на срцето – ќе ве задоволи коефициентот x160;
 • принц – го издава мултипликаторот x200;
 • венчален прстен – го формира мултипликаторот x160;
 • Принцеза – На корисниците им се обезбедува мулти -либерална x200.

 

Вклучени се специјални симболи:

 • Фресперс;
 • Распрскувачки симболи;
 • Бонус игра;
 • Алатка за членови;
 • Награда за не-победа;
 • Диви.

 

Традиционално, дивиот симбол ги заменува исчезнатите за победничката линија. Губењето на едноставни букви формира намален мултипликатор. Ако бонус симбол падне на секој тапани, започнува бонус игра.

Слот машина RTP

Секоја слот машина има индикатор како што е РТП. Ова е вредност изразена во процент, изразувајќи го тој дел од потрошената сума, што на крајот ќе се врати назад. За некои извори, тоа е 94.5 %, во други повеќе од 97 %, дека има многу. Ова укажува на тоа дека преостанатите 4.5% во секој случај ќе заработат казино каде што ја играте машината.

Но, за да ги добиете вашите 94.5 %, неопходно е да се произведат најмалку 180 ротации. Поради оваа причина, се препорачува прво да се игра во режим на демонстрација, а потоа да влезете во режимот на игра за вистински пари. Слотови – Овие се коцкање поврзани со големи трошоци и мали плаќања.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари