Преглед на крипто казино mBit 2023

Крипто-казиното mBit постои од 2014 година и е во сопственост на Dama NV. На официјалната веб-страница има над 2.000 слот машини, но уште поважно, инстант повлекувања. Една од карактеристиките е можноста за обложување во криптовалута. Ве очекуваат фер и транспарентни услови, а се поради актуелната лиценца Курасао. Можете да играте бесплатно и за пари, освен тоа, се нудат одлични бонуси за регистрација.

Promo Code: WRLDCSN777
75% до 1 BTC + 75 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Љубителите на забавата за коцкање чекаат врвни слотови, разновидни игри на маса и игри со дилери во живо. Класичните слот машини користат сертифициран генератор на случаен број. Форматот во живо е исто така безбеден, бидејќи софтверот припаѓа на водечките студија – Evolution и Pragmatic Play.

mbit сајт

Сите бонуси во крипто казиното mBit

Администрацијата подготви бонус понуди за нови и веќе регистрирани клиенти. Само како дел од пакетот за добредојде, можете да заработите до 5 BTC и 300 бесплатни вртења. Не заборавајте за неделниот поврат на готовина, повторно вчитајте промоции и вртења без депозит за да добиете интересен квиз.

mbit-промоции

Добредојдовте бонус пакет

Секој новодојденец чека нереално дарежлива промотивна понуда. Сè што треба да направите е да се најавите и да ја финансирате вашата сметка. Следниве бонуси се нудат:

 • Прв депозит – 110% до 1 BTC и 300 бесплатни вртења;
 • Втор депозит – 100% до 2,5 BTC или до 300 бесплатни вртења;
 • Трет депозит – 75% до 1,5 BTC или до 500 бесплатни вртења.

Како резултат на тоа, можете да заработите до 5 БТК за првите три депозити, што значително ќе ја зголеми веројатноста за победа. Што се однесува до понудите фокусирани на вториот и третиот депозит, треба сами да го изберете бонусот – бесплатни вртења или бонус кредити! Според условите, облогот x35 треба да се обложи во рок од две недели. Ако успеете, ќе можете веднаш да ги повлечете добивките.

Вчитајте ги промоциите повторно во понеделник и викенд

Секој понеделник има добра промоција – 25% до износот на банкротот. Ако сакате да играте за време на викендите, а за овој случај е обезбеден бонус – 50% од големината на депозитот. За да добиете подетални информации, одете во делот „Промо“ или контактирајте со службата за поддршка 24/7.

Поврат на готовина

На сите клиенти им се нуди дневен поврат на готовина до 20%. Сè што ви треба е да изгубите во слотови, карти или друштвени игри. Во исто време, процентот на враќање директно зависи од ВИП статусот. Само регистрираните корисници добиваат поврат на готовина од 2%. Ако го отклучите последниот премиум ранг, можете да вратите 20% од изгубениот износ. Патем, максималниот износ за враќање е 0,1 БТК.

Без вртења на депозит

Периодична администрација организира квиз. Победниците ќе добијат збир од бесплатни вртења. Сè што треба да направите е да се претплатите на каналот Discord. Останува да не го пропуштите следното извлекување на бесплатни вртења. Сè што е потребно е да се дадат вистинските одговори на интересни прашања.

Поканете пријател

Секој клиент има можност да стане партнер на казиното mBit. Испратете линк за упатување до вашите пријатели и можете да заработите 200 бесплатни вртења и 30% од износот на депозитот. Дозволено е поканување на неограничен број коцкари.

Програма за лојалност

Најактивните корисници чекаат посебни привилегии и дополнителни поволности. Од ВИП статусот не зависи само процентот на кешбек, туку и брзината на обработка на апликацијата за плаќање, бројот на ексклузивни бонуси. Најпривилегираните се потпираат на личен консултант кој е достапен 24/7. За да стигнете до следното ниво што е можно поскоро, ќе ви требаат поени за лојалност заработени за вистински облози во слотови, картички и табели.

Како да се регистрирате во mBit крипто казино

Многу е лесно да се создаде сметка на официјалната веб-страница на казино mBit. Одете на платформата и кликнете на копчето „Регистрирај се“, кое се наоѓа во горниот десен агол. Штом се појави прашалникот, внесете ја вашата работна е-пошта, смислете силна лозинка и одлучете за валутата на играта. Само прочитајте и согласете се со правилата. Во исто време, ресурсот е идеален за коцкари кои претпочитаат целосна анонимност. Нема потреба да споделувате лични податоци, да испраќате фотографии, да го потврдувате идентитетот.

mbit-регистрација

Кога ќе ги пополните сите празни полиња, време е да кликнете на „Креирај сметка“. Сега можете да се најавите и да заработите дарежливи бонуси за добредојде. Сè што треба да направите е да ја финансирате вашата сметка користејќи пригодна алатка за плаќање.

Мобилна верзија и mBit апликација

Програмерите ја адаптираа платформата за коцкање за преносливи уреди. Играњето од паметен телефон и таблет е исто толку погодно како и од компјутер. Понуден е одговорен дизајн, удобна употребливост, интуитивен интерфејс. Штом одите во казино од вашиот телефон, системот автоматски се оптимизира за големината на екранот. Нема потреба да преземате дополнителен софтвер.

mbit-мобилен

Ќе испадне да ги стартувате вашите омилени игри, да учествувате во настани и лесно да ја надополнувате вашата сметка, да ги повлечете вашите добивки. Сите функции се достапни и добра адаптација на играта со една рака. Исто така, сигурно ќе бидете задоволни од квалитетот на работата и брзината на товарење на машините. Благодарение на ова, мобилното казино mBit не е инфериорно во однос на другите мобилни сајтови.

mBit слот машини за криптовалути за казино

Не само мобилната страница и одличните бонуси ја направија платформата една од најдобрите. Разновидна колекција на забава заслужува внимание. Ќе можете да уживате во врвни автомати, игри на маса, карти. Можете исто така да играте покер, блек џек, бакара и рулет со дилери во живо.

mbit-слотови

Софтвер

Установата за коцкање има добра репутација и ѝ веруваат илјадници коцкари. Тоа е затоа што администрацијата поврзува само сертифициран софтвер од познати програмери. Претставени се популарни наслови од Spinometal, Endorphina, Amatic, Evolution, Play’n Go, Asia Gaming, Pragmatic Play. Можете да се запознаете со целата листа на студија со одење во делот „Даватели“.

Живи дилери

Играта со вистински крупиери добива сè поголема популарност, бидејќи можете да се потопите во атмосферата на копнените казина и сами да се уверите дека сè е фер. Дополнително, познати компании како Pragmatic Play, Evolution и Absolute Live се одговорни за пополнување на категоријата. Има над сто живи маси со бакара, рулет, блек џек, покер. Има и помалку популарни игри како Crazy Time, Dream Catcher.

Од карактеристиките на форматот во живо, вреди да се забележи HD-графика и живописно чувство за целосно потопување. Можете исто така да уживате во пријатната игра и да добиете вистинска шанса да победите од вашиот паметен телефон. Сè што треба да направите е да изберете табела со соодветни граници за обложување и да се поврзете на преносот во живо. За да го направите ова, ќе треба да креирате сметка ако веќе немате и имате пари на вашата сметка.

Слот машини

Веб-страницата е главно фокусирана на љубителите на онлајн слотови за криптовалути. Има илјадници слот машини на различни теми, со уникатни карактеристики, специјални знаци, Megaways, џекпот. Меѓу класичните „еднооружени бандити“ се особено популарни: Chilli Pop, Burning Classics, Book of Dead, Divine Showdown. Не заборавајте дека секој наслов може да се лансира не само за пари, туку и бесплатно, без регистрација. Ако сè уште сте подготвени да ризикувате, погледнете ги во исто време врвните слотови за џекпот – Lucky Reels, Jackpot Bank, Fortune Diamond.

Табли и картички

Делот се состои од најпопуларните игри на маса – американски рулет, карипски покер, sic bo, блек џек, кено, глупости. Исто така, постојат различни верзии на видео покер. Сè е фер и безбедно, големи шанси за победа и сето тоа благодарение на сертифицираниот софтвер од познати програмери: Play’n Go, Habanero, BetSoft, iSoftBet, Evolution. Секоја игра може да се лансира бесплатно и за криптовалути.

mbit-табела-игри

Предности и недостатоци на mBit крипто казиното

Добрите страни:

 • Повеќе од 2000 слот машини;
 • Облози во криптовалути;
 • Дневен кешбек до 20%;
 • Инстант плаќања;
 • Шик сет на бонуси за добредојде – до 5 BTC и 300 бесплатни вртења.

Конс:

 • Не постои дел „Спортско обложување“;
 • Казиното не е достапно во некои земји;
 • Играта со валута на Fiat не е обезбедена.

Кои криптовалути ги прифаќа mBit?

За да се запознаете со достапните инструменти за плаќање и да го дознаете износот на минималниот депозит, само одете во делот Касиерка. Со посета на платформата, ќе можете да играте само на следната криптовалута: DOGE, USDT, XRP, BCH, LTC, BTC, ETH. Поради блокчејн технологијата, сите клиенти имаат право да сметаат на речиси инстант плаќања. Максималното време за обработка на апликацијата е само 10 минути.

mbit-крипто

Услуга за поддршка

Установата за коцкање нуди не само висококвалитетна содржина за игри, туку и лојален однос кон гостите на порталот. Ќе добиете брзи и транспарентни одговори доколку го користите онлајн разговорот. Исто така, ќе може да се контактира персоналот за поддршка преку е-пошта [email protected] и социјалните мрежи како Twitter, Facebook, Instagram.

Кои јазици ги поддржува казиното mBit?

Популарноста на ресурсот се должи и на фокусот на различни земји. Во секое време, можете да ги преведете сите страници на португалски, јапонски, англиски, германски, француски. Изберете јазик што течно го зборувате и брзо дознајте како да креирате сметка, да активирате бонуси, да повлекувате добивки, да контактирате со техничката поддршка.

Лиценца

Крипто казиното се појави во 2014 година и оттогаш работи под лиценцата на Курасао со број 8048/JAZ2020-013. Сега клубот е во сопственост на Дама НВ, која управува и со други добро познати ресурси. Безбедноста и чесноста се исто така водени од блокчејн технологијата. Современиот SSL алгоритам за шифрирање делува како дополнителен гарант. Затоа, играњето за пари е што е можно побезбедно и транспарентно.

Најчесто поставувани прашања

Што е mBit Races?
Кои се комп точките?
Дали е безбедно да се обложувате на пари во казино mBit?
Колку време е потребно за да се исплатат добивките?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Што е mBit Races?
Ова се интересни трки наменети за најактивните и најхрабрите играчи. Еден настан трае само три часа. Дополнително, победниците не се одредуваат според максималниот број на освоени поени, туку според исфрлениот множител. Затоа, едно успешно вртење е доволно за победа. Учеството е отворено за сите регистрирани корисници. Треба само да се регистрирате за настанот и да започнете еден од вашите омилени онлајн слотови. Обидете се да го достигнете максималниот множител на облози и гарантирано ќе земете награда. Наградите се дарежливи парични награди и бесплатни вртења.
Кои се комп точките?
Потребни се поени во играта за да напредувате преку програмата за лојалност. Можете да заработите поени за вистински облози. Тие не само што ќе придонесат за отворање на нови ВИП нивоа, туку ќе можат да се заменат и за бонус пари. Можете да направите размена во делот „Бонуси“.
Дали е безбедно да се обложувате на пари во казино mBit?
Се разбира, и поради многу причини. Платформата работи под лиценца Курасао и користи модерен метод за шифрирање SSL. Блокчејн технологијата дава дополнителна гаранција.
Колку време е потребно за да се исплатат добивките?
По формирањето на апликацијата за пренос на средства, ќе трае не повеќе од 10 минути. Најчесто парите пристигнуваат до наведените детали во рок од 1-2 минути.