4 Horsemen

Еден од најпопуларните слотови за игри од развивачот на Спиномен беше 4 коњаници. Ова е возбудлива виртуелна слот машина што ќе го испрати играчот директно во ерата на витезите. Тој мора да биде сведок на интересни историски настани и директно учество во нивниот развој.

Играта има пријатен визуелен дизајн, добро размислување -механика и јасен интерфејс за управување со сите функции. Машината беше воведена во 2021 година и стана една од омилените во многу онлајн казина. Ова се должи повеќе со необичен дизајн и општ тек на играта. 4 коњаници – Добар начин да се забавувате и да добиете многу позитивни емоции и воодушевување од тоа.

Спиномен

Можете да ја играте спиноменалната слот машина преку Интернет казино 1Win Aviator.

Опис на слот машина

4 коњаници – Слотот на тапанот, во кој се спроведува малку поинаков метод на ротација на симболите, поради што машината стана многу поинтересна. Играчите ќе треба да бидат сведоци на настаните од витешки времиња. Учествуваат во формирање на фасцинантна приказна што ја одложува нејзината збунувачка.

Во дизајнот, програмерите применуваа главно темни тонови за да создадат најудобна атмосфера за играта. Постојат 5 тапани во главниот регион на екранот. Првите и последните тапани содржат три ќелии со симболи. 2, 3 и 4 тапани – 4 клетки. Севкупно, се добиваат 18 опции. Покрај стандардните знаци, зголемената, голема вредност, периодично испаѓаат. Во долниот дел на екранот, главните контроли во форма на копчиња се наоѓаат директно под тапаните «Понуда +, -», «Инфо», стрелка и копче за ротација «Автоматско».

Функционалноста на играта

Како што споменавме порано, ова е класична слот машина, која има стандардни функции со исклучок на променетиот број карактери на тапани. Играта се одвива стандардно, стапката е избрана, корисникот започнува ротација и очекува случајност на победничките линии.

Машината има функции:

 • За време на играта, слотот дава бонуси, мега-симболи, фризури и инстант награди;
 • дава големи фактори, што доведува до значителна победа;
 • Севкупно, машината има 30 победнички линии;
 • Минималната стапка е од 0.3 до 300 монети;
 • Процентот на повлекување е 94.5% од точката.

За да го направат процесот на игра повозбудлива, програмерите додадоа автоматски менувајќи анимација, што зависи од настаните што се случуваат на екранот. Уредот има опција за мала нестабилност и бонус.

Бонус круг во 4 коњаници

Постојат бонуси во секој слот за игри. Ова е задолжителна опција, благодарение на што автоматската машина со низок процент на плаќања станува профитабилна. Програмерите намерно го намалија процентот на плаќања заради опција за бонус, што го направи повеќе побарувачка. Благодарение на тоа, играчите почесто добиваат комбинации на награди и на штета на нив ги исплаќаат направените облози.

Спиномен

Програмерите опремени слот за најмалку 40 бонус игри, благодарение на што играњето на слотот е многу поинтересно, бидејќи корисниците почесто добиваат неочекувани добивки. На пример, комбинација од 2×2 или 3×3 карактери може да падне на три централни тапани, што автоматски ќе доведе до формирање на победничка ситуација. Исто така, играч со одредени комбинации добива 10 бесплатни ротации, случајна победничка комбинација од обични слики.

Како да играш

Правилата на играта во слот 4 коњаници не се разликуваат од слична машина со друго име. Играчот делува по следниот редослед:

 1. За да играте пари, треба да ја надополнувате сметката за игри. Можете да го направите ова преку соодветниот дел на страницата на неколку начини.
 2. Користејќи копчиња «Ставка +/-» Ја избира вредноста на првиот облог за започнување на играта.
 3. Копчето со стрелката ја стартува ротацијата на тапаните.
 4. Ако симболот за диви бонуси испадне или линија на плаќања од 30 се совпаѓа, тогаш играчот е преведен со победа. Потребно е од 2 случајности.
 5. Ако нема случајности, стапката губи.
 6. Ако сакате, можете да го вклучите режимот Auto Game.

За време на играта, ротациите на бонусот паѓаат. Тие можат веднаш да се користат.

Симболи на слот машина 4 коњаници

Кога комбинациите со нив испаѓаат, корисникот ја зголемува својата победа или добива случајна исплата. Присуството на многу опции за бонуси го прави овој слот попрофитабилен во однос на позадината на нискиот процент на поврат. Разгледајте ги овие симболи:

 • Мега симболи. Ситуацијата се смета за поволна кога симболите со зголемена големина од 2×2 или 3×3 паѓаат на централните тапани. Ако тоа се случи, комбинацијата на наградата автоматски се формира.
 • Наредени диви. Ова е див симбол, ако падне истовремено на 1 и 5 -ти тапани, тогаш преостанатите три веќе не играат значење. Формирана е победничка комбинација.
 • Бонус симбол. Ова е загарантирана моментална победа. Количината на надополнување на сметката зависи од бројот наведен на сликата.

Останатите ликови кога се совпаднаа од 3:

 • J/q – Го менува мултипликаторот x10/x20/x40;
 • K/a – Инсталирани се множители на x15/x30/x60;
 • чекори – множители x20/x40/x80;
 • Синиот витез – Инсталирани се множители X30/X60/X120;
 • Златен витез – x40/x80/x150;
 • Диви – Ги менува сите симболи и му го дава на мултипликаторот X150;
 • Бесплатни вртења – Бесплатни ротации.

Слот машина RTP

Слот машина 4 коњаници има релативно мал процент на враќање, само 94.5%, но ова не е критично. Програмерите додадоа многу случаи на бонус во играта, поради што слотот стана доста поволно. Затоа се здоби со толку голема популарност и влезе во врвот на најдобрите.

Плус, скоро сите ликови даваат пристоен мултипликатор за зголемување на облогот, што е исто така многу пријатно со неочекувана случајност. Максималниот коефициент е 150 ако има див симбол на сите 5 тапани. Многу играчи веќе ги оценија можностите со овој автоматски и играат само во него. Тука можете да добиете сè, прво разочарување, а потоа и неописливо задоволство од победата.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари