Преглед на крипто казино Stake 2023

Stake Casino се појави во 2017 година и е наменето за сопствениците на крипто. Можете да ја надополнувате вашата сметка и да ги повлечете добивките преку Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Interac. Играјте што е можно побезбедно и понудете фер резултати поради важечката лиценца на Курасао. Ќе можете да уживате не само во автоматите, туку и во игрите на маса, да се обложувате на класични спортови и еСпортови. Дарежливи бонуси за добредојде чекаат нови клиенти – до $1000 за првиот депозит!

Бонус:Нема бонус за добредојде
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
Нема бонус за добредојде
Бонус за добредојде
Добијте бонус

место за удел

Сите бонуси во уделот на крипто казино

Доволно е да поминете низ кратка регистрација за да заработите одличен бонус на игри во казино или спортско обложување.

удел-промоции

Спортски бонус

За да учествувате во промоцијата, треба да направите депозит од најмалку 100 долари, со што ќе се активира бонус од 200% до 1.000 долари. Ќе можете да ги повлечете вашите добивки кога ќе се движите низ облогот x40.

Бонус за казино

Љубителите на автомати, игри на маса и живи со крупиери чекаат слична понуда – 200% од износот на првото надополнување. Условите се исти – мин депозит од 100 долари, а облогот е x40.

Програма за лојалност и турнири

За да се приклучите на ВИП клубот, доволно е да креирате сметка на официјалната веб-страница на казиното. За да напредувате на првото ниво „Бронза“, ќе ви требаат посебни поени во играта. Тие се заслужни за облози во видео слотови и спорт. Од карактеристиките на премиум насловите, вреди да се истакнат неделните бонуси, личен менаџер и дополнителни привилегии.

Можете брзо да го отклучите статусот на премиум со учество на дневни турнири. Администрацијата редовно започнува интересни настани за активни клиенти. Доволно е да се регистрирате на натпреварот што ви се допаѓа и да започнете да ставате облози во вашите омилени автомати. Колку е поголем облогот, толку е поголема веројатноста да се добие награда и да се заработи дарежлива парична награда. Често се лотала од 5.000 долари меѓу 10 среќници.

Како да се регистрирате во Казино за акции

Администрацијата ја поедностави процедурата за регистрација, што ја направи поатрактивна за играчите кои претпочитаат да се обложуваат во криптовалути. За да креирате сметка и да го отклучите платениот режим, само следете ги упатствата подолу:

  • Одете на официјалната веб-страница на казиното Stake;
  • Кликнете на копчето “Регистрирај се” – се наоѓа во горниот десен агол;
  • Внесете го вашето најавување, лозинка, е-пошта, датум на раѓање и промотивен код;
  • Кликнете на „Играј сега“ за да го завршите процесот на регистрација.

удел-регистрација

За да ја активирате вашата сметка, треба да следите посебна врска што ќе биде испратена до наведената е-пошта. Ќе бидете пренасочени на почетната страница и ќе треба да ги внесете вашето корисничко име и лозинка за да се најавите на вашата лична сметка.

Патем, постои и втор метод за регистрација, кој е поедноставен и побрз. За инстант овластување, ќе ви треба профил на Google, Facebook или Twitch. Согласете се да ги копирате доверливите информации и не мора да пополнувате прашалник.

Мобилна верзија и апликација Stake

Програмерите ја адаптираа официјалната веб-страница за мобилни уреди базирани на Android и iOS. Попогодно е да се ставаат облози, да се користат бонуси и да се повлечат добивките од паметен телефон и таблет. Нема потреба да преземате дополнителен софтвер. Секој мобилен прелистувач е погоден, бидејќи страницата е оптимизирана за мали димензии на екрани и екрани на допир.

удел-мобилен

Cryptocurrency казино слот машини Влог

Платформата располага со сертифицирани слот машини кои се разликуваат по теми, механика и игра. Можете да ја испробате вашата среќа со трчање слотови, покер, бакара, блек џек, покер. Има и режим во живо и спортско обложување. Доволно е лесно да се најде забава по ваш вкус, особено кога користите филтри. Ќе испадне да ги сортира игрите по програмери, популарност, новина.

удел-слотови

Софтвер

Популарноста на установата за коцкање се должи на соработката со водечките провајдери – NetEnt, Push Gaming, iSoftBet, Blueprint, Relax Gaming, Pragmatic Play, Play’n Go. За поголема погодност, сите наслови се категоризирани.

Рулет

Повеќе од 20 верзии, од класични до живи, француски, мини, американски. Дозволено е да се игра за пари и бесплатно. Ваше е да одлучите кој формат е попожелен – играње со вистински крупиери или против компјутерски алгоритми. Нема да биде возможно да се надмудри RNG, но со употреба на ефективни стратегии, можете значително да ги зголемите шансите за победа.

Што се Слот машините Stake?

Повеќе од илјада популарни слотови се претставени со Megaways, нивоа на бесплатни вртења, круг на ризик и специјални симболи. Презентирани се илјадници добро познати наслови од водечки провајдери, но уште поважно, постои „Демо режим“. Доволно е да го ставите курсорот над иконата на машината и да кликнете на „Демо“. Понатаму, системот ќе собира виртуелни кредити за контрола на учењето, развивање сопствена стратегија и уживање во играта.

Джакпот слотови

Интересен дел кој ги вклучува најпрофитабилните автомати. Има повеќе од 50 наслови со различни износи на џекпот. За да имате шанса да освоите неколку милиони, доволно е да формирате ретка наградна комбинација. Професионалните коцкари препорачуваат да започнете со режимот „Демо“ и прво да развиете стратегија, а потоа да преминете на вистински облози.

Во живо

Играта против живите крупиери добива на популарност. Затоа, Stake Casino нуди да се потопите во атмосферата на копнените претпријатија и да уживате во живо покер, блек џек, монопол, бакара. За да поставите облог во криптата, доволно е да се најавите на вашата лична сметка и да ја надополните вашата сметка преку пригодна алатка за плаќање. Играњето со дилери за виртуелни кредити е забрането.

влогови-жив

Спортско обложување

Букмејкерот се разликува од другите со широка линија и високи коефициенти. Ставете облози во живо и пред натпреварот за фудбал, е-спорт, рагби, кошарка. Презентирани се различни пазари и популарни резултати. Една од карактеристиките на букмејкерот е тоа што е официјален спонзор на фудбалскиот клуб Ватфорд. Затоа, застапени се најпопуларните лиги, како НБА, НХЛ, Премиер лигата. Дозволено е да се обложуваат не само на класични спортови, туку и на крикет, скијачки скокови и трки со мотоцикли. Повеќе од 30 спортови вкупно.

влог-спорт

Разновидноста на пазарите заслужува посебно внимание. Може да се обложувате на вкупен, победничка маржа, парен, азиски вкупен, двоен резултат. Десетици добро познати резултати сигурно ќе им се допаднат не само на почетниците, туку и на професионалните обложувачи.

Облозите во живо се подготвени за страствени играчи. Чекате високи коефициенти, редовно ажурирана статистика и разновидни пазари. Може да се поврзете на преносот во живо и да гледате како се движи јарболот за да направите попрецизна прогноза. Веб-страницата често емитува рагби, тенис, фудбал, мешани боречки вештини.

Вреди да се забележат и големите шанси за победа. Букмејкерот нуди добри коефициенти во споредба со другите познати обложувалници. Патем, за поголема погодност, коефициентите се прикажуваат во различни формати – децимални, малезиски, американски, фракционо.

Обложување на еспорти

Денес класичните спортови постепено ја губат својата популарност. Се заменува со еспортски турнири кои нудат поголема динамика и големи победи. Затоа, букмејкерот ги покрива врвните натпревари во различни игри – LOL, FIFA, CS, Dota 2. Исто така, сите клиенти имаат пристап до популарните електронски лиги, како Cyber ​​Arena Live.

Предности и недостатоци на Stake Crypto Casino

Добрите страни:

  • Можете да ја надополнувате вашата сметка во крипто;
  • Има дел со спортско обложување;
  • Промислена програма за лојалност;
  • Инстант плаќања.

Конс:

  • Нема работни огледала;
  • Малку активни акции.

Кои криптовалути прифаќа Stake

Можете да ја надополнувате вашата сметка и да ги повлечете добивките користејќи безбедни платежни услуги: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin, Bitcoin Cash, Tron, Ripple, Interac. Во исто време, износот на максималниот депозит не е ограничен, но дозволено е да се повлече кога сметката има најмалку 0,002 БТК. Една од карактеристиките на страницата се најсигурните финансиски трансакции. Сите лични податоци се добро шифрирани, но уште поважно – инстант депозити и исплати.

удел-крипто

Услуга за поддршка

Техничката поддршка работи деноноќно и нуди два стандардни методи на комуникација. Можете да комуницирате со операторите преку онлајн разговор или со испраќање е-пошта на [email protected]. Покрај тоа, сите корисници имаат пристап до редовно ажуриран блог, форум и популарни социјални мрежи. Администрацијата постојано ги објавува најновите вести на каналите на Твитер, Фејсбук и Инстаграм.

Кои јазици ги поддржува Stake казиното

Платформата за игри е популарна низ целиот свет, па затоа е преведена на различни јазици. Ова ќе го олесни запознавањето со интерфејсот и навигацијата. Страниците може да се преведат на кинески, виетнамски, руски, англиски, филипински, турски, индонезиски, корејски, германски, шпански, полски, португалски, француски и јапонски.

Лиценца

Установата за коцкање врши легални активности и работи легално. Ова се должи на актуелната лиценца на Курасао. Секој клиент може да се увери дека ресурсот е безбеден и искрен. Доволно е да се спуштите во „подрумот“ на официјалната веб-страница и да кликнете на грбот на комисијата за коцкање што може да се кликне.

Најчесто поставувани прашања

Дали има дел за спортско обложување?
Дали е неопходно да се помине верификација?
Дали има бонус без депозит во Казиното на удел?
Може ли да ја финансирам мојата сметка со дебитна картичка?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали има дел за спортско обложување?
Секако, букмејкерот нуди широка линија и високи коефициенти. Презентирани се различни пазари, можете да се обложувате на популарни резултати во режимот во живо и пред натпреварот.
Дали е неопходно да се помине верификација?
Да, за безбедносната служба да се погрижи да имате над 18 години и да немате втор профил, што ги прекршува правилата.
Дали има бонус без депозит во Казиното на удел?
Не, во моментов не е обезбеден депозит за регистрација или други активности.
Може ли да ја финансирам мојата сметка со дебитна картичка?
Дозволено е да се надополнува сметката само со помош на еден крипто-паричник од кој е кредитиран последниот депозит.