Преглед на крипто Casino Punt 2023

Punt Casino се појави во 2021 година, е лиценциран од Курасао и е во сопственост на Effice Group NV. Платформата за игри се смета за иновативна, што придонесе за нејзиниот брз раст на популарноста. Дополнително, со ресурсот управува искусен тим кој отвори други познати страници – Raging Bull Slots и Slots of Vegas. Затоа, се користи еден од најдобрите софтвери – Realtime Gaming.

Promo Code: WRLDCSN777
150% бонус за депозит + 15 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјалната страница има строги правила кои дозволуваат само корисници кои имаат над 18 години да играат за пари. За да ја пробате вашата среќа и да добиете шанса да го постигнете џекпотот, само регистрирајте се. Веднаш штом ќе ја внесете вашата лична сметка, можете да уживате во автомати, разни табли и картички.

точка сајт

Сите бонуси во крипто казиното Punt

Една од карактеристиките на платформата е дарежлива бонус програма наменета за нови и веќе регистрирани корисници. Можете да заработите великодушно зголемување на депозитот, да учествувате во редовни промоции, да ги искористите предностите на враќањето на готовина и да отклучувате специјални привилегии додека напредувате низ програмата за лојалност.

пункт-промоции

Бонус за добредојде

Доволно е да креирате сметка, а потоа да ја надополните сметката од 200 рубли, со што се активираат два бонуси – 150% од износот на банкротот и 15 бесплатни вртења. Најлесен начин да ги исполните барањата за обложување е во онлајн слотови, бидејќи 100% од облозите се бројат. Неопходно е да се движите низ облогот x40 во рок од еден месец.

Бонус за вториот и третиот депозит

Условите се исти, но за второто надополнување доспеваат 75% од банкарскиот износ, а за третото – 125%. Подгответе се да го вртите облогот x40. Ако облозите во автоматите се сметаат за 100% за обложување, тогаш само 25% во покер.

Поврат на готовина 15%

Единствена понуда која е многу популарна меѓу коцкарите. Тоа е затоа што секој ден можете да вратите 15% од изгубената сума. Рефундацијата се кредитира секое утро и зависи од големината на загубата за претходниот ден.

Повторно вчитајте бонуси

Администрацијата препорачува секојдневно да се проверува во делот „Промо“. Секој клиент чека уникатни промотивни понуди, во зависност од активноста. Ќе можете да заработите и бесплатни вртења и бонуси за депозит, бонуси без депозит.

Програма за лојалност

Веднаш по креирањето на сметката, вие автоматски учествувате во напредна програма за лојалност. За лојалните и активни корисници, подготвени се ексклузивни бонуси и ВИП услуги. Може да сметате и на личен менаџер кој е достапен 24/7. За да ги отклучите посебните привилегии и разни бенефиции, прашајте ги менаџерите за техничка поддршка за условите на програмата ВИП.

Како да се регистрирате во казиното Punt Crypto

Ако сакате да започнете да трошите дарежливи бонуси токму сега, се што треба да направите е да креирате сметка. Одете на официјалната веб-страница и кликнете на копчето „Регистрирај се“, кое се наоѓа во горниот десен агол. Сега треба да пополните краток прашалник, наведувајќи го вашето име, презиме, работна е-пошта, важечки телефонски број и силна лозинка. Не заборавајте дека кодот ќе биде испратен на наведениот телефонски број. Па, последниот чекор пред да ја завршите процедурата за регистрација е да ја изберете валутата на играта од списокот: долари, рубли, евра, круни, јени, злоти, BTC, LTC.

пункт-регистрација

Останува да кликнете на „Регистрирај се“ и врската за активирање на профилот ќе биде испратена на наведената е-пошта. Следете го и системот ќе се префрли на официјалната веб-страница на казиното. За да се најавите на вашата лична сметка, само треба да ја внесете вашата адреса за е-пошта и лозинка. Откако ќе се најавите во системот, продолжете со проучување на условите на промотивните понуди. Не пропуштајте ја можноста да го зголемите износот на почетниот капитал и значително да ја зголемите веројатноста за победа. Можете да освоите готовина во слотови, видео покер, рулет или блек џек.

Мобилна верзија и апликација Punt

Ќе може да се оцени функционалноста и содржината на играта не само од компјутер, туку и од мобилни уреди. Програмерите ја адаптираа страницата за модерни уреди со Android, iOS и Blackberry. Мобилната платформа е совршено оптимизирана за екрани на допир и игра со една рака. Дополнително, се нуди сертифициран софтвер од водечки провајдери. Искреноста и сигурноста се докажуваат со независна ревизија од ревизорските компании. Генераторот на случаен број е тестиран и произведува случајни резултати, што гарантира реална шанса за победа.

пунт-мобилен

Казино слот машини за криптовалути

Неискусните и напорни коцкари чекаат разновидна колекција на забава. Дури и најискусните играчи лесно ќе подигнат машина по нивна желба. Ќе можете да уживате во 3D слотови, видео покер, блек џек, бакара, покер. Постојат и популарни лотарии со брз исход на играта.

Се препорачува да се обрне внимание на нестандардниот слот Aviator. Доволно е да го лансирате авионот и да гледате како се зголемува стапката. Сè што е потребно е да се подигнат парите навремено пред бродот да лета од екранот.

Софтвер

Официјалната веб-страница има над 900 различни игри, но уште поважно – добро познати програмери. Софтверот е во сопственост на врвни компании како Tom Horn, Fugaso, Spribe, Reevo, KA Gaming, Betsoft и Dragoon Gaming. Дозволено е да се истакнат насловите на одредени провајдери, да се филтрира списокот по азбучен ред и да се најде вашата омилена забава користејќи ја лентата за пребарување.

Онлајн слотови

Најголемата категорија на игри исполнета со популарни наслови. Презентирани се класични и модерни автомати со 3D графика, оригинална механика, специјални симболи. Најпопуларните модели вклучуваат: Dragon Riches, Clash of Gods, Hungry Shark, Robot Wars.

точки слотови

Секој онлајн слот ќе импресионира со високи приноси и јасен интерфејс. За да победите, доволно е да формирате добитна комбинација. Ова ќе им помогне не само на личните вештини, туку и на посебните знаци. Единствениот недостаток на платформата за игри е што не можете да играте бесплатно и без регистрација додека не креирате сметка и не се најавите.

Забава со картички

Делот е наменет за љубителите на блек џек и покер. Има и класични и модифицирани верзии кои се разликуваат по правилата и условите за победа. Инаку, две познати студија, Betsoft и Reevo, се заслужни за квалитетот и искреноста на содржината. Се нуди сигурна игра и голема веројатност за победа.

играње-игри на маса

Рулет

Веб-страницата нема посебен дел со рулет, но сепак е доволно лесно да се најде една од најпопуларните казино игри. Во исто време, не се претставени само класичните, туку и модифицираните верзии – американски, европски, француски.

Видео покер

Категоријата се состои од врвни верзии на видео покер. Слотовите ќе им се допаднат на сите љубители на класичниот покер. Правилата се исти, но графиката, степенот на возбуда и динамиката на игра се различни.

Предности и недостатоци на Punt Crypto Casino

Добрите страни:

  • Правна активност поради важечка лиценца Курасао;
  • Сертифициран генератор на случаен број;
  • Дарежлива бонус програма;
  • Строги правила за обезбедување на безбедност и транспарентност на условите;
  • Софтвер од познати провајдери;
  • Интересен блог со најнови вести и информации.

Конс:

  • Мала листа на игри;
  • Голема провизија за исплата.

Кои криптовалути ги прифаќа Пунт?

Установата за коцкање „Пунт“ ја доби титулата „ТОП Казино 2022“. Не само поради висококвалитетната содржина и лиценцата од Курасао. Ова се должи и на фактот дека се прифаќаат различни криптовалути. Можете да се обложувате во долари, евра, рубли, биткоини, лајткоини, биткоин кеш и USDT. Ако сакате веднаш да добиете победа, администрацијата препорачува да се повлечете на електронски и биткоин паричници.

пунт-крипто

Услуга за поддршка

Сајтот, иако има класична структура, неискусните корисници сепак може да имаат потешкотии или прашања. Ако се збуните при регистрацијата, не знаете како да аплицирате за повлекување или да активирате бонус, контактирајте ја службата за деноноќна поддршка. Пишете на онлајн разговорот и добијте одговор во рок од 1 минута. Исто така, ќе можете да одржувате контакт преку е-пошта [email protected]. Администрацијата, исто така, препорачува да се претплатите на каналите на Телеграма, Твитер, Фејсбук и Инстаграм. Групите редовно објавуваат ексклузивни промотивни кодови, најнови вести, објави за изданија на автомати.

Кои јазици ги поддржува казиното Punt?

Ресурсот се појави дури во 2021 година, а програмерите веќе го преведоа на четири јазици – јапонски, француски, германски и англиски. Копчето за преведување страници е во опаѓачкото мени. Префрлете се на вашиот мајчин јазик и брзо разберете го интерфејсот и навигацијата.

Лиценца

Брзиот раст на популарноста на страницата се должи на правните активности. Пред отворањето на ресурсот, сопствениците добија лиценца Курасао. Затоа, страницата претставува оригинален софтвер од доверливи провајдери. Како дополнителна безбедносна мерка, се користи модерен SSL алгоритам за шифрирање. Доверливите информации за клиентите се под сигурна заштита и никогаш нема да паднат во трети раце.

Најчесто поставувани прашања

Дали страницата има друштвени игри?
Кои се придобивките од играњето во казино Punt?
Дали е безбедно да се обложувате, да играте пари во казиното Пунт?
Колку брзо се исплаќаат добивките?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали страницата има друштвени игри?
Се разбира, и само од доверливи и популарни програмери. Можете да уживате во рулет, покер и блек џек, класични и напредни верзии. Доволно е да се регистрирате, да го соберете бонусот за добредојде и да ја стартувате вашата омилена игра, а притоа да ги зголемите шансите за победа. И сето тоа поради зголемениот износ на почетната банка.
Кои се придобивките од играњето во казино Punt?
Ова е одлична лиценцирана платформа напојувана од софтверот Realtime Gaming. Се нудат популарни автомати за игри на среќа, игри на маса и карти. Покрај тоа, ве чекаат дарежливи бонуси, промоции за повторно вчитување, дневен поврат на готовина и специјални привилегии за учество во програмата за лојалност.
Дали е безбедно да се обложувате, да играте пари во казиното Пунт?
Да, бидејќи безбедноста се должи на лиценцата на Курасао и на фактот дека регулаторното тело внимателно ги следи активностите на казиното. Администрацијата нема права да ги менува поставките за играта, да го намали враќањето или да одбие да плати. Користи и модерен SSL алгоритам за шифрирање, кој е одговорен за заштита на личните податоци.
Колку брзо се исплаќаат добивките?
Доволно е да пополните апликација за повлекување, наведувајќи го износот и изберете платежен инструмент. Парите се добиваат на електронски и биткоин паричници во рок од 10-15 минути. Сепак, постои такса за исплата.