Преглед на крипто казино BC Game 2023 година

Crypto casino BC Game се појави во 2017 година и е лиценцирана од Курасао. Во основа, платформата е наменета за сопственици на крипто и корисници кои живеат во земји каде што коцкањето е забрането. Ресурсот работи низ целиот свет и затоа официјалната веб-страница е преведена на повеќе од десет јазици. Исто така, има над 20 различни криптовалути и можете да заработите дарежливи бонуси за регистрација, депозити.

Promo Code: WRLDCSN777
До 360% на првите четири депозити
Бонус за добредојде
Добијте бонус

п.н.е.-локацијаВеб-страницата брзо стана популарна не само поради активностите за лиценцирање. Илјадници играчи им веруваат на своите пари и од други причини. Прво, модерен SSL алгоритам за шифрирање кој обезбедува максимална безбедност. Второ, застапени се врвни развивачи на софтвер. Ќе уживате во различни верзии на рулет, картички, автомати. Можете да го стартувате „Тркалото на среќата“, да играте со дилери во живо и да се обложувате на спорт.

Добиените награди заслужуваат посебно внимание. Во 2022 година, установата за коцкање беше наградена со две титули одеднаш – „Најдобро блокчејн казино“ и „Безбедно криптовалутно казино на годината“. Покрај ова, BC Game стана официјален партнер на фудбалската репрезентација на Аргентина. Овие достигнувања само ја зголемуваат популарноста на платформата и привлекуваат се повеќе и повеќе коцкари.

Сите бонуси во игра за крипто казино BC

Установата за коцкање постои од 2017 година и на почетокот ги импресионираше играчите со нестандарден пристап кон политиката за бонуси. На почетокот немаше сет на бонуси за добредојде, но имаше интересни задачи за завршување на кои можеше да добиеш разни подароци во форма на крипта. Во 2020 година, администрацијата ја ревидираше својата визија и значително ја диверзифицираше програмата за бонуси.

п.н.е.-промоции

Добредојдовте бонус пакет

Веднаш по регистрацијата, ќе отворите пристап до дарежлив сет на подароци, фокусирани на првите четири депозити. Во овој случај, износот на промоцијата зависи од износот на надополнување.

Број на депозит Бонус мин. тоа
1 До 180% 30 долари
2 До 180% 60 долари
3 До 180% 120 долари
четири До 240% 30 долари

Трикот е во тоа што нереално мал облог x25 важи за сите промоции. Кога ќе ги исполните условите за обложување, можете веднаш да ги повлечете вашите добивки.

Потраги

Има и други стимулации за клиентите. Доволно е да завршите едноставни задачи, а администрацијата ќе собере пријатни бонуси. На пример, 0,5 Dogecoin е потребен за верификација на е-пошта. Ставете го вашиот прв облог и заработете 0,1 TRX. Најлесната потрага е да ги поздравите играчите во онлајн разговорот, за што системот ќе кредитира 0,05 EOS. Кога ќе ги завршите сите три задачи, како дополнително охрабрување, можете еднаш да го стартувате Тркалото на среќата.

Има и поедноставни задачи кои секојдневно се ажурираат. За нивно спроведување, се потпираат и пријатните бонуси и монетите во играта. Ако одите во делот „Промоции“, ќе можете да се запознаете со целата листа на потраги. Операторот е подготвен великодушно да награди за привлекување нови клиенти и овозможување двофакторна автентикација.

Медали во играта

Вршејќи ги наједноставните дејства, системот ќе доделува медали во играта. Потоа тие можат да се разменуваат за различни криптовалути. Подгответе се да правите вистински облози, надополнете ја вашата сметка преку одредена услуга за плаќање, играјте специфични слотови. Патем, под секоја задача е наведено колку коцкари успеале да ја завршат потрагата и да го подигнат бонусот.

Дожд

Ова е интересна промоција со необично име. Се се сведува на тоа дека на секои шест часа се доделува награда, но само на среќните шест. Администрацијата користи генератор на случаен број за да ги одреди победниците. Сепак, во промоцијата учествуваат само клиенти кои успеале да го отклучат барем четвртиот ВИП статус.

Програма за лојалност

Ако редовно ставате облози и завршувате разни потраги, можете да ги отклучите следните привилегии:

  • Отвора пристап до затворен онлајн разговор на платформата;
  • Дополнителни чинови, за кои се очекуваат дарежливи награди;
  • Можете да им дадете убави совети на другите играчи;
  • Дневни цртежи на криптовалути меѓу десетте најактивни корисници.

Чипот на коцкарската установа е дека колку е повисок VIP статусот, толку повеќе различни привилегии се достапни. Може да сметате на личен консултант, дневна акумулација на монети во играта, ексклузивни бонуси, па дури и пакети за одмор.

Како да се регистрирате во казино BC Game за крипто валута

За да ја отклучите целата содржина и да учествувате во атрактивни промоции, прво треба да креирате сметка. Треба да кликнете на зеленото копче „Регистрирај се“, кое се наоѓа во горниот десен агол. Сега пополнете краток прашалник, обезбедувајќи ги следните податоци: работна е-пошта и силна лозинка. Останува да потврдите дека имате над 18 години и се согласувате со правилата на платформата за игри. Можете исто така да внесете промотивен код и да заработите дополнителни награди.

bc-регистрација

Покрај тоа, програмерите имаат имплементирано побрз начин за креирање сметка. За инстант овластување, потребен ви е профил на Facebook, Google, Telegram. Се согласувате со пренос на лични информации и веднаш одите на вашата лична сметка. За да ги отклучите плаќањата, исто така ќе треба да пополните прашалник, обезбедувајќи ги следните информации за себе: полно име, пол, возраст, адреса на живеење, датум на раѓање. Сега можете да отидете во делот Касиер и да го изберете соодветниот инструмент за плаќање за вашиот прв депозит.

Мобилна верзија и апликација BC Game

Корисниците кои сакаат редовно да играат на страницата можат да го прават тоа не само од компјутер, туку и од мобилни уреди. Верзијата за паметни телефони и таблети е совршено оптимизирана за гаџети со Android и iOS со различни големини на екранот. За да стигнете до мобилната страница, само следете ја врската или пронајдете ја платформата преку пребарувач. Користете го вашиот телефон или таблет и ќе ве одведат во мобилното казино BC Game. Разликата е само во дизајнот и распоредот на деловите. Остатокот нуди голема брзина и удобна функционалност.

bc-мобилен

Што се однесува до мобилниот софтвер, програмерите сè уште немаат објавено апликација за телефони. Иако на Интернет можете да најдете различни понуди, па дури и датотеки за инсталација. Бидете внимателни, бидејќи најверојатно ова се програми кои припаѓаат на измамници. Веднаш штом ќе ја инсталирате програмата, веднаш ќе ги споите вашите лични податоци и идните средства во вашата сметка.

Слот машини за криптовалути за казино BC Game

Гордоста на страницата е разновидна колекција на забава. Платформата има илјадници популарни слот машини, стотици друштвени игри и карти. Во исто време, листата редовно се зголемува, бидејќи има нови ставки од познати програмери. Патем, на повеќето слотови им е дозволено да работат бесплатно и не мора ни да креирате сметка.

п.н.е.-слотови

Главната карактеристика на „еднооружените бандити“ е високиот коефициент на RTP од 96%. За да победите, доволно е сериозно да го сфатите изборот на машината и правилно да управувате со банкротот. Останува да се избере докажана стратегија и да се следат препораките. За брзо наоѓање забава по ваша желба, користете филтри за сортирање по новина, програмери, популарност, тип.

Софтвер

Брзиот раст на популарноста на клубот се должи на фактот што администрацијата додава софтвер од познати програмери. Секоја компанија има лиценца и долгогодишно искуство во создавање ексклузивна содржина за игри. Механиката, нивоата, функциите, симболите и жанровите се разликуваат. Ако сакате гарантирано позитивно искуство со игри, погледнете ги насловите од Amatic, Habanero, Yggdrasil, ELK, Microgaming, Playtech, Booongo.

Живи дилери

Режимот е различен по тоа што ќе играте со вистински крупие, а не против машински алгоритам во форма на RNG. Понудени се живи емоции и атмосфера споредлива со копнените објекти за коцкање. Исто така, гарантира фер и транспарентна игра и можност самостојно да ја потврдите нераспадливоста на резултатите.

п.н.е.-во живо

Ќе може да се поврзете на преносот во живо само ако имате позитивно салдо на вашата сметка. Забрането е играње бесплатно и без регистрација. Затоа, побрзајте да креирате сметка и ќе можете да уживате во sic bo, baccarat, рулет, блек џек, покер. Познатите студија како Ezugi, Evolution Gaming, Pragmatic Play, Vivo се одговорни за квалитетот на играта, графиката и степенот на реализам.

Други игри п.н.е

Колекцијата на забава ќе ги задоволи не само љубителите на слотови и формат во живо, туку и игри на маса, поретки игри. Сега, на пример, Aviator и Plinko се особено популарни. Секој наслов нуди возбудлив гејмплеј, но уште поважно е дека за победата се должи голема парична награда.

Лотарии

Постои уште еден начин брзо да добиете дарежливи награди. Се што треба да направите е да учествувате во дневната лотарија. Ќе ви требаат специјални билети во кои треба да ги изберете броевите што ги сакате. Ако, како резултат на извлекувањето, броевите се совпаѓаат со оние што паднале на полето за играње, системот ќе додаде бонуси. Ќе можете да добивате не само бесплатни вртења, туку и без депозити, мултипликатори на депозити, крипто, медали во играта.

Спортско обложување во BC Game

Не толку одамна, на официјалната веб-страница се појави делот „Спортско обложување“. Сега секој има право да направи спортски облог за класичен спорт и еСпорт. Може да се обложувате во живо и да се обложувате на фудбал, тенис, рагби, НБА, бокс, Dota 2, LoL. Букмејкерот нуди широка линија, високи коефициенти, удобна функционалност и можност за гледање натпревари во живо.

Предности и недостатоци на крипто казино BC Game

Добрите

  • Над 4.000 онлајн слотови;
  • Поддржани се повеќе од 25 криптовалути;
  • Шик сет на бонуси за добредојде за првите четири депозити;
  • Може да играте со дилери во живо и да се обложувате на спорт и еСпорт.

Конс

  • Многу бонуси имаат услов за обложување x25;
  • Невозможно е да се вклучите во играта со дилери во живо без средства на сметката.

Кои криптовалути ги прифаќа BC Game?

Установата за коцкање може да импресионира со поддршката на различни криптовалути. Може да ставате облози во BTC, LTC, EOS, USD Coin, Tron Ethereum/Tether. Ова не е целата листа, туку уште поважно – најбезбедните и инстант трансфери. Доволно е да изберете услуга за плаќање и да го наведете износот на надополнување. Парите ќе се кредитираат на сметката во рок од 1-2 минути, што ќе ви овозможи веднаш да ја стартувате играта што ви се допаѓа и да започнете да победувате.

bc-крипто

Услуга за поддршка

Ако имате прашања или потешкотии со депозити, бонуси за обложување или регистрација, побрзајте да контактирате со техничка поддршка 24/7. Менаџерите ќе одговорат во рок од една минута ако напишете порака во онлајн разговорот. Исто така, ќе може да се контактира со персоналот за поддршка преку е-пошта, Телеграма и Твитер. Администрацијата, исто така, препорачува почесто да се гледа на форумот на клубот, каде што клиентите на казино комуницираат.

Кои јазици ги поддржува казиното BC Game?

Ресурсот е во ТОП-3 и е популарен во различни делови на светот. Затоа, програмерите ја преведоа официјалната веб-страница на повеќе од десет јазици – хинди, француски, турски, тајландски, руски, полски, германски, корејски, португалски, шпански, кинески. Ќе биде можно да се промени преводот на сите страници со еден клик, што ќе ви овозможи брзо да пронајдете забава по ваш вкус, да креирате сметка, да ја надополнувате вашата сметка и да нарачате пренос на добивки.

Лиценца

Нашиот тим спроведе истрага и ги провери сите дозволи. Crypto casino BC Game не само што има валидна лиценца Курасао, туку е и легитимен бизнис. Секој посетител на веб-страницата има право да ги види сите податоци. Доволно е да се спуштите во „подрум“ и да кликнете на грбот на регулаторното тело што може да се кликне. Сертификатите од лондонската ревизорска компанија eCOGRA делуваат како дополнителни гаранти за безбедност и доверливост.

Најчесто поставувани прашања

Зошто е потребен срање код?
Што треба да направам за да ги побарам моите бонуси за добредојде?
Каде можам да ја најдам мобилната апликација?
Како да се игра бесплатно и без регистрација?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Зошто е потребен срање код?
Ова е слично на промотивниот код, но за привилегирани клиенти. Користете тајна комбинација на симболи и системот ќе додели дарежливи подароци.
Што треба да направам за да ги побарам моите бонуси за добредојде?
Прво треба да се регистрирате, а потоа да ја надополните вашата сметка. Новите клиенти чекаат дарежливи зголемувања на првите четири депозити.
Каде можам да ја најдам мобилната апликација?
Сè уште нема мобилен софтвер, но има мобилна верзија за телефони и паметни телефони. Можете да стигнете до платформата преку специјална врска или со наоѓање казино преку пребарувач во вашиот прелистувач.
Како да се игра бесплатно и без регистрација?
Изберете слот машина по ваш вкус, поставете леб над и кликнете „Демо“. Понатаму, системот автоматски ќе собира кредити во играта за да се запознае со играта. Во овој случај, не мора да креирате профил и да ја надополнувате сметката.