Преглед на крипто казиното Буран 2023 година

Казиното Буран се појави во 2016 година и е во сопственост на Araxio Development NV Невидениот успех на платформата се должи на фактот што тимот има големо искуство во областа на iGaming. Организацијата управува и со два други добро познати ресурси – YoYo и Malina. Покрај тоа, секоја локација работи под активна лиценца Курасао, која гарантира безбедна и фер игра.

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 500 € + 200 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Со посета на официјалната веб-страница, ќе откриете разновидна колекција на забава. Презентиран софтвер од најпознатите и водечки студија – NetEnt, Microgaming, Quickspin, Igrosoft. Само една година по отворањето, тимот потпиша договор со Yggdrasil. Затоа, се нуди висококвалитетна содржина со високи приноси и возбудлива игра.

Буран сајт

Ќе можете да уживате во шарени 3D слотови, картички, рулет, игри во живо. Покрај тоа, софтверот е напишан во HTML5, што овозможува да се игра од паметен телефон и таблет. Нема потреба да преземате дополнителен софтвер. Можете да бидете сигурни дека автоматите не само што ќе донесат многу забава, туку и вистинска шанса за победа!

Посебно внимание заслужува бонус програма фокусирана на нови клиенти. Откако ќе ги потрошите вашите подароци за добредојде, време е да учествувате во промоции за повторно вчитување, разни турнири и програма за лојалност. Има и понуда за враќање на готовина за враќање на дел од изгубените средства.

Сите бонуси во крипто казиното Буран

Администрацијата на платформата разви интересна политика за бонуси. За да го добиете првиот дарежлив бонус, доволно е да се регистрирате и да направите депозит. Покрај тоа, ќе можете да заработувате бонус кредити и бесплатни вртења секоја недела. Затоа, тешко е да се најде сличен ресурс каде што можете да играте не само со свои пари, туку и со бесплатни вртења.

буран-промоции

Бонус за добредојде

Администрацијата е подготвена да даде дарежливи подароци на секој нов клиент. Побрзајте да креирате сметка и потоа активирајте ја вашата сметка. Сега е време да ја финансирате вашата сметка, која ќе активира два бонуси – 100% до 500 евра и 200 бесплатни вртења. Вртењата без депозит се највредни, бидејќи можете да играте за свои пари, а потоа да трошите бесплатни вртења и да започнете да се обложувате на онлајн слотови и да ги зголемите вашите добивки!

Повторно вчитајте ги промоциите

Не само збир на бонуси за добредојде се достапни на веб-страницата на казиното. Но, има и интересни промоции за повторно вчитување. На пример, еднаш неделно можете да добиете 50 бесплатни вртења за депозит од 20 евра. Ако депонирате од 20 евра за време на викендот, ќе можете да го зголемите вашиот субсидирам за 50%. Сепак, во петок, сабота и недела има уште една промоција – 50 бесплатни вртења за депозит од 50 €.

Поврат на готовина

Ако планирате редовно да се обложувате, подгответе се за лоши денови. Дури и професионалните коцкари не се способни постојано да победуваат. Но, не се вознемирувајте премногу ако изгубите. Тоа е затоа што платформата има неделен поврат на готовина до 15%. Загубите во слотови, игри со карти и маса се бројат. Ако сакате да играте со дилери во живо, 10% поврат на готовина се однесува на категоријата во живо.

Турнири

Подготвени се и најразлични натпревари за клиентите на коцкарницата. Новите турнири се лансираат неделно и се наменети за љубителите на видео слотови и игри со дилери во живо. Во некои трки, победници се играчите кои успеале да заработат максимален број поени за победнички вртења. Во други, табелата на победници се формира од оние кои го постигнале максималниот мултипликатор на облогот. Ако се регистрирате на страницата во моментов, ќе можете веднаш да учествувате на следните турнири: Видео слотови на неделата, Трка на месецот, Игри на врвни провајдери, турнир во живо.

Програма за лојалност

Програмата е наменета за активни играчи кои претпочитаат да поминуваат многу време на платформата за игри. За да отворите едно од петте ВИП нивоа, треба редовно да вложувате депозити и да играте за пари. За возврат, ќе добиете поени за лојалност, а штом ќе соберете одредена сума, администрацијата ќе го додели соодветниот статус. Покрај тоа, секој наслов има свои предности и привилегии:

 • Максималниот износ на враќање на готовина е 15%;
 • Се менува курсот на поени за лојалност за бонус кредити;
 • Износот на готовина се зголемува;
 • Личен консултант.

На пример, првиот ВИП-ниво „Кадет“ обезбедува пристап само до разменувачот на поени за рубли, по стапка од 100:60. Ако успеете да се префрлите на петтото ниво „Маршал“, администрацијата ќе ви додели личен менаџер, ќе можете да враќате 15% неделно како дел од повратот на готовина, а ќе се подобри и курсот на поени за рубли – 70 :60.

Регистрација на веб-страницата за крипто-казино Буран

За да креирате сметка, подгответе се да поминете низ два чекори. Иако ќе потрае малку подолго отколку на другите портали за коцкање, тој има свои предности. Веднаш штом ќе ја завршите процедурата за регистрација, веднаш ќе можете да се најавите и да продолжите со верификацијата. Не мора да пополнувате формулар во вашата лична сметка и да давате лични податоци.

буран-регистрација

Во првата фаза, треба да ги наведете следните информации: е-пошта, име, презиме и телефонски број. Вториот чекор вклучува и пополнување прашалник, но ќе треба да обезбедите повеќе лични податоци: датум на раѓање, пол, земја и град на живеење. Останува да се избере валутата на играта и да се согласиме со правилата на казиното.

Веднаш штом ќе обезбедите ажурирани информации, специјална врска за активирање на вашата сметка ќе биде испратена на наведената адреса за е-пошта. Следете го и ќе можете да се најавите на вашата лична сметка. Ако сакате веднаш да ги отклучите брзите исплати, побрзајте да го потврдите вашиот профил. Потребно е да испратите фотографија од пасош и платена сметка за комунални услуги до службата за поддршка, која ќе го потврди вашето место на живеење.

Мобилна верзија и апликација Буран

Технолошкиот напредок не застанува и денес паметните телефони можете да ги користите не само за работа. Исто така е погодно да се играат слот машини Буран од телефонот, но уште поважно, потребен ви е само пристап до Интернет и кој било прелистувач. Веднаш штом ќе отидете на страницата, ќе можете да се најавите, да се регистрирате, да играте за пари, да учествувате во промоции и да креирате барање за плаќање.

буран-мобилен

Сè уште не е можно да се преземе апликацијата за казино Буран. Услугата за поддршка тврди дека програмерите наскоро ќе ја завршат работата на мобилниот софтвер. Сепак, платформата за паметни телефони е добро оптимизирана и прилагодена на уредите со Android, iOS, Blackberry и Windows Phone. Одете на страницата и системот автоматски ќе се прилагоди на големината на екранот. Во исто време, погодно е да се движите низ лобито на играта со една рака, да се префрлате помеѓу деловите и да ставате облози.

Казино слот машини за криптовалути Буран

Како што споменавме погоре, платформата содржи софтвер од водечки производители – Yggdrasil, Microgaming, Habanero, Pragmatic, NetEnt, Quickspin. Покрај тоа, администрацијата редовно ја ажурира колекцијата со додавање игри од нови студија. Веднаш би сакал да забележам дека секој корисник има можност да ги лансира своите омилени видео слотови бесплатно и без регистрација.

буран-слотови

Најголема категорија се автоматите за игри на среќа. Ќе можете да уживате во популарните наслови и нови производи во 2023 година. За да гарантирате позитивно искуство со игри, погледнете ги врвните слотови – Jewel Blast, Crazy Monkey, Book of Dead, Starburst, Lost Vegas. Покрај тоа, постојат ексклузивни модели со џекпот – Divine Fortune, Mega Joker, Super Multitimes Progressive.

Игри со карти и одбор

Делот ќе им се допадне на сите љубители на традиционалните казино игри. Презентирани се најпопуларните верзии на бакара, покер, рулет, блек џек, видео покер. Само еден рулет има повеќе од десет верзии – прајм, авто, француски, американски. Патем, целиот софтвер исто така ќе може да работи бесплатно, а вие не треба да креирате сметка.

Живејте со живи дилери

Покрај класичната забава, страницата има и пореални игри со домаќини во живо. За резултатите не е одговорен генератор на случаен број, туку вистински крупи. Веднаш штом ќе станете член на установа за коцкање и ќе ја надополните вашата сметка, ќе можете да оценувате покер во живо, рулет, блек џек, бакара. Позитивното гејмерско искуство и живите впечатоци се загарантирани, бидејќи за квалитетот е одговорно добро познатото студио Evolution Gaming, специјализирано за формат во живо.

буран-жив

Предности и недостатоци на крипто казиното Буран

Добрите страни:

 • Многу врвни игри од водечки програмери;
 • Правна активност поради лиценцата на Курасао;
 • Интересни промоции за повторно вчитување, бонуси за добредојде, враќање на готовина и програма за лојалност;
 • Различни турнири се лансираат неделно;
 • Десетици живи маси со различни граници на обложување и професионални дилери;
 • Брзи исплати на е-паричници и картички.

Конс:

 • Казиното не е достапно во некои земји (списокот е наведен во корисничкиот договор);
 • Програмата за лојалност обезбедува само поврат на готовина и попрофитабилна размена на поени за бонус пари.

Какви криптовалути прифаќа Буран?

За време на регистрацијата, секој корисник ќе треба да ја избере валутата на играта – NOK, PLN, TRL, SEK, JPY, EUR, RUB, HUF, CAD, CNY, BTC, LTC, XRP, ETH. Во исто време, износот на минималниот депозит и исплата е само 20 долари. Трикот е во тоа што минималниот облог е само 0,1 долари, што ќе ви овозможи да се пробиете во играта без многу ризик. Во исто време, ќе може да се депонираат средства не само преку картичката, туку и преку разни паричници – Qiwi, Neteller, Piastrix, Litecoin, Bitcoin, Skrill, Ethereum.

буран-депозит

Услуга за поддршка

Ако имате какви било тешкотии или прашања поврзани со финансиски трансакции, бонуси или други аспекти на казиното, побрзајте да контактирате со поддршката. Менаџерите работат во неколку смени, што обезбедува деноноќна помош. За инстант повратни информации, испратете порака до онлајн разговорот. Можете исто така да одржувате контакт со консултанти преку е-пошта [email protected] и со повик +7 (800) 775-34-89.

Кои јазици ги поддржува казиното Буран

Установата за коцкање стана нереално популарна меѓу коцкарите не само благодарение на дарежливите бонуси и врвната содржина за игри. Платформата привлекува корисници од многу земји, а сето тоа затоа што е преведена на различни јазици – француски, фински, португалски, руски, англиски, полски, унгарски, норвешки и германски.

Лиценца

Казиното има важечка лиценца Курасао, регистрирана под бројот 8048/JAZ2016-064. Присуството на документ за дозвола укажува на безбедна и фер игра. Претставен е само сертифициран софтвер, враќањето не е извртено и играта не се менува. Дополнително, се гарантира максимална заштита на личните податоци, поради современиот SSL алгоритам за шифрирање. Затоа, вашите лични податоци, како и информациите за финансиски трансакции, никогаш нема да паднат во рацете на измамниците.

Најчесто поставувани прашања

Можете ли да играте на вашиот телефон?
Кои услуги се поддржани за депозити?
Која е лиценцата на казиното Буран?
Дали има бонус за добредојде?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Можете ли да играте на вашиот телефон?
Секој посетител на страницата има можност да игра видео слотови, картички и игри на маса не само од компјутер, туку и од паметен телефон. Програмерите го оптимизираа ресурсот за различни големини на екранот. Дополнително, се покажа дека е крос-платформска платформа која работи совршено во сите популарни прелистувачи и на уреди со Android, iOS.
Кои услуги се поддржани за депозити?
Презентирани се над 20 безбедни и популарни платежни инструменти. Можете да ја надополнувате вашата сметка со Visa и Mastercard. Лесно е да се депонира и со Bitcoin, Neteller, ecoPayz, Litecoin, Skrill.
Која е лиценцата на казиното Буран?
Со цел легално да работат на пазарот iGaming, сопствениците на порталите добија лиценца Curacao под број 8048/JAZ2016-064. Ова гарантира безбедна и фер игра, како и заштита на личните податоци и финансиските трансакции.
Дали има бонус за добредојде?
Секако доволно дарежлив. Веднаш по регистрацијата, ќе имате пристап до пакет со подароци за добредојде. Доволно е да го направите првиот депозит, а системот автоматски ќе го зголеми износот на почетниот капитал за 100% до 500 евра. Во овој случај, потребни се дополнителни 200 вртења без депозит.